100.0%
Sin City - Město hříchu 2: Ženská, pro kterou bych vraždil

Je další horká noc. Vyprahlá, vzduch se ani nehne. Noc, která dokáže z lidí vypotit jejich nejtajnější choutky. Dwight hloubá o tom, na kolik způsobů to zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Kdyby se vyhrabal z otupělýho šedivýho pekla, který si udělal ze života. Za to by dal cokoliv. Jen kdyby se dokázal osvobodit. Jen kdyby znovu ucítil žár toho ohně. Ještě jednou. A v tom zavolá Ava.

Obsah

Je další horká noc. Vyprahlá, vzduch se ani nehne. Noc, která dokáže z lidí vypotit jejich nejtajnější choutky. Dwight hloubá o tom, na kolik způsobů to zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Kdyby se vyhrabal z otupělýho šedivýho pekla, který si udělal ze života. Za to by dal cokoliv. Jen kdyby se dokázal osvobodit. Jen kdyby znovu ucítil žár toho ohně. Ještě jednou.

A v tom zavolá Ava.

Comics se stal předlohou pro filmové zpracování s Mikey Rourkem, Evou Green, Brucem Willisem a Jesicou Alba v hlavních rolích, které se objeví v září 2014 v kinech.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

První vydání (brožovaná vazba) - 1999 (nakladatelství Crew)

Druhé vydání (brožovaná/pevná vazba) - 2008 (nakladatelství Comics Centrum)

Třetí vydání (pevná vazba) - 2014 (nakladatelství Comics Centrum)

 

Obsahuje:

Sin City: A Dame to Kill For #1-6

Autoři

Frank Miller
Frank Miller
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Const.ex
Offline

Tam kde Marv "servíruje" krev a brutalitu, tak tam Dwight sází spíše na příběhovou stránku, ale to neznamená, že by to nebylo pravé Sin City. Frank dokázal pro pokračování "vykreslit" snad ještě sympatičtějšího padlého hrdinu, který se "spravedlností" v Basin City zachází po svém. Druhý hříšný příběh je stejně kvalitní jako Marvovo běsnění, jen na to jde trochu jinak. A to je dobře. Moc dobře.

(4. února 2013)
batcat
Offline

Toto nie je len vymysleny pribeh v takomto svete zijeme a tento frajer to vie hodit do tvare vsetkym tym intelektualom, slnieckarom, psychiatrom a psychologom s takym stylom ako nikto iny.

(14. října 2016)
S4TW
Offline

První díl byl především o skvělé postavě Marva. Ten druhý zase těží z velice kvalitního scénáře. Silný a emotivní příběh je ještě o kousek drsnější, než ten předešlý, hlavně tedy po psychické stránce. A drsnost, zvrácenost a úchylnost Sin City stále zůstává. Opět nám jsou servírovány ty věci, které jsme si již oblíbili: drsní týpci, ostré kur*y, krásné ženy, auta, cigaretový kouř, špinavé a hříšné město, a především hlavní hrdina, který je dohnán až na samý okraj svých psychických (i fyzických) možností. Kresba je pořád na stejné úrovni, ale opět musím dodat, že skvěle podtrhává celkovou atmosféru, která z díla vyloženě tryská. Užil jsem si i takové drobnosti, jako odkazy na Hellboye či Batmana nebo propojenost s předchozím dílem, to jsou totiž přesně ty perličky, které vyhledávám. A komu by snad chyběla skvělá postava Marva, tak se vůbec nemusí bát, že by byl nějak moc ochuzený. Frank umí výborně napsat hlavního hrdinu, ale jak dokáže vytvořit opravdu skvěle úchylně psychopatického a vychca*ého protivníka, to na něm žeru (Ava je další příklad postavy, kterou milujete, ale zároveň jí přejete jen to nejhorší). Postavy jsou uvěřitelné a svoje emoce dokáží přenést na čtenáře. Pořád se jedná o parádní noir dílo, jak se patří. A promiňte ty ostřejší výrazy, ale k SC to jednoduše patří.

(1. června 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Sin City, Vol. 2: A Dame to Kill For
Druh Román
Žánr Noir
Série Sin City - Město hříchu (1999)
Vydavatelství v ČR Crew
Comics Centrum
Datum vydání v ČR 1999
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 01/11/1994
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Frank Miller

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x235mm
Počet stran 208
Tisk černobílý
Cena 295.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Brožovaná 2. vydání

Formát 150x230mm
Počet stran 212
Tisk černobílý
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná 2. vydání

Formát 155x235mm
Počet stran 212
Tisk černobílý
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná 3. vydání

Formát 160x235mm
Počet stran 224
Tisk černobílý
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 18. dubna 2012
Naposledy editováno 4. května 2015

Najdete nás na Facebooku