90.0%
Před Strážci: Sůva / Dr. Manhattan

Before Watchmen: Nite Owl / Dr. Manhattan

90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Hrdinou Dan Drieberga byl Sůva – vzorný obránce spravedlnosti a symbol poctivosti. Zoufalá touha uniknout problematickému rodinnému životu přivede Dana až na práh jeho idolu – Hollise Masona, skutečného člověka za soví maskou. Dan na Masona udělá dojem svými geniálními technickými dovednostmi a ten mu propůjčí svou identitu. Jenže nezměnil se mezitím svět a nejsou maskovaní hrdinové překonaní? Pro doktora Manhattana je minulost, přítomnost a budoucnost jedno a totéž. Ale zůstávají události jeho života stejné, když je pozoruje? Anebo se mění? Už jen to, že existuje, možná změnilo povahu toho, co bude či nebude…

Obsah

Hrdinou Dan Drieberga byl Sůva – vzorný obránce spravedlnosti a symbol poctivosti. Zoufalá touha uniknout problematickému rodinnému životu přivede Dana až na práh jeho idolu – Hollise Masona, skutečného člověka za soví maskou. Dan na Masona udělá dojem svými geniálními technickými dovednostmi a ten mu propůjčí svou identitu. Jenže nezměnil se mezitím svět a nejsou maskovaní hrdinové překonaní?

Pro doktora Manhattana je minulost, přítomnost a budoucnost jedno a totéž. Ale zůstávají události jeho života stejné, když je pozoruje? Anebo se mění? Už jen to, že existuje, možná změnilo povahu toho, co bude či nebude…

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Before Watchmen: Nite Owl #1-4   

Before Watchmen: Dr. Manhattan #1-4

Before Watchmen: Moloch #1-2

Autoři

Adam Kubert
Adam Kubert
Obálka
Adam Hughes
Adam Hughes
Kresba
Eduardo Risso
Eduardo Risso
Kresba
Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

maravenger
Offline

Sůva: feeling, super detektivka, děj co odsýpá, občas noir ponoření, zápletka, návaznost na Minutemany, vykreslení jednotlivých postav - Nite Owl + Rorschach: týmovka, chemie, která funguje a kde se odkrývají starý šrámy z dětství a jejich morální hodnoty a odkazy na hrdinství a antihrdinství té doby. Pocta Moorovým postavám, kresba, která mě nadchla a vykreslení určitých scén bylo prostě geniální. Twilight Lady byla určitě super zpestřením příběhu a završení v podobě prasáka (jak jinak) reverenda Dean Taylora už bylo třešničkou ! Dr. Manhattan: filozofický blouznění a pecka v jednom, nevim jak líp to popsat, minulost, přítomnost, či budoucnost, vše ve stejnou dobu. Kterou cestou se vydat, aby bylo lidstvo zachráněno? Kvantový pozorovatel vs. Ozymandiův plán. Tohle bylo epický. Kresba opět na výbornou ! Moloch: tohle jsem fakt nečekal, perla na závěr, odkrytí a přiblížení kompletního příběhu WATCHMEN, z druhý strany vykreslená a přiblížená postava superzáporáka, krátký příběh, ale tak dobře napsaný a vygradovaný, že musim hodnotit jedině takhle !

(9. července 2017)
Pavouk
Offline

Moje první čtivo ze světa Watchmenů, které nezklamalo. Příběh Nite Owla byl totální pecka, parádně jsem si užil účast Rorschacha a Silk Spectre. Co se týče Dr. Mannhattana, příběh mě poněkud zklamal - napínavý byl až do jistého bodu, který nebudu jmenovat. Další příběh s Molochem je taky parádní, schválně, zkuste si vzpomenout kdy jste naposledy tolik sympatizovali s nějakou postavou záporného charakteru (tady spíše s postavou napravenou). JMS mi tentokrát (Po Spider-Manovi) opět potvrdil, že dokáže vytvářet hotové skvosty.

(27. září 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Before Watchmen: Nite Owl / Dr. Manhattan
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Před Strážci (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 17/09/2014
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 16/07/2013
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Joseph Michael Straczynski
Kresba: Adam Hughes
Kresba: Eduardo Risso
Kresba: Bill Sienkiewicz
Kresba: Andy Kubert
Kresba: Joe Kubert
Obálka: Adam Kubert

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 288
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 288
Tisk barevný
Cena 699.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Limitovaná edice

Formát 168x258mm
Počet stran 288
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 21. dubna 2014
Naposledy editováno 9. listopadu 2014

Najdete nás na Facebooku