80.0%
Ultimátní komiksový komplet #010: Wolverine - Projekt X
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Připravte se na jeden z nejtemnějších příběhů Marvelu! V tajné vládní laboratoři je Wolverine podroben sérii hrozivých testů.

Obsah

Připravte se na jeden z nejtemnějších příběhů Marvelu! V tajné vládní laboratoři je Wolverine podroben sérii hrozivých testů. Brutálně dehumanizován a ořezán až na kost se z člověka mění v neporazitelný stroj na zabíjení označovaný pouze jako Projekt X.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Marvel Comics Presents #72-84.

Autoři

Barry Windsor-Smith
Barry Windsor-Smith
Kresba/Scenář

Postavy

Komentáře uživatelů

Traum
Offline

Takovej dědeček Inceptionu... PLUS:Myslím, že Windsor-Smith zde zůstává lehce nepochopen, když se mu u českých čtenářů semtam zazlívá to překrývání textu ze kterého já měl ten pocit, že si postavy jen skáčou do řeči. Např : -kde mám to (kafe)- -Vaše káva, pane.- Příběh je ale myslím dobře zvládnutý a v lecčem inovativní, co se týče uspořádání a výpravy. Plus číslo 84 rád zařadím mezi špičku toho, co zatím bylo v UKK k přečtení. MINUS: S ukk mám už od daredevila problém, co se týče rozpitého colouringu, což mi teda hodně vadí (proto hvězda dole).

(11. září 2014)
Pavouk
Offline

Od příběhu s Wolverinem jsem čekal rozhodně víc. Kresba je nic moc a navíc nepřehledná, dialogy nudné a v prvním sešitu všechen text vůbec nedává smysl, a letterning je hrozný (Párkrát se stane, že bublina překrývá text v jiné bublině, nebo je text překryt rámečkem)... 3* alespoň za napínavý děj od půlky knihy.

(4. září 2014)
S4TW
Offline

No to byla jízda! Naprostá paráda a dle mého skromného soudu se jedná o nejlepšího Wolverina, jakého máme u nás k dostání. Je to drsné, dekadentní, záhadné a překvapivé. Nechybí úvahy, záhady, akce, krev, drsné zacházení, překvapení a absurdita a to všechno se naprosto hodí k někomu, jako je Rosomák. Na Windsor-Smithovi je vidět, že měl zájem o tuhle postavu a chtěl to podat tak, jak to cítí. Opravdu jsem si to moc užil a skoro zatajoval dech při čtení. Dialogy jsou naopak naprosto perfektní, je to výborně zmatečné, ale když chvilku zapřemýšlíte, tak to naopak dává smysl. Je to velmi těžké čtení, takže buď se to někomu bude dost líbit a nebo téměř vůbec. Je prostě vidět, že se autor snaží se čtenářem nějak pracovat, aby trochu zapojil fantazii a nad dílem se zamyslel a ne jen automaticky četl něco jasně nalajnovaného. Příběh sice ze začátku působí trochu nudně, ale já jsem si ho užil možná více než druhou polovinu. Je to prostě hrozný psycho a to já má rád a když se to dobře podá, tak se nemáme o čem bavit...:-). Myslím si, že jsme v rámci UKK zatím neměli možnost číst takto zajímavé a netradiční dílo. A jestli si někdo zaslouží netradiční a zvláštní zpracování, tak není nikdo vhodnější než Wolverine. Kresba je také výborná a ty barvy, ty tomu dodávají šťávu. Barvy jsou výrazné a do očí bijící, ale skvěle sladěné a panely díky tomu získávají na zajímavost. Použití dialogů do obrazu, který se zaměřoval na něco jiného mi také přišlo jako skvělý nápad. Už jen představa, že jedna osoba zvládá scénář, kresbu a barvy je úžasná a když se to někomu všechno povede na jedničku, tak nemohu jinak, než se poklonit a dát plný počet bodů.

(21. listopadu 2014)
Cap 12
Offline

Vskutku zajímaví kousek. Po dočtení komiksu jsem měl dost rozporuplné pocity, na jednu stranu nesmírně nudná první půlka komiksu (chvílemi mi bylo těch 220 Kč líto), ale druhá polovina se už rozjela ve velkém stylu. Jak bylo zmíněno níže, právě 84. číslo mě z celého svazku bavilo nejvíce (za něj taky 4. hvězda), také se mi líbila pěkná práce s textem. Líbivá byla i kresba, pěkná a old school, ale co sem mi nelíbilo byl hnusný colourning, naprosto hnusné rozpité barvy. Sečteno podtrženo dobrý psychologický komiks, který určitě je v kompletu právem a ke kterém se rád někdy ještě vrátím. 80%

(12. září 2014)
jh666
Offline

Čekal jsem víc. Kresba je opravdu strašná, a to i na svou dobu. Jak již někdo zmiňoval texty se často překrývají. Navíc první půlka knihy je neskutečná nuda. Na tu třetí kresbu to vytahuje až konec, díky tomu zvratu, který mě docela zaskočil. 60 %

(4. září 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Wolverine - Weapon X
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 03/09/2014
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 04/09/2013
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Barry Windsor-Smith

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 219.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 3. září 2014
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku