96.7%
V jako Vendeta
96.7%

Děsivý a působivý příběh o ztrátě svobody a identity v totalitní společnosti. V JAKO VENDETA, to je obraz světa, kde vládne zoufalství a nic nepromíjející tyranie. V JAKO VENDETA, to je břitký pohled na svět a lidi, inteligence, vtip, hořkost i cit: všechno, čím komiks údajně nikdy neměl být. Anglie vládne.

Obsah

Příběh je zasazen do futuristického prostředí totalitní Británie a vypráví o dívce z dělnického prostředí Evey, která je zachráněna z nebezpečné situace maskovaným mužem, který se ukrývá pod krycím jménem V.

Ve svém boji si tento muž klade za cíl osvobodit lid Británie od korupce a násilí a vyzývá své spoluobčany, aby se k němu dne 5. listopadu připojili a vyšli ruku v ruce proti Parlamentu, v den, kdy je po celé zemi připomínán čin Guye Fawkese a jeho spojenců z roku 1605. Jejich plán vyhodit budovu Parlamentu do povětří se nikdy neuskutečnil.

V duchu této rebelie a při vzpomínce na onen slavný den se V pokouší dotáhnout Fawkesův plán ke zdárnému konci. Tím, jak Evey zjišťuje pravdu o minulosti krycího jména V, objevuje také pravdu o sobě samé a stává se z donucení jeho spojenkyní v plánu rozpoutat revoluci a přinést společnosti obtížené násilím a korupcí svobodu a spravedlnost.


„Dobrý večer, Londýne. Je devět hodin a vy posloucháte Hlas Osudu… Máme pátý listopadový den, rok devatenáct set devadesát sedm…

Upozorňujeme obyvatele Londýna, že Brixton a Streatham jsou ode dneška vyhlášeny za karanténní zóny. Doporučujeme se těmto oblastem v zájmu vlastního zdraví a bezpečnosti vyhýbat…

Dnes časně ráno policie podnikla razie v sedmnácti domech v okolí Birminghamu a odhalila zřejmě velmi významnou teroristickou skupinu. Zatkla dvacet osob, z toho osm žen. Zatčení nyní čekají na soud…

Počasí bude pěkné až do 00:07, kdy začne přeháňka, která potrvá až do 01:30. Hezký večer vám všem.“

Zdroj: Autor záznamu

Poznámky

Obsahuje:
V for Vendetta #1-10

 

Podruhé vydalo nakladatelství BBart 26.11.2015. Kromě pevné vazby s novým obalem knihy vyšla i limitovaná edice v počtu 50 kusů.

Autoři

Alan Moore
Alan Moore
Scénář
David Lloyd
David Lloyd
Kresba
Tony Weare
Tony Weare
Kresba
Steve Whitaker
Steve Whitaker
Coloring/Stínování
Siobhan Dodds
Siobhan Dodds
Coloring/Stínování
Steve Craddock
Steve Craddock
Lettering
Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Memphis
Offline

Naprosto geniální scénář plný odkazů na klasiky, filosofii a symboliku. Moore představil svou vizi fašistické dystopie a pompézní anarchistické revoluce. V kresbě skvělá atmosféra plus klasická maska. Jeden z mých nejoblíbenějších komiksů.

(20. června 2013)
gumidekmedvidek
Offline

Naprosto dokonale strhující příběh o útlaku lidské mysly. Perfektně podaná diktátorská atmosféra, která autenticky vypovídá o tom jak se občan v 80.letech ve Velké Británii cítíl...

(20. října 2012)
Cap 12
Offline

Nádherné, geniální, mistrovské. Naprosto strhující a fantastické dílo plné simboliky. Do detailu propracovaný scénář (jak je už u Moorea zvykem). Na kresbu jsem si musel zvykat ale nakonec se mi zalíbila. Perfektně vykreslená vize fašistické Británie. Neuvěřitelné veledílo, Anglie vládne!

(20. července 2014)
Mr.FREAKE
Offline

Skvelé dielo. Revolucia. Oddanosť cielu. Laska.

(5. listopadu 2013)
shyANDROID
Offline

Takmer dokonalá vec. najlepší Alan Moore.Áno,lepší ako Watchmeni...

(23. října 2012)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název V for Vendetta
Druh Román
Žánr Drama
Série --
Vydavatelství v ČR BB art
Datum vydání v ČR 16/12/2005
Originální vydavatelství Vertigo
Datum vydání v zahraničí 1982
Vazba Pevná
Autoři Scénář: Alan Moore
Kresba: David Lloyd
Kresba: Tony Weare
Coloring/Stínování: Steve Whitaker
Coloring/Stínování: Siobhan Dodds
Lettering: Steve Craddock

Typ vazby

Vázaná

Formát 173x264mm
Počet stran 286
Tisk barevný
Cena 690.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Vázaná 2. vydání

Formát 173x264mm
Počet stran 286
Tisk barevný
Cena 799.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Limitovaná edice

Formát 173x264mm
Počet stran 286
Tisk barevný
Cena 999.00 CZK
(cena nemusí být aktuální)

Systémové informace

Má na starosti Andresito
Vloženo 13. dubna 2012
Naposledy editováno 28. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku