67.7%
Ultimátní komiksový komplet #058: Iron Man: Pět nočních můr
67.7%
-- %
Extérní hodnocení

Největší nepřítel Tonyho Starka, šílený magnát Obadiah Stane, zemřel při pokusu zničit Tonyho dědictví. Nyní přichází na scénu Obadiahův syn Ezekiel, který přísahal pomstít otcovu smrt.

Obsah

Největší nepřítel Tonyho Starka, šílený magnát Obadiah Stane, zemřel při pokusu zničit Tonyho dědictví. Nyní přichází na scénu Obadiahův syn Ezekiel, který přísahal pomstít otcovu smrt. Zatímco otec chtěl Tonyho Starka porazit pomocí neohrabané zbroje zvané Železář, Ezekiel využívá hrdinovy designy, aby vytvořil něco lepšího - Iron Mana 2.0. V postavě Ezekiela Stanea, který je stejně bezohledný a desetkrát chytřejší než jeho otec, ožívají najednou všechny nejhorší noční můry Tonyho Starka

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Iron Man vol. 5 #1-7.

Autoři

Matt Fraction
Matt Fraction
Scénář

Postavy

Komentáře uživatelů

jardoom
Offline

Hachette Fascicoli je vydavatelství které si z nás prostě dělá legraci. V rámci UKK série je tohle již druhé Iron Manovo vystoupení a podle mě to opět není to nejlepší co UKK slibuje. Ani nevím kde mám začít, ale začnu tím horším, tedy kresbou. Řekl bych, že Salvador Larroca není špatný, jen by se měl zaměřit na úplně jiné žánry. Jeho bych viděl tak na Garfielda nebo Simpsony, nebo cokoli bez superhrdinů. Tohle mu podle mně vůbec nesedí. Už sem s ním měl tu čest v minulosti při čtení Ultimate Daredevil and Elektra a Unlimited Xmenů a musím říct, že nedokáže do papíru vkreslit duši superhrdiny ani žádné jiné postavě kterou kreslí. Je to prostě jen hodně dobře nakreslený čmáranec. Když sem na jeho kresbu koukl poprvé, řekl sem si, že je celkem příjemná. Zdání klame, po začtení totiž zjistíte, že se celkem nudíte a nemůže za to jenom scénář. Ke scénáři bych rád řekl, že sem četl daleko lepší Iron Many. Co se týče scénáristy, Matt Fraction má za sebou zdařilejší kousky a doufám, že se jich u nás dočkáme minimálně v rámci UKK. Čtení tohoto kousku ale nelituju, za dvě stovky je to čtení které běžného čtenáře určitě nezklame. Ti trošku náročnější asi ví, o čem mluvím.

(11. září 2013)
S4TW
Offline

Tak tahle kniha se mi hodnotí velice těžko. Kresba se mi vážně líbila, ale místy dost ujížděla a přišla mi dosti nejednotná, jakoby jednu stránku malovalo více umělců, takže v celkovém výsledku kresba knihu dost srážela. Scénář, opět velice povedený, ale je tu zase velké ALE. Jedná se o klasický příběh Iron Mana, který je jak přes kopírák. Hrdina, co ukradne něco IM nebo něco podobného vytvoří a snaží se toho zneužít... klasika. Na druhou stranu se jedná o docela velký nářez, když si vezmeme, že zde bylo zavražděno hodně lidí (ale to v Genocidě taky a ještě mnohem víc). No, jak říkám, těžko se mi to hodnotí, ale celkem se jedná o slušný průměr, ale pořád jenom průměr, bohužel. Určitě to mělo větší potenciál, držet kresbu na uzdě a scénář ještě něčím novým (nezvyklým) obohatit.

(15. září 2013)
Drekorian
Offline

Tony Stark, miliardář, filantrop, playboy, bývalý zbrojní magnát a druhá reinkarnace Krista, který smývá hříchy světa. Nevím, odkud se neustále berou ti zloduši, kteří chtějí Tony zlikvidovat, vzhledem k tomu, že Stark snad až chorobně touží po popularitě. Kresba je místy hodně plastová, nejhůře asi dopadl Reed Richards, ze kterého Salvador udělal jakéhosi neforemného Kena. Slušných šedesát procent. Team-up se Spideym na bonus.

(18. září 2013)
jh666
Offline

O moc lepší než Extremis. V příběhu se konečně objevují známější postavy s Iron Manova univerza (Pepper, War Machine), které doplňují výborná camea dalších hrdinů (Thor, Mr. Fantastic, Spider-man). Příběh rychle odsýpá, Ezekiel je rozhodně zajímavější záporák než Mallen. Knihu sice trochu sráží opět digitální kresba, která je ale povedenější než v prvním Iron Manovi v UKK (hlavně Pepper se povedla). Hodnocení ale zvedá poslední sešit, který slouží jako epilog.

(13. října 2013)
Const.ex
Offline

Ve výsledku celkem spokojenost a komiks určitě nikoho "přímo" neurazí. Příběh i kresba lepší průměr se svými klady i zápory. Co mě ale přesvědčilo o vyšším hodnocení byl Ezekiel a jeho kostým. Jako záporák mě dokázal vtáhnout do děje víc nežli Tony, kterému samotnému bych dal je 3/5.

(23. září 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Iron Man: Five Nightmares
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Ultimátní komiksový komplet (2012)
Vydavatelství v ČR Hachette Fascicoli
Datum vydání v ČR 04/09/2013
Originální vydavatelství Marvel
Datum vydání v zahraničí 31/07/2013
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Matt Fraction
Kresba: Salvador Larroca

Typ vazby

Vázaná

Formát 178x266mm
Počet stran 192
Tisk barevný
Cena 199.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Memphis
Vloženo 4. září 2013
Naposledy editováno 12. února 2016

Najdete nás na Facebooku