80.0%
Asterix #1 - Asterix z Gálie

Asterix je malý válečník bystrého rozumu, všemi mastmi mazaný. Bez váhání mu může být svěřeno jakékoli nebezpečné poslání. Asterix čerpá svoji nadlidskou sílu z kouzelného nápoje druida Panoramixe. Obelix je zase nerozlučný Asterixův přítel, je povoláním dodavatel menhirů a miluje divočáky. Je kdykoli připraven všeho nechat a následovat Asterixe do nových dobrodružství, hlavně když v nich budou divočáci a pořádné rvačky.

Obsah

První díl nás seznamuje s udatnými Galy a jejich vesnicí.
Římanům dochází, že v síle Galů je nějaké tajemství. Nasadí tedy špióna (Caligula Minus - Caligulaminix), kterému se podaří úspěšně infiltrovat a získat důvěru Asterixe. Po napojení kouzelnou polévkou, jenž mu dodá sílu, a následném odhalení, Caligula Minus prchá a podává hlášení. Jeho centurion (Caius Bonus) se rozhodne unést druida Panoramixe, což se Římanům podaří.

Asterix se vydává hledat druida, nachází jej v Malobonu, přičemž je sám chycen. S Panoramixem vymyslí léčku a místo naslibovaného nápoje na získání nadlidské síly, připraví Římanům nápoj urychlující růst vlasů. Příchodem Césara a návratem Galů do vesničky děj končí.

Autoři

René Goscinny
René Goscinny
Scénář
Albert Uderzo
Albert Uderzo
Kresba

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

Jestli se nepletu, tak je to první Asterix. Stejně jako pozdější vydání je to skvělá zábava, ale ještě se tu pár chybek najde. Přesto by alespoň tenhle kousek měl mít doma každý fanoušek komiksů.

(7. srpna 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Astérix le Gaulios
Druh Sešitovka
Žánr Humorný
Série Asterixova dobrodružství (1993)
Vydavatelství v ČR Egmont ČR
Datum vydání v ČR 1992
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 1961
Vazba Paperback
Autoři Scénář: René Goscinny
Kresba: Albert Uderzo

Typ vazby

Brožovaná

Formát 212x285mm
Počet stran 48
Tisk barevný
Cena 99.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 30. listopadu 2013
Naposledy editováno 4. prosince 2013

Najdete nás na Facebooku