--
Komiksová historie moderního světa

Cartoon History of the Modern World 1

--

První část KOMIKSOVÉ HISTORIE MODERNÍHO SVĚTA začíná dějinami starověkého Mexika, Kolumbovým připlutím do Nového světa, španělským dobýváním, budováním portugalského impéria v Asii a vytvořením prvního celosvětového systému výměny zboží a myšlenek. Následuje protestantská reformace, rozmach Holandska a Anglie a zrození moderní politické filosofie a vědy. Závěrečná část líčí soupeření Francie a Británie v Severní Americe a vrcholí globálním pohledem na americkou revoluci a Americkou ústavu.

Obsah

V tomto vtipném náhledu na moderní dějiny navazuje autor Larry Gonick tam, kde jeho cenami ověnčená třídílná KOMIKSOVÁ HISTORIE SVĚTA skončila. První část KOMIKSOVÉ HISTORIE MODERNÍHO SVĚTA začíná dějinami starověkého Mexika, Kolumbovým připlutím do Nového světa, španělským dobýváním, budováním portugalského impéria v Asii a vytvořením prvního celosvětového systému výměny zboží a myšlenek. Následuje protestantská reformace, rozmach Holandska a Anglie a zrození moderní politické filosofie a vědy. Závěrečná část líčí soupeření Francie a Británie v Severní Americe a vrcholí globálním pohledem na americkou revoluci a Americkou ústavu.

Larry Gonick to znovu dokázal! Dokonale obrací naruby zažité dějiny a podává je se svou osobitou směsicí chytré komiksové kresby a ohromně vtipných komentářů. Koho jiného by napadlo tvrdit, že Cortés byl povrchní floutek, kterého vyhodili z práv, že Machiavelli napsal brožurku o politice nebo že Newton byl výstřední génius, aby nás přitom svými kresbami neustále přesvědčoval, že to jsou vlastně jeho oblíbené historické postavy? Larry Gonick nám přináší prvotřídní dějiny, špičkovou kresbu a k tomu vyprávění tak kousavé a sarkastické, že se při jeho čtení jednoduše neubráníte pochechtávání.

Kniha získala cenu ZLATÁ STUHA za NEJLEPŠÍ PPŘEKLAD za rok 2008.

Zlatá stuha je celostátní soutěží v oblasti knižní tvorby pro děti a mládež a pravidelně v březnu jsou vyhlašovány nominace v Liberci, na Veletrhu dětské knihy. Vyhlášení vítězů proběhlo v Praze 27. května 2009.

Zdroj: Oficiální text distributora

Autoři

Larry Gonick
Larry Gonick
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Bez komentáře
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Cartoon History of the Modern World 1
Druh Román
Žánr Historický
Série Komiksová historie světa (2003)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 20/08/2008
Originální vydavatelství --
Datum vydání v zahraničí 26/12/2006
Vazba Pevná
Autoři Kresba/Scenář: Larry Gonick

Typ vazby

Vázaná

Formát 190x240mm
Počet stran 256
Tisk černobílý
Cena 490.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 30. října 2013
Naposledy editováno 30. října 2013

Najdete nás na Facebooku