90.0%
Borgia
90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Ještě před tím, než začaly vznikat o „první zločinecké rodině světa“, papežské rodině, která na konci patnáctého století nelítostně ovládala celou Itálii, hvězdně obsazené seriály, ještě před tím se sešly dvě největší komiksové legendy, aby zpracovaly tuhle fascinující látku po svém. Do profilu rodiny Borgiů se pustil mystik, filozof, skladatel, režisér a uctívaný scenárista Alejandro Jodorowsky (Incal, Metabaroni) a král elegantního erotického komiksu a přítel Frederika Felliniho Milo Manara.

Obsah

Poznejte skutečnou tvář renesance. 
Takovou, o které vás ve škole neučili. Renesance, která přináší rozkvět umění a úpadek morálky. Renesance s krví na rukách.
Renesance v podání dvou komiksových velmistrů. 
Ještě před tím, než začaly vznikat o „první zločinecké rodině světa“, papežské rodině, která na konci patnáctého století nelítostně ovládala celou Itálii, hvězdně obsazené seriály, ještě před tím se sešly dvě největší komiksové legendy, aby zpracovaly tuhle fascinující látku po svém. Do profilu rodiny Borgiů se pustil mystik, filozof, skladatel, režisér a uctívaný scenárista Alejandro Jodorowsky (Incal, Metabaroni) a král elegantního erotického komiksu a přítel Frederika Felliniho Milo Manara. Už ti dva samostatně si zasluhují absolutní pozornost (o čemž se v případě Jodorowského už mohli čtenáři přesvědčit magickým Incalem... a na příští rok se od něj chystají Metabaroni) – a což teprve, když se dají dohromady. To pak vznikne něco, co prostě nemůže nikdo minout. Čtyřdílný historický epos Borgia. Monumentální, krutý, smyslný, překrásný a nezapomenutelný.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Jodorowského Metabaróni mi doslova vyrazili dych a to bol jediný dovod prečo som šiel do Borgie.Jodo ma opať úplne zostrelil.Ako vysvetľuje doslov,príbeh je v drvivej vačšine scenáristova fikcia....Jodo je divný,alebo je ozaj frajer...alebo je oboje.Vraždy,mučenie,sex.Toho všetkého sa nám dostane koľko sme asi ani nechceli.Manarova kresba je tak kontrastom ku scenáru,pretože je skutočne krásna.Či už ide o vraždy,sexuálne scény s úžasnými kráskami,alebo masové orgie a boje,alebo len o prostredie,Manara pozdvihuje celkom temný,úchylný takmer príbeh k okulahodiacemu nadpriemeru.Dej tak ostáva v pozadí prehliadky násilia,erotiky a famóznej kresby.Mne to však nevadilo.Historiek o zneužívaní moci sú plné cintoríny,no táto servíruje miestami nechutnú,erotickú a úchylnú jazdu akú len tak niekto neponúkne....5z5

(17. listopadu 2016)
Saint of Killers
Offline

Nejdříve je nutné poznamenat, že co se týče historie, je tenhle komiks jedna velká fikce. Skutečnosti odpovídají v podstatě jen jména postav. Po scenáristické stránce je komiks napsaný slušně. Trošku připomíná mafiánské filmy, které se točí kolem vzestupu a pádu hlavní postavy. Co je ovšem nutné vyzdvihnout, je vynikající kresba. Ta dělá z tohohle kousku nevšední komiksový zážitek.

(25. září 2018)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Borgia
Druh Román
Žánr Historický
Série Mistrovská díla evropského komiksu (2010)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 26/11/2013
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 01/11/2005
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Alejandro Jodorowsky
Kresba: Milo Manara

Typ vazby

Brožovaná

Formát 190x260mm
Počet stran 212
Tisk barevný
Cena 549.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 197x267mm
Počet stran 212
Tisk barevný
Cena 789.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 20. listopadu 2013
Naposledy editováno 26. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku