70.0%
Ultimátní komiksový komplet #001: Iron Man - Demon v Lahvi
70.0%
-- %
Extérní hodnocení

Ať už v zasedací místnosti nebo na bojišti, průmyslník Justin Hammer je protivníkem, jakému dosud Iron Man nečelil. Tony Stark, dotlačen na hranice svých možností armádou superpadouchů, musí najít způsob, jak Hammera zastavit, ale především - jak porazit své vlastní vnitřní démony.

Obsah

Ať už v zasedací místnosti nebo na bojišti, průmyslník Justin Hammer je protivníkem, jakému dosud Iron Man nečelil. Tony Stark, dotlačen na hranice svých možností armádou superpadouchů, musí najít způsob, jak Hammera zastavit, ale především - jak porazit své vlastní vnitřní démony.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje: 

Iron Man (vol. 1) #120-128

Autoři

Postavy

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Ano, je to opravdu smutné. Jíž třetí Iron Manovský svazek a ani tentokrát jsem se nebavil. V dnešní době jsou Tonyho životní rozkole úplná prkotina, a jeho alkoholismus byl zvládnut jaksi podivně. Jednu chvíli Tony fungoval normálně a další si stěžoval, jak mu chlast zastřel mysl. Dnešnímu čtenáři tento příběh nemá absolutně co zajímavého nebo originálního nabídnout. Kromě historické hodnoty nevidím důvod, proč by měl tento svazek člověk číst.

(8. února 2014)
S4TW
Offline

Tak, nejdřív musím říct, že jsem s kresbou byl opět spokojen, jakby taky ne, když jí měl na starost Romita Jr., který je můj oblíbený oldschool kreslíř. Prostě stará dobrá klasika s pěkným inkoustem a barvami. Tam jsem neměl absolutně problém, je to starší kresba, takže nemůžeme čekat ani nic jiného, že :-). S příběhem už je to horší. Podle názvu se většina asi bude těšit na to, jak Iron Man, potažmo Tony, bude bojovat s démonem v láhvi, čili alkoholem, tomu se ovšem dočkáme až v poslední sešitě! Jasně, jsou tam nějaké náznaky už v předešlých dílech, ale pouze v podobě toho, že si občas lokne sklenky. Poslední sešit byl asi i nejpovedenější, vzhledem k tomu, že na to celou dobu čekáme... Jako, ani ostatní sešity nebyly špatné, ale je to taková ta klasika, kdy IM stojí proti nějakému magnátovi, pro kterého pracují béčkový super(vlastně ani ne super)padouši. Ani si nevybavuji nějaký wow efekt, či epickou bitvu (max tu na obr houseboatu). Naopak příjemným zpestřením jsou různé narážky na jiné superhrdiny, tento humor byl vážně dobrý a povedený. Ale ve finále se nám dostává průměrného díla (u mě osobně kromě kresby). Kdyby příběh začínal posledním sešitem a dále se to nějak vyvíjelo, tak se mohlo jednat o velice povedené dílo, takhle je to průměr (u IM se to stává již zvykem). Plus jsem si všiml, že IM se v komiksové podobě daleko více hodí do týmovky v podobě Avengers, jinak to není nic převratného.

(9. dubna 2014)
comicsJan
Offline

Senzační! Jednoduše senzační! Nic moc jsem od tohoto komiksu neočekával, výhradně proto že oldkresba není můj šálek čaje. Nakonec jsem ale byl příjemně překvapen, avšak narozdíl od komentáře jh666, podle mého tam ten alkoholismus mohly ubrat a přidat ještě více akce. Chápu že název vypovídá o tom že poslední kapitola v příběhu musí být obsažena, ale mě něják zvlášť nezaujala. Ale celý zbytek příběhu byl tak zajímavý a poutavý, že mi to prostě nedalo ubírat mu hvězdu a proto se Démon v láhvi dočká ode mne plného počtu.

(10. března 2015)
zdenda
Offline

Trošku jiný pohled na Starka jako obyčejného a slabého člověka.

(21. srpna 2014)
jh666
Offline

Takže Iron Man se dočkal svého třetího UKK svazku a podle mě je zatím nejlepší. Kresba je sice už až směšná, ale příběh je zajímavý. Jen škoda, že se alkoholismu nevěnovali víc.

(2. března 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Invincible Iron Man - Demon in Bottle
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 22/01/2014
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 21/04/2006
Vazba Pevná
Autoři Scénář: David Michelinie
Kresba: John Romita, jr.

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 31. ledna 2014
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku