77.5%
Ultimátní komiksový komplet #033: Ultimate Spider-Man - Moc a odpovědnost
77.5%
-- %
Extérní hodnocení

Užijte si zbrusu novou legendu o vzniku legendárního pavoučího hrdiny a jeho první bitvu proti úhlavnímu nepříteli - Green Goblinovi.

Obsah

Myslíte si, že Spider-Mana znáte? Tak to jste na omylu! Nejslavnější hrdina Marvelu byl znovustvořen pro novou generaci. V této knize přichází jeho zrod a tragický příběh o moci a odpovědnosti. Užijte si zbrusu novou legendu o vzniku legendárního pavoučího hrdiny a jeho první bitvu proti úhlavnímu nepříteli - Green Goblinovi.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Ultimate Spider-Man #1-7.

Autoři

Postavy

Komentáře uživatelů

S4TW
Offline

Tak jelikož jsem měl možnost číst i původní origin Spider-Mana, tak můžu snadno srovnávat. Příběh zůstává ve stejných mezích, ale má modernější kabátek. Je to takové rozsáhlejší, což dodává na emocionalitě příběhu. Na druhou stranu novější Spider-Man pro mě nebyl vtipnější a akce neměla takový spád jako v původním komiksu od Leeho a Ditka. Hodně WTF moment byl Green Goblin, který vážně není moc podobný původnímu GB, daleko blíže má třeba k Hulkovi. V podstatě se mi komiks líbil, je to pomalejší, ale odpovídá to době, naopak jsem byl za pomalejší rozjezd rád, ale chyběl mi u toho trochu vtip, který se začínal objevovat až s pozdějšími čísly, kde už se objevuje samotný Spider-Man. GB se dle mého názoru také nevydařil úplně na jedničku, když už se drželi jiných věcí, tak zrovna tuto postavu takhle předělat nemuseli, rovnou se mohlo jednat o zcela novou postavu :-). Ale jinak dobrý, o zklamání se rozhodně nejedná.

(6. prosince 2013)
JanataB22
Offline

Velmi zajímavé počtení. Originál origin jsem nečetl, takže tahle Ultimate verze mi nějak nevadila. Kresba pro mě velmi povedená, jediné co mi trošku vadilo byla ta kombinace fotek NY a poté přidaného Spideyho, to se mi vůbec nelíbilo. Ale jinak velmi povedený scénář i kresba, proto 5 z 5.

(29. listopadu 2013)
Morzael
Offline

Pořád to samé, ač je Ultimate Spider-Man převyprávěn v trochu modernějším podání, jedná se stále o to stejné. Navíc to zprznění Green Goblina. Škoda, ač to bylo akční, svižné a místy vtipné, je to nastokrát probraná látka, která ničím nepřekvapí a rozhodně neohromí.

(4. prosince 2013)
jardoom
Offline

Abych řekl pravdu, je celkem nemožné hodnotit něco, co už nám bylo předloženo asi kaďilionkrát ve všech různých podobách. Jde o to, že příběh o začátcích Petra Parkera je už celkem ohraný, tudíž Vás už nemá čím zaujmout ani překvapit. Za příběhovou část musím tedy dát komiksu mínus, i když to špatný příběh není, máme toho už všichni dost. Není to nic, za co by se měl Spidey stydět, spíš jde o to, že během deseti let vyšlo pár komiksů a filmů, které tohle téma neustále opakují a člověku už to pak leze krkem. Když bych měl hodnotit kresbu, budu spíše hodným strýčkem. Mám tenhle styl rád a Marka Bagleye celkem obdivuji, jelikož do Ultimate Spidermana dal to nejlepší. V kresbě je cítit smrdutý závan města, jehož ulicemi se Spidey brázdí. Když se do kresby zakoukáte, ucítíte chvění kostí v momentě, kdy Parker praští s Drtičem v ringu. Neberte mě tak doslova, ale Bagley umí perfektně zachytit pohyb a akci, což je dle mého názoru u Spider-Mana velmi podstatným faktorem. Spidey je svižný a rychlý hrdina, tudíž je při jeho kresbě opravdu důležité zachytit jeho pohyb v tom správném okamžiku. Když to ohodnotím jako celek, přijdu na to, že je to pěkně nakreslená leč ohraná pohádka, určená pro ty, kteří Parkera neznají. Kdo ho ale v dnešní době nezná?

(4. prosince 2013)
Cap 12
Offline

Velmi povedené! Nový Ultimate Spidey se mi moc líbí. Byť už první díl od Crwe mám, na tuto knihu jsem se těšil. Spideyho origin byl dobře zvládnutý, čtení mě bavilo, párkrát jsem se zasmál, ale nelíbil se mi Goblin. Opravdu mi připomínal Hulka. Ale líbila se mi Bagleyho kresba. Tahle kresba se k novému Spideymu prostě hodila. Tato kniha mě utvrdila v dalším kupování USM a spol. od Crwe. 5 hvězd za zpackaného Goblina hvězda dolů.

(22. července 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Ultimate Spider-Man, Vol. 1: Power and Responsibility
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 27/11/2013
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 28/11/2012
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Brian Michael Bendis
Kresba: Mark Bagley

Typ vazby

Vázaná

Formát 173x266mm
Počet stran 200
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 13. listopadu 2013
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku