70.0%
Ultimátní komiksový komplet #003: Thor - Poslední Viking
70.0%
-- %
Extérní hodnocení

Pohleďte na epické dobrodružství boha hromu rozpínající se napříč celým vesmírem!

Obsah

Pohleďte na epické dobrodružství boha hromu rozpínající se napříč celým vesmírem! Žádný ze scenáristů, kteří kdy psali o tomto hrdinovi s kladivem, po sobě nezanechal tak působivé dědictví jako Walt Simonson. Uvnitř této knihy najdete několik prvních sešitů jeho neuvěřitelného působení v sérii Thor, během kterého v ní způsobil revoluci.
 

Poznámky

Obsahuje:

The Mighty Thor #337-343.

Autoři

Walter Simonson
Walter Simonson
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

jardoom
Offline

Viz moje recenze...

(6. července 2015)
karl173
Offline

Na tenhle komiks jsem byl zvědavý protože jsem věděl nebo minimálně tušil k čemu dojde. Nebo alespoň co se týče Beta Ray Billa. Příběh v tomto případě mi tedy nijak nepřekvapil, ale zato jsem si ho užil a všechny sešity s ním mi bavili. Pak ale nastal menší pokles kvality v příběhu. Sice se stále blížilo něco co se objevovalo i předešlých sešitech, ale odpovědi jsem se stejně nedočkal, protože k onomu objevu dojde až dalších sešitech které si nejspíš nikdy nepřečtu. V dalších třech sešitech se tedy stane sice pár zajímavých věcí, ale ty nejsou zrovna nějak extra. Především souboj s Fafnirem trochu zklamal. Každopádně stále to ale nebylo tak hrozné a dalo se to číst a na zabavení to postačí. Co se týče kresby ta sice také není kdovíjaká, ale mě celkem sedla. S odřenými uchy dávám 70%

(15. listopadu 2017)
47
Offline
47

Od Posledného Vikinga som neočakavál vobec nič,no hádam že aj vďaka tomu som príjemne prekvapený.Na dobu v ktorej komiks,teda zošitovky,prvý krát vyšiel je tu menej vysvetľovacích bublín ako som očakával ale prehnaná ukecanosť viac-menej ostala.Nie je to však také otravné ako v Secret Wars.Knihe dominuje určite prvá polovica,možno trištvrtina a to hlavne vďaka Beta Ray Billovy.Skutočne zaujímavá postava s dobre vymysleným originom.Druhá časť knihy zameraná na boj s drakom už taká dobrá nie je ale ani vyslovene katastrofa to nie je.Taký priemer.Keďže som prakticky odignoroval slepé uličky príbehu ktoré odbočovali od hlavného deja a kresba samotného autora sa mi dosť páčila,plus Fury,ktorého prítomnosť ma vždy pobaví a Simonson ho napísal skvele... dám veľmi ľahko nadpriemernému komiksu nadpriemerné hodnotenie......4z5.

(19. května 2015)
jh666
Offline

Podle mě nejlepší Thor v UKK. Není sice tak poetický jako Znovuzrození a ani kresba není tak dobrá, ale přesto. Příběhy jsou povedené, jak ten s Beta Ray Billem, tak i s Fafnirem. Navíc se nám představí dost v Čechách málo známých postav, kromě Billa a Fafnira, třeba Lorelei. Přesto na plné hodnocení jít nelze. Důvod je stejný jako u ostatních Thorů, až příliš věcí je zde nakousnuto, ale v češtině se odpovědí nedočkáme.

(1. června 2014)
S4TW
Offline

Rozhodně se jedná o solidní záležitost, ovšem s množstvím věcí, které mi kazily celkový dojem. Příběhy jsou poutavé, akční a pořád se něco děje, čtenář se dozvídá spoustu nových věcí a poznatků. Ovšem těch věcí je možná až moc na příliš malém prostoru. Jeden sešit se věnuje třeba i 4-5 různým kontinuitám a to s ohledem na 24 stran je opravdu dost. Na jednu stranu je to zajímavý způsob psaní a vcelku ne příliš obvyklý u komiksů (aspoň v rámci UKK), na druhou stranu se člověk díky tomu na konci knihy dozví sotva polovinu věcí a další polovina je tak v polovině (a zrovna ta nejzajímavější pořád zůstane pod rouškou tajemství). Kresba je takový solidní průměr, hlavně si myslím, že jí dost pomohl nový kabátek v podobě nových barev. Ovšem nejedná se o nic moc převratného, ale kdo si libuje ve starších věcech (jako třeba já), tak si přijde na své. V příběhu potkáme spousty nových postav, bohužel dostanou malý prostor, takže se o nich tolik nedozvíme (opět způsobeno spoustou příběhových linek). Chválím naopak to, že příběh vyloženě vychází ze severské mytologie a díky tomu tu máme takové komiksové fantasy. Co je ovšem největší kámen úrazu komiksu je příliš mnoho textu a především toho absolutně zbytečného, chápu, že u starších děl je tohle obvyklé, ale zde mi to vadilo zatím nejvíc ze všech dílů UKK. Kniha se čte díky tomu opravdu špatně, hrozně zdlouhavě a někdy to až nudí. Navíc panely díky tomu ztrácejí na zajímavosti, neboť přes polovinu dvojstrany je jen text a to i třeba uprostřed bitevní vřavy. Finálně bych to shrnul jako kvalitní počin s dobrým záměrem, bohužel se spoustou vad na kráse, které čtenáři můžou při čtení dost kazit zážitek. PS: Nejvíc mě asi zaujala přítomnost Clarka Kenta (a opravdu se nejedná o shodu jmen).

(15. října 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Thor the Last Viking
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 28/05/2014
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 10/06/2013
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Walter Simonson

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 176
Tisk barevný
Cena 219.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 31. května 2014
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku