72.5%
Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

72.5%
-- %
Extérní hodnocení

Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse, bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

Obsah

The Amazing Spider-Man je příběhem Petera Parkera (Garfield), mezi svými vrstevníky nepříliš oblíbeného středoškoláka, kterého v dětství opustili rodiče a jeho výchovy se ujali strýček Ben (Sheen) a tetička May (Field). Jako většina dospívajících se Peter snaží zjistit, kým vlastně je a proč se z něj stal člověk, kterým je. Současně má plnou hlavu starostí se svou první středoškolskou láskou Gwen Stacyovou (Stone) a společně proplouvají úskalími lásky, závazků a tajemství.

Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse (Ifans), bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

Elessar
Offline

Upřímně hned vyslovím mé hodnocení, které mohou někteří odsuzovat, ale se srovnáním s kvalitou dnešních kolegů této postavy, Parker výrazně zaostává čili můj předčasný verdikt je takovýto 5/10. Důvody jsou jednoduché první díl předchozího Spidermana byl nadstandardním produktem a ten současný až příliš mnoho z něj okopíroval, i když některé momenty jsou tam lépe pojednané. Problém je ten oproti originálu, že vše funguje jako nějaký slepenec od scénáristů. Mám na mysli to, že se vždy něčeho chytnou a hned se na vše, tak trochu zapomene a jde to na vedlejší kolej někam do pozadí, jako kdyby autoři očekávali že se na toto dívají dočista tupí diváci. Někdy vám začne i připadat, že určité scény jsou tam bezmyšlenkovitě vloženy. Přes celý film vám začne vrtat hlavou, proč si tento hrdina skoro v každé druhé scéně musí sundat \\\"skoro veřejně\\\" masku. Nevím asi to má ten herec usmlouvané. Co se mi tak líbilo? Ta pohoda a vyčištěný vzduch v tomto světě. Konečně pavouk hláškuje tak jak má a vypadá tak jak má. Samotná romance dobře funguje a v těchto filmech se to málokdy vidí. To je, ale bohužel vše. Peter Parker alias Spider-Man, jak jsem řekl je takový, jaký má být, ale naopak si začínáte všímat i těch záporných informací, že se z něj stal spíše agresor a nevděčný spratek vůči svým příbuzným. V závěru mu začínáte i přát, aby se mu něco stalo. Andrew Garfield se do této role hodí i nehodí. Dočista toho dobráka a chudáka hrát neumí a na svoji roli pomalu začíná být starý. Vypadá mladě, ale je mu 29 let a to budou další pokračování. Je pravda, že je mnoho verzí tohoto hrdina, ale někdy se hodí představit charakter, který bude kapánek sympatičtější - nestojí o dnešní verzi arogantní americké teen mládeže. Další otázka je, jak si vedla nová postava Gwen Stacy neboli komiksově první láska Petera. Já odpovím dobrý, protože vztah dvou postav funguje, tak jak má a to je její úloha. Bohužel vše krachne, když postava tvrdí že jí je 17 let. Logicky se tomu každý vysměje, protože se herečka Emma Stone (24 let a vypadá navíc) snaží nosit různorodé oblečení, aby skryla svoji vyvinutou postavu. Největší slabinou nakonec je záporák, který je úplně o ničem a můžeme ho zařadit mezi ty nejslabší, co se v komiksových filmech objevili. Nevím možná je to tím, že jsme se nadmíru namlsali postavami jako Joker a Loki. Ale když vás začne spíše více zajímat vedlejší postava Flashe, která měla jen v průměru 4 scény, tak si začnete uvědomovat, že tento charakter má větší hloubku oproti Lizzardovi. To už samo o sobě něco znamená. Nadmíru se tam nachází mnoho WTF momentů, které ze slušnosti podrobně nakonec nepopíši. Jen je jednoduše vyjmenuji, abychom si je mohli třeba sami tady naporcovat. Tak tedy to nejhorší: Jeřáby, Zranění na hrudi, Ještěrky, Závěr filmu, Konec záporáka, Odmaskování, Útok na školu....

(22. července 2014)
S4TW
Offline

Hrůza hrůz, takhle pohnojit Spideyho! Špatný herec, který vůbec nesedí k Parkerovy, náhrada Mary Jane také nic moc... záporáka snad ani komentovat nebudu, toho Lizarda jsem jim prostě nesežral a pan Písek taky nic moc... Z tohohle zpracování mi stály chlupy na ruce, ale ne úžasem... Hodně velké zklamání... Celé mi to prostě přišlo trapné asi jako film Hulk!

(9. dubna 2013)
jh666
Offline

V rámci přípravy na dvojku jsem znovu shlédl jedničku a stále jsem spokojený. Nedosahuje to sice kvalit prvních dvou dílů Raimiho trilogie, ale třetí díl to převyšuje o hlavu. Co mě opravdu potěšilo, to jsou protagonisté. Emma Stone je prostě perfektní a Andrew Garfield mi jako Peter Parker přijde o moc uvěřitelnější než Toby Maguire. Příběh se také docela povedl, i když mohli více zapojit tajemství Peterových rodičů. Zklamáním byl záporák, ne že by ho Rhys Ifans zahrál špatně, to naopak, spíš je to postavou jako takovou, Lizard mi prostě nepřijde kdovíjak zajímavý, ale chápu, že do prvního filmu chtěli něco nového. 80%

(19. června 2014)
Saint of Killers
Offline

Ani po druhém shlédnutí nemůžu hodnotit výš. Je mi celkem jedno, že tahle verze se víc podobá komiksům, protože jsem nikdy nic se Spideym nečetl. Ale když to porovnám s Reimiho trilogií, příjde mi, že tenhle film je ještě o chlup slabší než chabá trojka. Nemá to šťávu, vizualizace Lizarda je mizerná a především Andrew Garfield mi je vrcholně nesympatický. A navíc si myslím, že má film přemrštěnou stopáž. Zkrátit to o 20 minut a zbavit to zbytečné vaty, dal bych tomu možná i 3 hvězdičky, takhle zůstanu u dvou.

(18. prosince 2015)
bane
Offline

Parádní film. Když jsem se na něj dodíval, řekl jsem si, že toto je ten správný Spider-Man. A taky že ano. Záporák se mi líbil. A příběh byl též super. Mimochodem musím pochválit akci, jelikož, když začíná nějaká taková sága, tak skoro vždy se dočkáme pořádné bitky s hlavním záporákem až na konci. Ale tady tomu tak nebylo. S Lizardem se Spidey popral hned několikrát takže akce bylo požehnaně.

(27. ledna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Amazing Spider-Man
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 12/07/2012
Premiéra v zahraničí 03/07/2012
Následující
Amazing Spider-Man 2

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 6. srpna 2011
Naposledy editováno 6. března 2016

Najdete nás na Facebooku