80.0%
Ultimátní komiksový komplet #013: The Mighty Thor - Hledání Bohů
80.0%
-- %
Extérní hodnocení

Je bohem hromu. Božstvem s ohromnou mocí a lidskou podobou. Je ozbrojen kouzelným kladivem Mjolnirem. A přísahal, že své mimořádné schopnosti využije k ochraně Země.

Obsah

Je bohem hromu. Božstvem s ohromnou mocí a lidskou podobou. Je ozbrojen kouzelným kladivem Mjolnirem. A přísahal, že své mimořádné schopnosti využije k ochraně Země. Když se však proti němu obrátí bohové tří různých panteonů, najde v sobě Thor dost síly, aby je všechny porazil?

 

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje: 

Thor (vol. 2) #1-7

Autoři

Dan Jurgens
Dan Jurgens
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

Const.ex
Offline

Musím konstatovat, že jsem docela spokojen... jak kresba, tak příběh se mě líbil mnohem více, než jsem čekal. Na Thor: Znovuzrození to samozřejmě nemá, ale je to daleko lepší než oba zatím nabídnuté svazky Avengers (Rozpad a Na ostří nože). Před rokem bych vůbec nečekal, že zatím jediným hrdinou, který mě z UKK edice nejvíce osloví, bude právě THOR.

(11. února 2014)
jh666
Offline

Solidní oddechová zábava s pěknou retro kresbou. V porovnání s prvním Thorem v kompletu je tenhle vtipnější a na konci není takový cliffhanger, přesto se zde většina otázek nezodpoví. Což je škoda. Navíc předchozí Thor byl poetičtější a měl lepší kresbu. Takže hodnotím stejně.

(30. prosince 2013)
S4TW
Offline

Wow, wow. Nemůžu říct, že jsem se na tenhle komiks nějak zvlášť těšil, ale velice příjemně překvapil. Kresba, no prostě Romita Jr., ten se mi umí trefit do vkusu, je to taková moderní kresba, která je ovšem inspirovaná starší kresbou (že by tatínek?)... Prostě taková syrová, ne přehnaně detailní, všechno doplňují krasné barvy, navíc jsem rád, že Romita zbytečně moc neexperimentoval se vzhledem Thora. Příběh, ten je epický! Vše začíná úplnou apokalypsou Asgardu a postupně se komiks snaží rozklíčovávat, co se vlastně stalo (mezitím potkáváme spousty známých postav a i těch, které se neobjevují na každém rohu, takže tu máme jednak Avengers, ale i Namora, Hercula a spoustu různých Bohů a několik pro mě nových postav). Příběh je bohužel na delší trať, takže se nedočkáme konce, pouze se nám dostane pár odpovědí. Ale i to je umění, umět příběh napsat tak, že si nevystřílíme všechny náboje ve třech sešitech a pak už nemáme žádné náboje, které by zasahovaly cíle v podobě nadržených čtenářů na další pokračování. Komiks si drží vysoký standart v průběhu všech sešitů. Bitvy se také povedly, ale není to skákání z jedné do druhé bez hlubších myšlenek, jako u předchozího dílu UKK, takže se dostává i na vysvětlování (například menší flashbacky z Thorova mládí), ale i na pohledy bežných smrtelníků na věc a otázku Thora, který se prohlašuje za Boha (v tomto směru musím vyzdvihnout 5.díl, který je dle mého názoru nejlepší a nejzajímavěji pojatý). Jedná se o zajímavou sondu do hlavy Boha, ze kterého se napůl stává smrtelník a který přišel o celý svůj svět a musí se umět poprat ve světě novém a zároveň rozklíčovat, co se vlastně stalo s Asgardem. Já jsem maximálně spokojený a tento komiks mě dost navnadil na to, abych pokračoval v této sérii a tak to má být, což?

(1. dubna 2014)
47
Offline
47

Škoda tohto...Skvelý príbeh prakticky bez hluchých miest sa rúti správnym tempom ku koncu knihy,ale nie ku koncu príbehu.Kresba je parádna v akčných,mimozemských aj civilných pasážach...asi o to viac mrzí že,podobne ako v Zrození Venoma,nepríde strih ktorý preskočí nepodstatné a ponúkne nám finále príbehu.Každopádne nadpriemer.....4z5

(6. února 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Mighty Thor - In search of the Gods
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 21/12/2013
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 1998
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Dan Jurgens
Kresba: John Romita, jr.

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 27. prosince 2013
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku