96.0%
Před Strážci: Minutemani / Hedvábný přízrak

Before Watchmen: Minutemen / Silk Spectre

96.0%
-- %
Extérní hodnocení

Kontroverzní a dlouho očekávané „předkračování“ nejlepšího grafického románu je konečně tady: PŘED STRÁŽCI! Celých dvacet let byla minulost dnes již ikonických postav z přelomového komiksu Alana Moora a Dava Gibbonse jen předmětem mnoha spekulací a teorií. Teď ale společnost DC Comics dala dohromady nejtalentovanější tvůrce v komiksové branži, a ti svět STRÁŽCŮ dále rozvinuli. A prvním svazku hrají hlavní roli MINUTEMANI a HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK.Kritikou oceňovaný nositel Eisnerovy ceny a tvůrce komiksu DC: The New Frontier Darwyn Cooke propůjčil svůj talent MINUTEMANŮM. Tito předchůdci Strážců mají společně bojovat proti světu, který se vymknul z kloubů.

Obsah

Kontroverzní a dlouho očekávané „předkračování“ nejlepšího grafického románu je konečně tady: PŘED STRÁŽCI! Celých dvacet let byla minulost dnes již ikonických postav z přelomového komiksu Alana Moora a Dava Gibbonse jen předmětem mnoha spekulací a teorií. Teď ale společnost DC Comics dala dohromady nejtalentovanější tvůrce v komiksové branži, a ti svět STRÁŽCŮ dále rozvinuli. A prvním svazku hrají hlavní roli MINUTEMANI a HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK.

Kritikou oceňovaný nositel Eisnerovy ceny a tvůrce komiksu DC: The New Frontier Darwyn Cooke propůjčil svůj talent MINUTEMANŮM. Tito předchůdci Strážců mají společně bojovat proti světu, který se vymknul z kloubů. Dokážou ale tito hrdinové, kteří pocházejí z úplně jiného prostředí a mají naprosto rozdílný postoj ke zločinu, navzájem spolupracovat? Anebo se rozpadnou ještě dříve, než začnou?

HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK je introspektivní pohled na boj význačné členky Strážců s panovačnou superhrdinskou matkou a na její roztěkanou cestu k tomu, aby se stala Hedvábným přízrakem. I díky nádherné kresbě spoluscenáristky a malířky Amandy Connerové (Power Girl, The Pro) nabízí komiks HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK jiný pohled na svět PŘED STRÁŽCI.

Zdroj: Oficiální text distributora

Poznámky

Obsahuje:

Before Watchmen: Minutemen #1-6

Before Watchmen: Silk Spectre #1-4

Autoři

Darwyn Cooke
Darwyn Cooke
Kresba/Scenář
Amanda Conner
Amanda Conner
Kresba/Scenář

Postavy

Komentáře uživatelů

gumidekmedvidek
Offline

Komiks Před Strážci je přesně ten typ komiksu, který fanoušci očekávali. Jde hrdě ve stopách původních Strážců a stylem vyprávěním se hodně přibližuje. Každopádně atmosféra zůstala stejná a opět si k postavám i po takovéto době vytvoříte tolik vřelý vztah, že vám je líto rychleho přečtení.

(5. prosince 2013)
Morzael
Offline

První svazek série Před Strážci dopadl opravdu skvěle. Minutemani jedou na podobné vlně jako staří Strážci a jsou skvělou detektivkou i existenciálním dramatem. Hedvábný přízrak je o něco slabší ale i tak se jedná o kvalitní příběh s nádhernou kresbou. Série nám rozšiřuje povědomí o světě, který Alan Moore stvořil a obratně vyplňuje mezery i otazníky, které čtenáři přes 20 let měli. Jeden z TOP komiksů roku.

(1. prosince 2013)
nightwing
Offline

byl jsem nadšen opravdu , opravdu nadšen tento 1. svazek je fakt báječný, minutemani měli fakt supr příběh, plný zajímavostí a byl z krátka super co se týče silk spectre tak ta měla slabší příběh ale i tak komiks to nepoškodilo 5z5

(4. srpna 2014)
Damien
Offline

Snad jsem to moc s tím hodnocením nepřepálil, ale vzhledem k tomu, jak jsem byl ohledně tohoto počinu skeptický a jak mě kresba na první pohled vůbec nezaujala, musím zajásat. Především pro člověka, který původní Strážce četl, je to příjemné zpestření universa a docela zábavný a sympaticky kreslený origin Hedvábného přízraku. Spokojenost, jen tak dál.

(22. listopadu 2013)
maravenger
Offline

Minutemani určitě 5/5, strhující vybarvení všech postav, odkrývání jednotlivych charakterů, přiblížení postavy Soudce v kápi, nahlídnutí do životů, super kresba ruku v ruce s príběhem // Hedvábný Přízrak byl trochu rozpačitý, hledání své identity a tápání, kresba ok, ale příběhově trochu mimo, každopádně scéna s Komediantem a na závěr příchod ke ,,krotitelům zločinu,, bylo jednoznačně to nejlepší :)

(16. dubna 2017)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Before Watchmen: Minutemen / Silk Spectre
Druh Román
Žánr Superhrdinský
Série Před Strážci (2013)
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 02/10/2013
Originální vydavatelství DC Comics
Datum vydání v zahraničí 02/07/2013
Vazba Pevná/Paperback
Autoři Kresba/Scenář: Darwyn Cooke
Kresba/Scenář: Amanda Conner

Typ vazby

Brožovaná

Formát 168x258mm
Počet stran 288
Tisk barevný
Cena 499.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná

Formát 168x258mm
Počet stran 288
Tisk barevný
Cena 699.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Limitovaná edice

Formát 168x258mm
Počet stran 288
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 31. srpna 2013
Naposledy editováno 21. dubna 2014

Najdete nás na Facebooku