90.0%
Černá orchidej
90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Před tím, než stvořil Sandmana, napsal Neil Gaiman příběh Černé orchideje. Druhořadé superhrdinky, která se postaví zlu a... umře. Poté, co je Susan Lindenová alias Černá orchidej brutálně zavražděna, zrodí se znova, jako hybrid rostliny a člověka. Už není tou, kterou bývala. Ale kým vlastně je? Na cestě za tajemstvím vlastní lidskosti (a pomstou) musí rozmotat pavučiny lží a tajemství. Začíná na chladných ulicích velkoměst a končí v srdci amazonského deštného pralesa.

Obsah

Před tím, než stvořil Sandmana, napsal Neil Gaiman příběh Černé orchideje. Druhořadé superhrdinky, která se postaví zlu a... umře.

Poté, co je Susan Lindenová alias Černá orchidej brutálně zavražděna, zrodí se znova, jako hybrid rostliny a člověka. Už není tou, kterou bývala. Ale kým vlastně je? Na cestě za tajemstvím vlastní lidskosti (a pomstou) musí rozmotat pavučiny lží a tajemství. Začíná na chladných ulicích velkoměst a končí v srdci amazonského deštného pralesa.

Černá orchidej je mistrovské dílo, které vzešlo ze spolupráce jednoho z nejlepších komiksových scenáristů a jednoho z nejvýraznějších kreslířů, geniálního Davea McKeana (Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě).

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Black Orchid #1-3

Autoři

Neil Gaiman
Neil Gaiman
Scénář
Dave McKean
Dave McKean
Kresba

Postavy

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Gaimanova DCčková prvotina se zdařila, jak se dalo od mistra čekat, naprosto parádně. Starý koncept předělal do nového, jak to umí jen on - poeticky a krásně. Do toho Dave McKean čaruje se svou nezaměnitelnou kresbou neskutečné divy. Další dílo dua Gaiman a McKean, které se po právu zapsalo do komiksových dějin, a které hýblo, a jistě hýbne, nejedním čtenářem. Doporučuji všem náročnějším čtenářům, vydat se prostřednictvím této knihy na přemýšlivou cestu za nalezením smyslu života Černé Orchideje.

(26. ledna 2015)
47
Offline
47

Nedá mi neprirovnať tento komiks ku Eastwoodovmu westernu The Unforgiven...Pochopiteľne sa jedná v každom smere o úplne niečo iné,no skor mierim na povahu príbehu.Eastwood vtedy natočil určite viac antiwestern ako western...práve tak ako Gaiman napísal skor antisuperhrdinský komiks ako komiks superhrdinský.Tohto dojmu som sa nezbavil napriek roznym cameám superhrdinov a superzloduchov DC.Určite to však nie je výtka.Nijako zvlášť originálna a jednoduchá zápletka je skvele rozvedená do dialógov a úvah,ktoré príbehu vládnu.Našťastie Gaiman to so slovami vie minimálne tak zdatne ako to vie McKean s ,,ceruzkou,,...Kresba,alebo skor asi maľba,je bezchybná a nebojím sa povedať krásna.V pomalom tempe plynúci príbeh necháva kresbe dokonale vyniknúť.Ak tento komiks niekto minul nech sa sám seba pýta...prečo??....5z5

(8. února 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Black Orchid
Druh Román
Žánr Fantasy
Série --
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 29/09/2014
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 01/05/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Neil Gaiman
Kresba: Dave McKean

Typ vazby

Vázaná

Formát 172x260mm
Počet stran 180
Tisk barevný
Cena 599.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 25. srpna 2014
Naposledy editováno 25. března 2016

Najdete nás na Facebooku