96.7%
Ultimátní komiksový komplet #042: Občanská válka

Společenství superlidí je rozděleno rozhodováním o svém osudu - ustanovují se dvě soupeřící strany a někdejší přátelé se tvrdě střetávají.

Obsah

Následkem tragické nehody způsobené nezkušeným týmem rádoby hrdinů se zvažuje zavedení zákona o registraci superhrdinů, který by veškerým bojovníkům v kostýmu nařizoval odmaskovat se a spolupracovat s vládou. Někteří hrdinové nařízení vítají, jiní ho považují za odpornost. Společenství superlidí je rozděleno rozhodováním o svém osudu - ustanovují se dvě soupeřící strany a někdejší přátelé se tvrdě střetávají. Svět Marvelu se navždy změní.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Civil War  #1-7.

Autoři

Mark Millar
Mark Millar
Scénář
Steve McNiven
Steve McNiven
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Podle toho, co jsem měl zatím možnost přečíst, se jedná o nejlepší velkou událost v rámci Marvel Universe. Tato událost naprosto změní následující vývoj všeho, co se v MU v příštích letech bude dít. Je to přesně ta událost, která je potřeba, když musíte něco zásadně změnit a tady se to na 100% povedlo. Výborný scénář, skvělé vykreslení charakteristik postav, které se i v rámci této události mění, nečekané zvraty a hlavně konec, úžasná kresba. Opravdu nemám nic, co bych vytkl, možná jen, že bych i přidal na délce události a ještě více to rozvinul, neboť jsem to celé zhltnul jak jednohubku a pořád jsem byl hladový (k tomu ovšem slouží následné přídavky a některé sešity v rámci jiných sérii, kterých se bohužel v češtině asi jen tak nedočkáme). Tento komiks byl i v rámci UKK dobře vydán, neboť na některé události i navazuje, takže si tu člověk nepřijde úplně ztracen. S klidným svědomím bych tento komiks zařadil do TOP5 v rámci UKK a možná bych ho dal na první místo, co se týče zásadnosti.

(18. října 2014)
47
Offline
47

Ďalší z veľmi podarených počinov UKK.Millar je frajer a jeho myšlienkou a akciou nabitý scenár skvele privádza k životu Mcnivenova kresba.Príbeh upaluje ku koncu,ktorý som asi aj očakával,neuveritelným tempom....pričom v ňom má všetko to správne miesto. Zas len odporučiť možem...

(25. ledna 2015)
comicsMax
Offline

Podle mého názoru se jedná o nejlepší komiks od Marvelu (který jsem zatím četl). Také se po něm hned zaprášilo proto jsem rád že ho ve sbírce mám. Děj je naprosto jedinečný (super-hrdinové bojující vědomě proti sobě, to je něco), kresba je skvělá a dějově je důležitý v celém Marvelovském vesmíru (ve spousta komiksech jsou odkazy a některé i přímo navazují, komiksy se také rozdělují na PŘED a PO civil war . P.S. Další skvělý a dějově navazující komiks UKK 42: Padlý syn - Smrt Captaina Ameriky.

(2. prosince 2015)
jh666
Offline

Pro mě po Zázracích dosud nejlepší svazek v rámci UKK. Přečetl jsem to doslova jedním dechem. Příběh opravdu stojí za to. Po scenáristické stránce opravdu nelze nic vytknout. Skvěle vykreslená je i charakteristika jednotlivých postav. Vše podtrhuje výborná kresba.

(13. června 2014)
sabo5
Offline

Jeden nejlepší komiks od Marvelu který změnil v dané obdobý vztahy mezi superhrdiny a vnesl mezi ně klín který je rozdělil na dvě skupiny které nejen že rozďelují superhrdiny a superpadouchy ale i normální čtenáře který se v komiksech přikláneli bud na Kápovo stranu či Ironmanovo což se jen tak neděje v každém komiksu tenhle komiks jsem si vážné užil ať už po vizuální stránce či příběhové.

(27. června 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Civil War
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 11/06/2014
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 12/04/2007
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Mark Millar
Kresba: Steve McNiven

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 219.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 13. června 2014
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku