54.3%
Ultimátní komiksový komplet #005: Tajné války superhrdinů Marvelu část 1
54.3%
-- %
Extérní hodnocení

Největší hrdinové a padouši Země byli uneseni neuvěřitelně mocnou bytostí známou jako Beyonder a jsou nuceni bojovat jeden proti druhému. Na vítěze čeká moc překračující i ty nejdivočejší představy, zatímco poražení mají vyhlídku pouze na jistou smrt!

Obsah

Tajné války jsou jedním z prvních obřích crossoverů, ve kterém se setkávají skoro všichni slavní hrdinové nakladatelství Marvel… a stejně tak skoro všichni padouši. Tajné války byly prvním crossoverem v dějinách komiksu a otevřely tak cestu dalším podobně laděným příběhům. Změnily však nejen tvář žánru, nýbrž i hrdiny. Poprvé se v nich objevil Spider-Manův černý kostým a i další hrdinové tu prošli zásadní proměnou – ať už tělesnou nebo psychickou.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Marvel Super Heroes Secret Wars #1-6

Autoři

Jim Shooter
Jim Shooter
Scénář
Mike Zeck
Mike Zeck
Kresba

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Rozporuplnejšie pocity z komiksu si viem predstavit len ťažko....Epickosť tohto eventu je nepopierateľná....takmer všetcia superhrdinovia a záporáci Marvelu vhodený do ringu v podobe planéty zostavenej s roznych častí iných planét nepredstavideľnou silou je skvelá myšlienka...má asi len jedinú chybu...obdobie v ktorom vznikla a realizovala sa...V tomto období ani sami scenáristi nebrali komiks ako obrazové médium,...alebo ako si to vysvetliť....,kedže zaplavovali panely zbytočnými myšlienkovými pochodmi zúčastnených a nezriedka aj doslovnými opismi toho čo sa v danom paneli deje.Shooter nie je vínimkou...Kniha ešte naviac trpí povodným vydávaním v zošitovkách,kde sa každá kapitola snaží byť bombastická sama o sebe...Funkčnosť tohto je u zošitoviek nepopieratelná,ale ucelenú knihu len zráža na kolená akokeby neucelenosťou.Určite súhlasím so zaredením tejto série do UKK pretože je to prvý crossower svojho druhu a som v podstate rád že som to mohol prečítať...Deje sa tu toho skutočne hodne,príbeh je hustejší ako singularita,takže by sám o sebe nenudil...ale ukecanosť vyvracia čo som práve napísal....Preto moja rozpoltenosť....3z5

(23. března 2015)
Morzael
Offline

Já nevím, kresba je odpovídající době, takže i když mě moc nesedí, nemůžu jí příliš přísně soudit, příběh taky nebyl špatný, hlavně linie nejlepší postavy ságy, což je jednoznačně Dr. Doom, ale prostě nemůžu se přimět, abych řekl, že mě to bavilo. Četl jsem to natřikrát a celkem jsem se nudil, asi za to může zas ta zdlouhavá ukecanost. Takže bohužel.

(9. ledna 2014)
Cap 12
Offline

Nic moc, přílišná ukecanost,příběh je moc jednoduchý a k tomu hnusná kresba (po Kravenově posledním lovu jsem se na Zeckovu kresbu docela těšil). Čekal jsem holt víc. 3z5 ale když je to první velký superhrdinský crossover tak 4z5.

(20. července 2014)
batcat
Offline

Oni si zo mna naozaj robia srandu. Toto je skor groteskny sitcom. Naivny a hlupy, zly aj pre deti. Nove motto marvelu.

(13. ledna 2014)
S4TW
Offline

Tak tento crossover si pamatuji ještě ze Spiderman TAS, kde to ovšem bylo o něčem jiném :-). Jedná se o dílko z mé oblíbené doby, kresbu této doby prostě miluji a ani v tomto případě jí nemám co vytknout (až na drobný problém s velikostmi, přeci jen Galactusův domov nevypadal, že je velký jak celá sluneční soustava, pohoří, které má být daleko větší než Andy tak rozhodně nepůsobí, vzdálenosti také neodpovídaly tomu, co bylo napsáno a mě to prostě trochu kazilo dojem). Scénář, tam už je to těžší, podle mě je to dobrý scénář, který je špatně uchopený, respektive dialogy (i monology), nejsou zvládnuty úplně nejlépe. Věčné vysvětlování a ukecanost je logická, neboť to bylo psáno i pro lidi, co postavy neznají, tak je museli nějak narychlo představit a v té době se prostě komiks psal s velkým množstvím slov, ale v tomto případě se to nezvládlo úplně na 100%, respektive ani na 75%. Postavy byly napsány asi docela obstojně, ale samozřejmě každá má příliš malý prostor na to, aby se nějak víc projevila (až teda na Dooma a Magneta, ty zazářili... naopak mě štvala Storm a trochu Cap). Množství bitev mi vyhovuje, ale uvítal bych i třeba na úkor jednoho/dvou sešitů více vysvětlování... Trochu z toho cítím, že se jednalo především o veliký marketingový tah, nežli o něco skvostně promyšleného, na druhou stranu to asi vyšlo perfektně, když přihlédneme k prodejům. Kdybych hodnotil komiks z dnešní doby, tak by to byly maximálně usmolené 3*, pokud přihlédnu k době a revolučnosti, tak jsou to 4*. Nechám si prostor pro druhý díl a zatím jsem spokojený tak trochu nadprůměrně...

(29. března 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Marvel Super Heroes Secret Wars part 1
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 11/12/2013
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 1984
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Jim Shooter
Kresba: Mike Zeck

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 160
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 13. prosince 2013
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku