93.3%
Sin City - Město hříchu 3: Velká tučná zabijačka

Dwight McCarthy se pokusí pomoci své současné přítelkyni, zbavit se neodbytného bývalého ctitele. Situace se nevyvine přesně podle jeho představ a nakonec to všechno skončí usekanými hlavami, vybuchujícími auty a hlavně velkou tučnou zabijačkou.

Obsah

Dwight McCarthy se pokusí pomoci své současné přítelkyni, zbavit se neodbytného bývalého ctitele. Situace se nevyvine přesně podle jeho představ a nakonec to všechno skončí usekanými hlavami, vybuchujícími auty a hlavně velkou tučnou zabijačkou.

Comics se stal předlohou pro filmový hit roku 2005 s Mikey Rourkem, Brucem Willisem a Jesicou Alba v hlavních rolích.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

První vydání (brožovaná vazba) - 2000 (nakladatelství Crew)

Druhé vydání (pevná vazba) - 2006 (nakladatelství Comics Centrum)

Třetí vydání (pevná vazba) - 2014 (nakladatelství Comics Centrum)

 

Obsahuje:

Sin City: The Big Fat Kill #1-5

Autoři

Frank Miller
Frank Miller
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Cap 12
Offline

Mě ty Frankovi komiksi prostě baví! Sin City nebylo vyjímkou. Knize bych snad vytýkal jen až příliš chaotickou kresbu, někdy jsem například ani nevěděl kde jedno postava končí nebo začíná, ale na druhou stranu by bez této kresby nebylo Sin city (tedy Basin City) jako Sin city. Celkově to na mě udělalo velký dojem, ale neůžu se zbavit pocitu, že tomu něco chybělo takže 4z5.

(19. října 2013)
Const.ex
Offline

Třetí příběh a opět nečekaně "jiný", ale který je vlastně naprosto stejný jako předešlé dvě knihy. A tím samozřejmě nemyslím černobílý. Hlavní přínos této knihy, že Frank dokázal "doladit" další hlavní postavu: právě všudypřítomné město Sin City, aby se na něm Dwight a pár prostitutek dokázalo pořádně vyřádit.

(7. února 2013)
S4TW
Offline

Sin City potřetí a opět je to skvělá práce. Frank si tu jede tu svojí a v podstatě se drží zaběhnutého modelu. Je tu hajzl (hajzlové), kteří jsou amorální a se**u se do lidí, do kterých by neměli. No a pak už jen dostanou, co si zaslouží. Sice to je opět podobná písnička a opět v tom jedou hlavně ženský, ale Miller to prostě dokáže pokaždé podat trochu jinak a originálně. Základ je stejný, ale to okolo je zase trochu jiné. A je to pořád zábavné, drsné, husté, přísné, krvavé, násilné a navíc dostaneme zase dávku něčeho originální a nového (rozhovor s mrtvolou, řežba se žoldáky v bažinách a spoustu dalšího). Sin City si pořád drží tu svojí depresivně hnusnou atmosféru, která je doplněna skvělou atmosférickou stínovou kresbou. Navíc se zde povedlo udělat z ne moc zajímavé postavy postavu prvotřídní (Dwight) a i ty vedlejší jsou super (Miho, Gail a samozřejmě opět skvěle zvrácení ‘záporáci’). Dwight v tomhle díle skutečně vyrostl o úroveň výše. Líbí se mi, že je tu trochu více rozvedeno to, jak to chodí ve Starém městě. Navíc bych řekl, že v tomto díle je zatím nejlepší výtvarná stránka, kterou FM postupně dovedl do dokonalosti. Opět se jedná o parádní dávku násilí, akce, zvrácenosti, krásných aut a žen. Jednoduše geniální příběh doplněný o úžasnou kresbu.

(5. června 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Sin City, Vol. 3: The Big Fat Kill
Druh Román
Žánr Noir
Série Sin City - Město hříchu (1999)
Vydavatelství v ČR Calibre Publishing
Comics Centrum
Datum vydání v ČR 2000
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 01/06/1996
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Frank Miller

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x235mm
Počet stran 176
Tisk černobílý
Cena 295.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná 2. vydání

Formát 160x240mm
Počet stran 184
Tisk černobílý
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná 3. vydání

Formát 160x235mm
Počet stran 184
Tisk černobílý
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 18. dubna 2012
Naposledy editováno 4. května 2015

Najdete nás na Facebooku