90.0%
Batman 2: Soví město

Batman, Vol. 2: The City of Owls

90.0%
-- %
Extérní hodnocení

Bylo to netopýří město. Nad temnými ulicemi šustil Batmanův plášť a na nebi plálo logo. Bylo jasné, kdo je v Gothamu pánem. Jenže pak se objevily sovy. Tajné společenství, které ze zákulisí ovlivňuje osud města už několik století a svou vůli prosazuje s pomocí Pařátů, geneticky upravených superzabijáků.

Obsah

Bylo to netopýří město. Nad temnými ulicemi šustil Batmanův plášť a na nebi plálo logo. Bylo jasné, kdo je v Gothamu pánem.

Jenže pak se objevily sovy. Tajné společenství, které ze zákulisí ovlivňuje osud města už několik století a svou vůli prosazuje s pomocí Pařátů, geneticky upravených superzabijáků. Vylétli ze svých skrytých hnízd, aby převzali vládu nad územím, které vždy považovali za své. A aby zaťali spáry do všech, kdo jim stojí v cestě.

Batman byl pochopitelně první na řadě. A to ještě nevěděl, že kromě přímého útoku si na něj sovy přichystaly i něco speciálního. Něco, co sahá hluboko do jeho minulosti.
Protože sovy, neponechávají nic náhodě. Až tato noc skončí, Gotham už nesmí patřit netopýrovi.
Bude to soví město. 

Batman z pera jedné z největších současných hvězd, Scotta Snydera. Tenhle expert na atmosférické a temné příběhy se tady navíc spojil s kreslířem Gregem Capullem (Spawn) a stvořili skutečně nádhernou záležitost, která zacloumala nejen Batmanem, ale i všemi jeho fanoušky.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Batman #8-12

Batman Annual #1

Autoři

Scott Snyder
Scott Snyder
Scénář
Greg Capullo
Greg Capullo
Kresba
James Tynion IV
James Tynion IV
Scénář
Sandu Florea
Sandu Florea
Kresba
Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

miro382
Offline

Veľmi pekný komiks. Strašne sa mi páčil. Prvý diel bol perfektný a taktiež i ten. Soví tribunál a soví mesto patria k vynikajúcim komiksom!

(19. února 2014)
jh666
Offline

O trochu slabší než první díl. Útok sov a Batmanovo nepříjemné setkání jsou výborné. Ale sešity, které se netýkají přímo hlavního příběhu (Freeze a ta holka) jsou o něco slabší. Capullova kresba ale opět výborná.

(2. března 2014)
Batman
Offline

Po stránce vizuální je to stále paráda,tedy když pominu příběhy které nekreslil Capullo(o tom později).Po stránce příběhové už to zas tak slavné není atmosféra prvního dílu,která sázela na komornost a pocit nejistoty, se zcela vypařila a příběh tentokrát sází jen na akci.Což je podle mně škoda, jelikož když si koupím Batmana čekám,pokud možno komorní,detektivní příběh a ne nekonečnou akční jízdu ve které hrdina masakruje desítky nepřátel(počkat, neměl náhodou, v prvním díle, problém zmáknou jednoho Pařáta?).Ale největší problém tohoto svazku byly dozajista dodatečné příběhy,které ke všemu ani nekreslil Greg Capullo, a dle mého činili komiks chvílemi až příliš zdlouhavý a nudný.Komiks určitě není k zahození, a pokud máte Tribunál je téměř povinností, ale rozhodně nečekejte nic převratného,jelikož jde jen o čistě průměrný komiks, který určitě nedosahuje kvalit předešlého dílu.

(3. ledna 2014)
Mouchal
Offline

Já se prostě musím opět vytasit s plnou palbou, protože jak 1. díl tak i tahle dvojka mě neskutečně bavily a ikdyž příběh Freezea nebyl tak poutavý jako hlavní linka, sfouknul jsem ho bleskově a celkový dojem mi to nezkazilo. Samozřejmě to bylo akčnější, ale i tak se jedná o super komiks. Přirozeně se skvělou kresbou.

(29. května 2016)
gumidekmedvidek
Offline

Rozhodně menší zklamání oproti vydařenému prvnímu dílu, však stále solidní počtení. Závěr nebyl dotažen podle mého vkusu a intermezzo Freezeho nebylo zrovna tak zábavné. Akorát zbytečně čtenáře odpoutávalo od hlavní dějové linky. Za plus hodnotím menší příběhy na konci booku, které nešokovali ale příjemně potěšili a za mě tak trochu zachránili tu čtvrtou hvězdu.

(24. srpna 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman, Vol. 2: The City of Owls
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Batman - New 52 (2013)
Vydavatelství v ČR Crew
Datum vydání v ČR 04/11/2013
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 26/03/2013
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Scénář: Scott Snyder
Scénář: James Tynion IV
Kresba: Greg Capullo
Kresba: Rafael Albuquerque
Kresba: Andy Clarke
Kresba: Jason Fabok
Kresba: Becky Cloonan
Kresba: Sandu Florea
Inker: Jonathan Glapion

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 208
Tisk barevný
Cena 739.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 27. října 2013
Naposledy editováno 26. února 2016

Najdete nás na Facebooku