84.0%
Ultimátní komiksový komplet #019: New X-Men - Impérium

X-Meni byli přesvědčeni, že se jim podařilo zastavit Cassandru Novu - parazitické dvojče profesora Xaviera. Jenže té se podařilo utéct a v těle profesora odlétnout do vesmíru.

Obsah

X-Meni byli přesvědčeni, že se jim podařilo zastavit Cassandru Novu - parazitické dvojče profesora Xaviera. Jenže té se podařilo utéct a v těle profesora odlétnout do vesmíru. A teď má k dispozici moc celého galaktického impéria a vrací se na Zemi pro pomstu Mají X-Meni šanci porazit bytost, která dostala na kolena celou vesmírnou říši?

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

New X-Men #118-126

Autoři

Igor Kordey
Igor Kordey
Kresba
Frank Quitely
Frank Quitely
Kresba
Grant Morrison
Grant Morrison
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Morrison je prostě pán scénářů. Nejenže pokračuje v nastavené laťce z G jako genocida, ale řekl bych, že je scénář ještě o kus lepší, je to excelentní vyvrcholení velkolepého příběhu. Podle doposud přečtených příběhu s X-Meny musím říct, že nejvíce se mi líbili právě ti od Morrisona. Nejenže tu pracuje s myšlenkovými pochody všech hrdinů (ať už se jedná o Wolverina, Cyclopse, Jean či Cassandru, ale i menší postavy jako je Angel, Zobák nebo sestřičky)... Jedná se o dosti spirituální dílo, kdy se podíváme nejen do vesmíru, ale i třeba do mozku takového velikána jako je Profesor X a tam se odehrává jeden z velmi zajímavých soubojů. Dílo nám dává prostě něco víc, než je obyčejná superhrdinská mlátička, ať už se jedná o myšlenkové pochody hrdinů i antihrdinů nebo o různé postoje lidí, císařství či mutantů. Cassandra Nova je nevyzpytatelný soupeř zcela nového typu, jakému doposud X-Meni nečelili a jedná se opravdu o velkolepou jízdu. Navíc se poznáme i se spoustou hrdinů z vesmíru. Postav je tu opravdu mnoho a každá dostává svůj prostor a všechny jsou neméně zajímavé. Opravdu, psychologie postav tu je na vysoké úrovni, stejně tak příběh. Jediné, co mi moc nesedlo, je opět kresba. Není to můj šálek, ale když jsem si konečně zvykl na Quitelyho, tak najednou kresbu převezme někdo jiný a vše začíná na novo. Příběh je prostě velkolepý a jedná se o jedny z nejlepších X-Menů, co u nás vyšli, jediná škoda je té kresby, ale vezmi to čert, takový parádní příběh nezkazí ani trochu slabší (či mě osobně nesednoucí) kresba...

(22. září 2014)
Morzael
Offline

Já asi můžu číst X-Meny jen od Granta Morrisona. Opět mě svazek dostal a podle mě je ještě o něco výš než G jako Genocida. Morrison prostě umí udělat akci, která k něčemu spěje a má myšlenku. Záporák není jen nějaký obyčejný emzák, mutant nebo něco, co vylezlo z radioaktivní laguny, ale něco mezi spiritualitou a evolucí a jeho pohnutky a plány jsou konečně originální. Jediným mínusem je, že celý svazek nekreslil Quitely, ale střídal se s těma dvěma břídilama :-D.

(5. dubna 2014)
47
Offline
47

Tento komiks je žiarivý príklad toho,že keď máte skvele vyrozprávaný a vypointovaný príbeh dokážete odpúšťať.V tomto prípade kresbu tých dvoch pánov striedajúcich sa s Quitelym,proti ktorého kresbe nič nemám...má svoj štýl a mne sedí....Morrison je studna bizardných, skvelých komiksových nápadov a v tomto čísle Ukk sa to určite nebojí ukázať.No tá kresba je miestami ako pecka do ksichtu.Postavy,ich schopnosti a povahové črty sú Morrisonovsky,teda skvele,vytažené v príbehu,ktorý nenudí,prekvapuje a na konci slušne graduje.Čo sa týka úplného záveru je snád škoda že sa nedozvieme čo bude dalej,obzvlášť ak bol u kormidla stále Morrison.....Za 4 len kvoli kresbe

(25. ledna 2015)
Mike-sh
Offline

Komiksu nemam mnoho, ale tohle me velice zklamalo. Prislo me to velice zmatene ( asi jsem to nepochopil ) a ty kresby, ty byly misty otresne.

(15. května 2014)
jh666
Offline

X-meny mám rád a příběh byl dobrý a přečetl jsem ho jedním dechem, ale kvůli kresbě, která se mi opravdu nelíbila ani u jednoho autora mi zabraňuje hodnotit výše než čtyřmi hvězdami.

(6. dubna 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název New X-Men: Imperial
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 02/04/2014
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 03/04/2013
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Grant Morrison
Kresba: Ethan Van Sciver
Kresba: Igor Kordey
Kresba: Frank Quitely

Typ vazby

Vázaná

Formát 173x266mm
Počet stran 220
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 5. dubna 2014
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku