72.5%
Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

72.5%
-- %
Extérní hodnocení

Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse, bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

Obsah

The Amazing Spider-Man je příběhem Petera Parkera (Garfield), mezi svými vrstevníky nepříliš oblíbeného středoškoláka, kterého v dětství opustili rodiče a jeho výchovy se ujali strýček Ben (Sheen) a tetička May (Field). Jako většina dospívajících se Peter snaží zjistit, kým vlastně je a proč se z něj stal člověk, kterým je. Současně má plnou hlavu starostí se svou první středoškolskou láskou Gwen Stacyovou (Stone) a společně proplouvají úskalími lásky, závazků a tajemství.

Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse (Ifans), bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

Elessar
Offline

Upřímně hned vyslovím mé hodnocení, které mohou někteří odsuzovat, ale se srovnáním s kvalitou dnešních kolegů této postavy, Parker výrazně zaostává čili můj předčasný verdikt je takovýto 5/10. Důvody jsou jednoduché první díl předchozího Spidermana byl nadstandardním produktem a ten současný až příliš mnoho z něj okopíroval, i když některé momenty jsou tam lépe pojednané. Problém je ten oproti originálu, že vše funguje jako nějaký slepenec od scénáristů. Mám na mysli to, že se vždy něčeho chytnou a hned se na vše, tak trochu zapomene a jde to na vedlejší kolej někam do pozadí, jako kdyby autoři očekávali že se na toto dívají dočista tupí diváci. Někdy vám začne i připadat, že určité scény jsou tam bezmyšlenkovitě vloženy. Přes celý film vám začne vrtat hlavou, proč si tento hrdina skoro v každé druhé scéně musí sundat \\\"skoro veřejně\\\" masku. Nevím asi to má ten herec usmlouvané. Co se mi tak líbilo? Ta pohoda a vyčištěný vzduch v tomto světě. Konečně pavouk hláškuje tak jak má a vypadá tak jak má. Samotná romance dobře funguje a v těchto filmech se to málokdy vidí. To je, ale bohužel vše. Peter Parker alias Spider-Man, jak jsem řekl je takový, jaký má být, ale naopak si začínáte všímat i těch záporných informací, že se z něj stal spíše agresor a nevděčný spratek vůči svým příbuzným. V závěru mu začínáte i přát, aby se mu něco stalo. Andrew Garfield se do této role hodí i nehodí. Dočista toho dobráka a chudáka hrát neumí a na svoji roli pomalu začíná být starý. Vypadá mladě, ale je mu 29 let a to budou další pokračování. Je pravda, že je mnoho verzí tohoto hrdina, ale někdy se hodí představit charakter, který bude kapánek sympatičtější - nestojí o dnešní verzi arogantní americké teen mládeže. Další otázka je, jak si vedla nová postava Gwen Stacy neboli komiksově první láska Petera. Já odpovím dobrý, protože vztah dvou postav funguje, tak jak má a to je její úloha. Bohužel vše krachne, když postava tvrdí že jí je 17 let. Logicky se tomu každý vysměje, protože se herečka Emma Stone (24 let a vypadá navíc) snaží nosit různorodé oblečení, aby skryla svoji vyvinutou postavu. Největší slabinou nakonec je záporák, který je úplně o ničem a můžeme ho zařadit mezi ty nejslabší, co se v komiksových filmech objevili. Nevím možná je to tím, že jsme se nadmíru namlsali postavami jako Joker a Loki. Ale když vás začne spíše více zajímat vedlejší postava Flashe, která měla jen v průměru 4 scény, tak si začnete uvědomovat, že tento charakter má větší hloubku oproti Lizzardovi. To už samo o sobě něco znamená. Nadmíru se tam nachází mnoho WTF momentů, které ze slušnosti podrobně nakonec nepopíši. Jen je jednoduše vyjmenuji, abychom si je mohli třeba sami tady naporcovat. Tak tedy to nejhorší: Jeřáby, Zranění na hrudi, Ještěrky, Závěr filmu, Konec záporáka, Odmaskování, Útok na školu....

(22. července 2014)
Grayson
Offline

Zajímavý nový pohled na pavoučího muže.Záporák ani zápletka neurazí.Snad jen škoda občasné zdlouhavosti a nevýrazného soundtracku.

(23. března 2015)
Memphis
Offline

Vcelku svižné a vtipné.. moderně pojaté, ale ne přiblblé a křiklavě -cool-... slabinou je vizuál Lizarda.. Určitě to má svou atmosféru a doporučuji zhlédnout.

(29. července 2013)
jardoom
Offline

Raimiho Spidy byl sice po všech stránkách lepší,ale tohle byl návrat k mému oblibenému "bombičkovému" spidymu z dětského kresleného seriálu na Fox Kids.Na druhou stranu je tento film celkem zdařilou kopii komisku a drží se ho. Taktéž Andrew Garfield se k roli Spidyho hodí víc než Tobey.Pořád to podle mě není ůplně ono,ale i tak mě tento film zaujal a řekl bych že je to krapek lepší průmer

(27. ledna 2013)
gumidekmedvidek
Offline

Konečně zde máme film o Peter Parkerovi a ne o Spider-manovi. Marc Webb uchopil žezlo parádně a opět jde vidět, že přivedl především drama než akční bluckbuster. A to je ode mě palec nahoru. Jsem strašně rád, že se postará i o druhý díl, protože tak vím, že to nemůže dopadnout špatně.

(9. listopadu 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Amazing Spider-Man
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 12/07/2012
Premiéra v zahraničí 03/07/2012
Následující
Amazing Spider-Man 2

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 6. srpna 2011
Naposledy editováno 6. března 2016

Najdete nás na Facebooku