67.7%
Ultimátní komiksový komplet #058: Iron Man: Pět nočních můr
67.7%
-- %
Extérní hodnocení

Největší nepřítel Tonyho Starka, šílený magnát Obadiah Stane, zemřel při pokusu zničit Tonyho dědictví. Nyní přichází na scénu Obadiahův syn Ezekiel, který přísahal pomstít otcovu smrt.

Obsah

Největší nepřítel Tonyho Starka, šílený magnát Obadiah Stane, zemřel při pokusu zničit Tonyho dědictví. Nyní přichází na scénu Obadiahův syn Ezekiel, který přísahal pomstít otcovu smrt. Zatímco otec chtěl Tonyho Starka porazit pomocí neohrabané zbroje zvané Železář, Ezekiel využívá hrdinovy designy, aby vytvořil něco lepšího - Iron Mana 2.0. V postavě Ezekiela Stanea, který je stejně bezohledný a desetkrát chytřejší než jeho otec, ožívají najednou všechny nejhorší noční můry Tonyho Starka

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Iron Man vol. 5 #1-7.

Autoři

Matt Fraction
Matt Fraction
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

Elhonzo
Offline

Po delší době se UKK zase dostalo do fáze kdy nám dává komiksy u nás doposud nevydané.Dějově se dostáváme téměř na konec kompletu, takže někteří můžou být mírně zmatení (proč je Stark šéf S.H.I.E.L.Du apod.), naštěstí je vše na začátku knihy jak už bývá zvykem mírně objasněno. Ale teď už k samotné knize,kresba je parádní , je hodně podobná té z Extremis ale je taková míň realistická (v tom dobrém slova smyslu). Příběh sice není na Eisnerovu cenu ale neurazí a nezpozoroval jsem v něm nějáké výrazné kiksy nebo něco podobného.Za mě rozhodně jedna z těch lepších zkušeností s Iron manem .

(7. září 2013)
Morzael
Offline

Stejně přímé a nudné jako Extremis, možná ještě horší. Kresba je tu vyloženě něco hnusného. Scénář je průměrný až podprůměrný. Je mi opravdu záhadou, jak se tento komiks ocitl v tomto výběru. Nejlepší na tomto svazku je konec se Spider-Manem.

(8. února 2014)
jh666
Offline

O moc lepší než Extremis. V příběhu se konečně objevují známější postavy s Iron Manova univerza (Pepper, War Machine), které doplňují výborná camea dalších hrdinů (Thor, Mr. Fantastic, Spider-man). Příběh rychle odsýpá, Ezekiel je rozhodně zajímavější záporák než Mallen. Knihu sice trochu sráží opět digitální kresba, která je ale povedenější než v prvním Iron Manovi v UKK (hlavně Pepper se povedla). Hodnocení ale zvedá poslední sešit, který slouží jako epilog.

(13. října 2013)
Singular
Offline

Požitek jak z filmu ale na 5 to není dal bych něco mezi 3 až 4. Ale to nemohu dám tedy jen 3. Tím však nezahodím tento díl do věčného zapomění. Bylo to nečekaně dobré a rychle.

(21. října 2013)
S4TW
Offline

Tak tahle kniha se mi hodnotí velice těžko. Kresba se mi vážně líbila, ale místy dost ujížděla a přišla mi dosti nejednotná, jakoby jednu stránku malovalo více umělců, takže v celkovém výsledku kresba knihu dost srážela. Scénář, opět velice povedený, ale je tu zase velké ALE. Jedná se o klasický příběh Iron Mana, který je jak přes kopírák. Hrdina, co ukradne něco IM nebo něco podobného vytvoří a snaží se toho zneužít... klasika. Na druhou stranu se jedná o docela velký nářez, když si vezmeme, že zde bylo zavražděno hodně lidí (ale to v Genocidě taky a ještě mnohem víc). No, jak říkám, těžko se mi to hodnotí, ale celkem se jedná o slušný průměr, ale pořád jenom průměr, bohužel. Určitě to mělo větší potenciál, držet kresbu na uzdě a scénář ještě něčím novým (nezvyklým) obohatit.

(15. září 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Iron Man: Five Nightmares
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 04/09/2013
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 31/07/2013
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Matt Fraction
Kresba: Salvador Larroca

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Memphis
Vloženo 4. září 2013
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku