100.0%
Ultimátní komiksový komplet #053: Padlý syn - Smrt Captaina Ameriky
100.0%
-- %
Extérní hodnocení

Captain America bojoval více než sedmdesát let, aby chránil svou milovanou zemi.

Obsah

Captain America bojoval více než sedmdesát let, aby chránil svou milovanou zemi, dokud ho nezastřelil tajuplný vrah. Komunita superhrdinů teď musí najít způsob, jak se vypořádat se smutkem ze ztráty jednoho ze svých nejlepších členů a čelit skutečnosti, že by za smrt Captaina Ameriky mohli nést jistou zodpovědnost.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Captain America (Vol. 5) #25 and Fallen Son: Wolverine, Captain America, Avengers, Spider-Man a Iron Man

Autoři

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Komiks jako psychologická studie může fungovat, a to dost dobře, pokud ho dostane do ruky schopný scénárista, kterým Jeph Loeb bezesporu je. Všech pět kapitol je naprosto bezchybných, stejně jako bonusový úvodní sešit od Eda Brubakera. Dosud jsem považoval za marvelovské komiksy s nejlépe zpracovanou psychologickou stránkou Kravenův poslední lov a Spider-man: Smutek, ale tohle to ještě o kousek překonalo. Pochvalu si zaslouží i kresby. Každý ze šesti sešitů je nakreslen naprosto famózně, přestože každý dělal jiný malíř. Na závěr už snad jen: \\\"Rest in Peace, Steve Rogers!\\\"

(2. srpna 2014)
S4TW
Offline

Tentokrát musím začít kresbou, protože ta mě zaujala na celém díle nejvíce. Ještě se mi nestalo, abych vyloženě hltal kresbu šesti různých kreslířů v jednom booku (příběhu). Každá kresba je jiná a přitom jsou všechny perfektní a vyloženě vystihují tu danou kapitolu, která se zaobírá určitými psychologickými pochody postav. Co mají kresby společného je určitá pochmůrnost. To krásně navazuje na příběh, který je rozdělen do šesti části, které jsou všechny jiné, ale zároveň se jedná o jeden ucelený příběh. První sešit je o samotné smrti Capa, mimochodem výborně zpracované a opravdu vás to zasáhne, nejedná se o žádnou lacinou smrt a rozhodně vám na chvíli ztuhne obličej a slzička se bude tlačit v koutku oka. Další kapitoly se zaobírají jednotlivými hrdiny (týmy), kteří prožívají konkrétní psychické stavy, které se dle moderní psychologie vyskytují, když nás zasáhne něčí smrt. Ani jeden ze sešitů není průměrný, všechny jsou více než nadprůměrné, což vypovídá o skvělém rukopisu Loeba. Smrt Capa vás zasáhne jako blesk, ovšem pocity, které vás nutí Loeb prožívat prostřednictvím hrdinů vás donutí si tím vším projít až dokonce. Akci tu moc nehledejte, jediná taková solidnější je Spidey vs. Rhyno a i ta je trochu komornější. Co ovšem tento komiks má, je atmosféra, u tohoto komiksu prostě musíte NĚCO prožívat a rozhodně to není nic příjemného, ale zároveň je to velmi silné a precizní. Jo a abych nezapomněl komiks je nabytý jednostránkový i dvojstránkovými panely a tady si tu kresbu vychutnáte opravdu plnými doušky. Všechno prostě do sebe zapadlo tak, jak to autor zamýšlel a já jako čtenář jsem byl maximálně spokojený.

(7. listopadu 2014)
47
Offline
47

Loeb je doma v komiksoch so silnou psychologickou stránkou a Padlý syn nie je výnimkou.Jeho scenár oživilo hneď niekoľko skvelých výtvarníkov.Bol to výborný ťah.Každá z fáz vyrovnávania sa s odchodom legendy tak dostáva svoj vlastný rozmer.Úvodný zošit od Brubakera v ničom za zvyškom komiksu nezaostáva.....Výborné....Samozrejmých 5z5

(6. února 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Fallen Son: Death of Captain America
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 23/07/2014
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 21/04/2008
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jeph Loeb
Scénář: Joseph Michael Straczynski
Kresba: Leinil Francis Yu
Kresba: John Cassaday
Kresba: David Finch
Kresba: John Romita, jr.
Kresba: Ed McGuinness

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 180
Tisk barevný
Cena 219.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 2. srpna 2014
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku