100.0%
Sin City - Město hříchu 1: Drsný sbohem
100.0%

Dala mu něco, co nikdy nepoznal. Lásku a vášeň a spalující touhu. A teď je mrtvá. Zabili jí když spali. A to neměli. Marv, velký a silný prochází městem při své cestě za pomstou. Nic ho nedokáže odvrátit od cesty do pekla, protože muž by měl být ochoten pro svou lásku i zemřít. Comics se stal předlohou pro filmový hit roku 2005 s Mikey Rourkem, Brucem Willisem a Jesicou Alba v hlavních rolích.

Obsah

Dala mu něco, co nikdy nepoznal. Lásku a vášeň a spalující touhu. A teď je mrtvá. Zabili jí když spali. A to neměli. Marv, velký a silný prochází městem při své cestě za pomstou. Nic ho nedokáže odvrátit od cesty do pekla, protože muž by měl být ochoten pro svou lásku i zemřít.

Comics se stal předlohou pro filmový hit roku 2005 s Mikey Rourkem, Brucem Willisem a Jesicou Alba v hlavních rolích.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

První vydání (brožovaná vazba) - 1999 (nakladatelství Crew)

Druhé vydání (pevná vazba) - 2005 (nakladatelství Comics Centrum)

Třetí vydání (pevná vazba) - 2014 (nakladatelství Comics Centrum)

 

Obsahuje:

Sin City: The Hard Goodbye #1-13

Autoři

Frank Miller
Frank Miller
Kresba/Scenář

Komentáře uživatelů

Cap 12
Offline

Pecka! Frank Miller rozjíždí svou brutálně nabušenou sérii ve velkém stylu. Komiks si drží neuvěřitelné tempo od začátku až do konce. Plný počet.

(21. října 2013)
S4TW
Offline

Ano, jsem velký fanda filmového Sin City, takže bylo nutností jednou zkusit I to komiksové zpracování. A musím říct, je to paráda, minimálně tak skvělé jako je film. Frank Miller nám tu servíruje brutální, šedivé a kruté město v plné kráse. Scénář je opravdu povedený, má tempo, je zajímavý a neustále na nás vrhá jednu drsnou událost za druhou. Hlavním tahounem je Marv a nutno říct, že to je drsoň se vším všudy. Sice se prezentuje jako někdo, kdo moc rozumu nepobral a raději vše řeší přes svou surovost, ale často na mě působil jako někdo, kdo to má naopak moc dobře srovnané. Další silnou stránkou příběhu jsou záporné postavy, buď se jedná o takové ty typické šmejdy (třeba Roark) nebo extra úchyly (Kevin), ale všechny žerete a zároveň jim přejete to nejhorší. Sin City je jednoduše špinavé a hnusné město, kde nikdo normální nemůže vydržet ani den. Tuto syrovou atmosféru, která se nese celou knihou, úžasně doplňuje kresba. Je to taková hra stínů. Není snad díla, kde mi černobílá kresba seděla víc, než zde. Ano, je sice pravda, že se zpočátku může zdát tento styl jako nepřehledný a náročný na prohlížení, ale až si zvyknete, tak si jí užijete. Kresba nám tu toho říká hodně, což je dobře, jelikož se jedná o dílo, kde je textu spíše méně a tak hlavní slovo má tužka. Sečteno, podtrženo, komiks má brutální tempo, které vás protáhne všemi hnusnými zákoutími Města hříchů, pořádně vás sejme, zmlátí a ukáže vám ty všemožné hnusné věci, které si ani neumíte představit a pak vás vyplivne. A vy si to užijete, jako si Marv užíval svou pomalou a krutou vendetu.

(28. května 2015)
batcat
Offline

Frank Miller je proste frajer. Majster vo svojom obore, lebo povedzme si na rovinu samotny pribeh je priemerna brutalna krimi, ale on to vie podat tak ako keby som to zazil sam.

(14. října 2016)
Const.ex
Offline

Brutální nakopnutí jedné z nejlepších komiksových sérií, takové jaké má správně být: drsné, sexy a černobílé! Přesně jako postavy (anti) hrdinů a záporáků v Basin City. Marv se s tím nemaže a jde rovnou na věc. Drsný sbohem je "pekelná jízda" od začátku až do úplného konce! Kresba Franka Millera je pro mě tou nejikoničtější věcí devadesátých let.

(3. února 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Sin City, Vol. 1: The Hard Goodbye
Druh Román
Žánr Noir
Série Sin City - Město hříchu (1999)
Vydavatelství v ČR Crew
Comics Centrum
Datum vydání v ČR 1999
Originální vydavatelství Dark Horse Comics
Datum vydání v zahraničí 1992
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Frank Miller

Typ vazby

Brožovaná

Formát 165x235mm
Počet stran 208
Tisk černobílý
Cena 295.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná 2. vydání

Formát 160x240mm
Počet stran 208
Tisk černobílý
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná 3. vydání

Formát 160x235mm
Počet stran 208
Tisk černobílý
Cena 399.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 18. dubna 2012
Naposledy editováno 19. února 2016

Najdete nás na Facebooku