94.3%
Ultimátní komiksový komplet #022: Spider-Man - Smutek

Tohle je příběh o tom, jak se ti dva zamilovali a jak byl Spider-Man nucený bojovat se smečkou nebezpečných padouchů, aby nakonec získal dívku svého srdce.

Obsah

Před Mary Jane tu byla Gwen Stacyová.
První láska Petra Parkera, která tragicky zemřela rukou Green Goblina. Tohle je příběh o tom, jak se ti dva zamilovali a jak byl Spider-Man nucený bojovat se smečkou nebezpečných padouchů, aby nakonec získal dívku svého srdce.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Spider-Man: Blue #1-6

Autoři

Tim Sale
Tim Sale
Kresba
Jeph Loeb
Jeph Loeb
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

karl173
Offline

Spider-Man tak jak ho máme rádi a zároveň v lehce depresivním příběhu, který ale vypráví nádherný příběh o lásce, kamarádství a boji se zločinem. Loeb a Sale opět nezklamali. 90%

(6. října 2018)
Morzael
Offline

Zatímco Zázraky mi svou melancholickou velkolepostí vyrazily dech a řadím je zatím jako nejkvalitnější svazek série UKK, tak Spider-Man: Smutek mi přirostl k srdci. Ať už to bylo krásnou a atmosferickou kresbou, hezky vykreslenými problémy jednoho náctiletého superhrdiny, nebo celkovým vyzněním svazku, je tohle můj zatím nejoblíbenější příběh v UKK a světě div se, je to Spider-Man. Tohle byl zatím jediný svazek v této sérii, který jsem dočetl a měl jsem chuť si to dát znovu. Krásné.

(5. dubna 2014)
S4TW
Offline

Tenhle komiks se dá shrnout jedním slovem. Krásný. Krásný příběh, krásná myšlenka, krásné vzpomínky, krasné monology a samozřejmě krásná kresba. Kresbu bych vyzdvihl především, je to přesně ta atmosferická kresba, která parádně navodí požadovanou atmosféru, v tomto případě romanticky melancholicky smutnou. Je vidět, že se Sale inspiroval oldschool komiksy a tím i vzdal hold starší generaci kreslířů jako byl právě třeba Romita. Sám Sale říká, že se takové kresbě, jaká byla na výslunní v 70.letech vyrovnat nemůže, ale tento komiks potvrzuje opak. A neméně bych chtěl pochválit barvy, tady se pán s barvičkami vyloženě vyznamenal a malbu nádherně doplnil a dodal tomu tu pověstnou třešničku (ten modrý podtón na začátku a na konci knihy, to je jednoduše paráda). Neméně povedené jsou i obálky. No a příběh to skvěle podtrhuje. Je vážně krásny, takový jemný, ale i tak se dočkáme akce a uvidíme jedny z nejznámějších Spideyho protivníků. Hlavní linku si tu ovšem drží vzpomínkově romantický příběh, který je ovšem nádherně podán a nejedná se o žádné klišé. Je to kniha o pocitech jednoho z nejslavnějších hrdinů, o tom, jak vypadá láska v prvních fázích a o tom, jak to někdy osud umí nemilosrdně utnout. Zároveň to je kniha, kterou si mnozí budou chtít znovu přečíst a opět se ponořit do té atmosféry, kterou kniha má a kterou již vystihuje název. Poslední, co bych chtěl pochválit je humor (ano, slyšíte dobře, v komiksu Smutek hraje velkou roli i humor) – tohle je přesně ten humor, kvůli kterému Spider-Mana mají všichni tak rádi a scénáristovi se povedlo tento humor vkusně zakomponovat i do Smutku. Prostě tu není absolutně nic, co bych chtěl vytknout. Všechny prvky se výborně doplňují, zapadají do sebe a vytvářejí krasný (opět) celek. Jsem nadšený a musím říct, že celkově v UKK vede Spider-Man, je hold vidět, že nejslavnější postavu dělají ti nejlepší umělci.

(18. září 2014)
47
Offline
47

Opať sa opakujem....Príjemné prekvapenie...Príbeh vyrovnania sa so stratou blízkeho človeka má v rukách schopného scenáristu svoj potenciál a Loeb ho vyťažil perfektne.Celé to preplietol slušnou porciou spidermanovských protivníkov a umne šetril s postavou tety May,ktorá vie Spideyho príbehy povačšinou slušne brzdiť.Tak isto ako Mary Jane s ktorou naložil tak,že ju postavil na štartovaciu čiaru jej vzťahu s Peterom,takže klišé v podobe jej zachraňovania a pod. sa našťastie nedočkáme.Namiesto toho sa dočkáme aspoň pre mňa netradičného Spideyho príbehu s perfektne zvládnutou psychologickou stránkou a dokonale pasujúcou kresbou,vďaka ktorej na Vás z istých pasáží komiksu smútok hlavného hrdinu doslova dýchne.....5z5

(4. února 2015)
Mike-sh
Offline

Tak tohle byl muj prvni komiks z UKK kolekce a muzu rict ze me opravdu dostal. Chvilema jsem se v tom ztracel a musel jsem si to precist znova, pac me to sem tam nedavalo kapanek smysl, ale vse se na konec vysvetlilo. Ten zaver me dostal, nechybelo mnoho a ronil bych krokodyli slzy. Velice vydarene dilo!

(15. května 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Spider-Man: Blue
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 20/03/2014
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 20/03/2013
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jeph Loeb
Kresba: Tim Sale

Typ vazby

Vázaná

Formát 173x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 20. března 2014
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku