92.0%
Ultimátní komiksový komplet #048: Captain America: Vyvolení
92.0%
-- %
Extérní hodnocení

Captain America byl víc než půl století symbolem svobody a boje s tyranií, kdekoliv zvedla svou ošklivou hlavu. Nyní však nejlepší voják světa umírá.

Obsah

Captain America byl víc než půl století symbolem svobody a boje s tyranií, kdekoliv zvedla svou ošklivou hlavu. Nyní však nejlepší voják světa umírá. Ve svých posledních okamžicích musí Steve Rogers zapátrat a najít někoho natolik ušlechtilého a odvážného, aby se mohl stát Captainem Amerikou nové generace.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Captain America: The Chosen #1-6

Autoři

David Morrell
David Morrell
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Tak tohle by šlo. Krásné předávání poselství a hodnot, které Cap představuje. Využití aspektů jeho lidství byl skvělý nápad, který se vyplatil, protože tohle Superman netrumfne a ani nemůže. Svazek není uspěchaný, buduje si myšlenku, atmosféru a zakončuje finále emocemi. Na to, že to byla autorova první tvorba komiksu, tak opravdu tleskám.

(21. února 2014)
Spiker
Offline

Krásná kresba, citlivě odvyprávěný příběh. Asi takto by se dala shrnout kniha Vyvolení, která zapadá do série komiksů, po která se měl komiksový Marvelovský vesmír restartovat a začít odznova. Příběh nespoléhá na velkolepost, ale naopak komorní drama o vojácích v Afgánistánu z nichž jeden byl vybrán Capovou osudnou superschopností, kdy se mohl s vojákem dálkově spojit v mysli a tímto způsobem mu pomůže, aby se stal hrdinou. Ne superhrdinou, ale statečným vojákem s dobrým srdcem, který v sobě najde sílu a dostane se díky ní z jedné překérní situace při které zachrání několik lidských životů.

(28. dubna 2014)
jh666
Offline

Horší než Brubakerův Zimní voják, ale o světelné roky lepší než Nový úděl. Příběh je výborně vystavěný a na konci člověku možná i ukápne slza.

(2. března 2014)
S4TW
Offline

Krásný psychologický příběh, který se zaobírá tím, jak se Cap snaží předat své poselství a to, co znamená jeho osobnost, dál ostatním v posledních okamžicích svého života. Příběh je především zasazen do války v Afghánistánu a hlavním hrdinou tentokrát není Captain osobně, ale zprostředkovaně pomocí \\\"obyčejného\\\" vojáka, který se potýká s klasickými psychologickými pochody, které nejspíš trápí většinu vojáků. Cap se mu celou dobu snaží ukázat, co znamená skutečné hrdinství a že k tomu není zapotřebí nějakých zvláštních superschopností. Příběh je krásně napsaný, v podstatě minimalistický (odehrává se na malém prostoru, téměř celá kniha je pouze v jeskyni) s velkou myšlenkou. Kresba (to je přesně ta přidaná hodnota komiksu a právě díky ní jsem si to celé náramně užil) všechno nádherně doplňuje tím, jak je ponurá a realistická, hezky se slaďuje s atmosférou příběhu. Na to, že v podstatě oba autoři byli začátečníci a ne zrovna zkušení harcovníci ve světě komiksu, tak se jim podařilo vytvořit něco hlubokého a velmi zajímavého. Kniha nám i trochu podsouvá myšlenku, že každý může být svým způsobem hrdina a dělat něco pro blaho ostatních, ať už se jedná o vojáka, záchranáře, lékaře či pekaře. Na knize mi v podstatě nic nevadilo, má své pomalejší tempo, které je ovšem zajímavé a nenudí a postupně se dostává do emocionálního finále, které je zakončeno poslední obětí Captaina Americy a finálním předáním jeho odkazu lidem. Rozhodně nečekejte velkolepou akci a kopu padouchů, je to hlavně psychologicky založené drama se svou vlastní myšlenkou.

(15. září 2014)
47
Offline
47

Morrell takto dobre nenapísal ani Ramba - čítal som ho....Výborne zvládnutý komiks so silným príbehom,smutným koncom a parádnou kresbou,ktorému nepodráža nohy ani dávka typicky amerického patriotizmu...Zaslúžených 5z5

(9. února 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Captain America: The Chosen
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 19/02/2014
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 20/02/2013
Vazba Pevná
Autoři Scénář: David Morrell
Kresba: Mitch Breitweiser

Typ vazby

Vázaná

Formát 173x266mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 19. února 2014
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku