100.0%
Kurva velký Sin City
100.0%

„Noc je horká jako samo peklo.“ Těmito šesti slovy uvedl Frank Miller, zázračné to dítko komiksu, naprosto nového hrdinu naprosto nové série naprosto nového nakladatelství. Této sérii se podařilo prolomit veškeré dosavadní konvence a způsobit revoluci ve světě komiksových příběhů. Otištěním Sin City na stránkách Dark Horse Present v dubnu roku 1991 dokázal Miller vrátit kriminální příběhy zpátky na stránky komiksů, jimž po celá předchozí desetiletí dominovali výlučně superhrdinové. Jím nově pojatý neo-noirový styl plný drsných mizerů, krásných žen a těch nejnadupanějších aut převálcoval všechno jako parní válec a ovlivnil vývoj mnoha budoucích kreslířů, scenáristů a filmařů. Ale co je nejpodstatnější,...

Obsah

„Noc je horká jako samo peklo.“ Těmito šesti slovy uvedl Frank Miller, zázračné to dítko komiksu, naprosto nového hrdinu naprosto nové série naprosto nového nakladatelství. Této sérii se podařilo prolomit veškeré dosavadní konvence a způsobit revoluci ve světě komiksových příběhů. Otištěním Sin City na stránkách Dark Horse Present v dubnu roku 1991 dokázal Miller vrátit kriminální příběhy zpátky na stránky komiksů, jimž po celá předchozí desetiletí dominovali výlučně superhrdinové. Jím nově pojatý neo-noirový styl plný drsných mizerů, krásných žen a těch nejnadupanějších aut převálcoval všechno jako parní válec a ovlivnil vývoj mnoha budoucích kreslířů, scenáristů a filmařů. Ale co je nejpodstatnější, ovlivnil miliony čtenářů, kteří návštěvou Basin City překročili hranici, přes kterou se už nikdy nechtěli vracet zpátky. 

V následujících letech se Sin City rozrostlo na celkem sedm knih; všechny napsal a nakreslil sám Frank Miller. Sin City vyhrálo snad každou myslitelnou komiksovou cenu a výsledkem jsou dva senzační filmy, spolurežírované Frankem Millerem a Robertem Rodriguezem. V této knize je sebraných všech sedm dílů Sin City v jednom monstrózním svazku, vhodném k sebeobraně – více než 1300 kurva velkejch stránek nevídanejch rozměrů, díky kterejm vám neunikne ani to nejskrytější zákoutí Basin City a nezůstane skrytá žádná mizerná levárna.

Marvovo Drsný sbohem, Dwightova smrtící Ženská, pro kterou bych vraždil, Hartiganův zápas s Tím žlutým parchantem spolu s dalšími knihami Franka Millera ze Sin City tvoří největší a nejúžasnější kriminální ságu v komiksové historii a Kurva velký Sin City je skvělá cesta, jak pro sebe otevřít brány Města hříchu dokořán.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Sin City, Vol. 1-7

Autoři

Frank Miller
Frank Miller
Kresba/Scenář

Komiks obsahuje

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

goethe
Offline

Dokonalost. Jinak se to říct nedá 6 kg opravdového potěšení. Nemá cenu hodnotit génia jako Franka Millera ale dovolím si hodnotit tento velký Český počin. Po dlouhé době jsem rád že jsem Čech. Povedlo se a stalo se legendou. Kdo nemá upřímně lituji.

(10. prosince 2014)
Morzael
Offline

Masterpiece Franka Millera komplet pohromadě. Celá série je vynikající a průkopnická v neo-noir žánru a každý správný komiksák by s ní měl přijít alespoň jednou do styku. Jedna z nejlepších a nejoriginálnějších komiksových sérií světa, která se proslavila především svým jedinečným vizuálem. Kurva krása!

(2. července 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Big Damn Sin City
Druh Omnibus
Žánr Noir
Série Sin City - Město hříchu (1999)
Vydavatelství v ČR Comics Centrum
Datum vydání v ČR 30/06/2014
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 08/07/2014
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Frank Miller

Typ vazby

Limitovaná edice

Formát 220x325mm
Počet stran 1360
Tisk barevný/černobílý
Cena 2200.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 2. července 2014
Naposledy editováno 4. května 2015

Najdete nás na Facebooku