100.0%
Věčná válka
100.0%

Komiksové zpracování Hugem a Nebulou oceněného military sci-fi románu, kterému se dostalo přinejmenším stejného, ne-li většího ohlasu jako románové předloze. Příběh sleduje osudy několika lidských vojáků bojujících ve vleklé válce s mimozemskou civilizací. A v případě hrdinů je to válka opravdu nekonečná. Každý skok vesmírem je hodí o desítky let dál, do čím dál neznámější doby. Svět kolem nich se s každou bitvou mění... jen válka zůstává stále stejná.

Obsah

Komiksové zpracování Hugem a Nebulou oceněného military sci-fi románu, kterému se dostalo přinejmenším stejného, ne-li většího ohlasu jako románové předloze. 
Příběh sleduje osudy několika lidských vojáků bojujících ve vleklé válce s mimozemskou civilizací. A v případě hrdinů je to válka opravdu nekonečná. Každý skok vesmírem je hodí o desítky let dál, do čím dál neznámější doby. Svět kolem nich se s každou bitvou mění... jen válka zůstává stále stejná. 
Třetí svazek z edice Mistrovská komiksová díla přináší kompletní sci-fi trilogii, válečný epos, na kterém se podílely hned dvě legendy. Spisovatel Joe Haldeman, který do příběhu přenesl své zkušeností s válkou ve Vietnamu, a slavný belgický komiksový kreslíř Mark van Oppen, známější spíše jako Marvano.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Marvano
Marvano
Kresba
Joe Haldeman
Joe Haldeman
Scénář

Komentáře uživatelů

47
Offline
47

Vždy som bol fanda do inteligentných sci-fi a toto je druhé naj sci-fi aké som kedy čítal/videl...č. jedna je Interstellar...Inteligentný príbeh je v prevažnej vačšine rozprávaný monológmi a úvahami hlavného hrdinu,na moje prekvapenie je tu dialógov o mnoho menej.Dej sa točí okolo Mandelu takže sa všetko podstatné dozvedáme spolu s ním.Vcelku jednoduchá zápletka vojny s mimozenšťanmi je tak podaná veľmi pútavo a navyše je príbeh vyšperkovaný vývojom ľudstva,kedže samotný konflikt trvá stáročia.Časové skoky umožňujú hrdinovy a samozrejme aj ostatným,účastniť sa celého konfliktu s minimálnym vplyvom času na nich samotných...časový paradox v praxi...Vývoj ľudstva v oblasti technológii,sociálneho pohľadu a dokonca sexuality populácie je čeršničkou Haldemanovho pohľadu nielen na zbytočnosť,možno až hlúposť,vojny ale aj starickým zrkadlom vtedajšej,dnešnej a budúcej spoločnosti.Marvanova kresba je nepochybne špička komiksovej kresby tých rokov,nemám jej čo vytknúť...takže jednoznačne 5z5

(6. prosince 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Forever War
Druh Román
Žánr Sci-fi
Série Mistrovská díla evropského komiksu (2010)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 30/11/2011
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 01/12/1990
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Joe Haldeman
Kresba: Marvano

Typ vazby

Vázaná

Formát 195x267mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 689.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná

Formát 194x260mm
Počet stran 168
Tisk barevný
Cena 489.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 20. listopadu 2013
Naposledy editováno 20. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku