72.5%
Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

72.5%
-- %
Extérní hodnocení

Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse, bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

Obsah

The Amazing Spider-Man je příběhem Petera Parkera (Garfield), mezi svými vrstevníky nepříliš oblíbeného středoškoláka, kterého v dětství opustili rodiče a jeho výchovy se ujali strýček Ben (Sheen) a tetička May (Field). Jako většina dospívajících se Peter snaží zjistit, kým vlastně je a proč se z něj stal člověk, kterým je. Současně má plnou hlavu starostí se svou první středoškolskou láskou Gwen Stacyovou (Stone) a společně proplouvají úskalími lásky, závazků a tajemství.

Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse (Ifans), bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

nightwing
Offline

Musím říct že Andrew Garfield nemohl stvárnit Spider mana lépe prostě drsnej, drzej skejták který trestá zločin Lizard byl taky super nic jiného nemohu říct skrátka super.

(4. prosince 2012)
The First Robin
Offline

Nebýt divně poskládaného příběhu, který utrpěl vělkým množstvím střihů a režisérských zásahů, jednalo by se to velice slušný film. Takhle v něm zůstala spousta témat jen nakousnutá. Garfield je určitě lepší Parker než Tobey a dodává filmu šťávu. Já byl spokojen, ale né nadšen. Tak snad příští rok..

(21. července 2013)
Saint of Killers
Offline

Ani po druhém shlédnutí nemůžu hodnotit výš. Je mi celkem jedno, že tahle verze se víc podobá komiksům, protože jsem nikdy nic se Spideym nečetl. Ale když to porovnám s Reimiho trilogií, příjde mi, že tenhle film je ještě o chlup slabší než chabá trojka. Nemá to šťávu, vizualizace Lizarda je mizerná a především Andrew Garfield mi je vrcholně nesympatický. A navíc si myslím, že má film přemrštěnou stopáž. Zkrátit to o 20 minut a zbavit to zbytečné vaty, dal bych tomu možná i 3 hvězdičky, takhle zůstanu u dvou.

(18. prosince 2015)
Mr.FREAKE
Offline

Mne to úple sadlo. Spidey má byť odlahčenejší a akčný a to film presne spĺňa. Nepozerajúc sa na Raimiho trilógiu super začiatok novej série!

(12. dubna 2013)
Morzael
Offline

I like it. Spider-man je jedna z mých nejmíň oblíbených postav, ale za to nejspíš vděčím Tobeymu z předchozí série a špatným komiksům, které jsem četl. Jsem rád, že někdo konečně dokázal, že bejt outsider neznamená být šikanovaný trouba. Vědátorský týpek, je daleko víc dle mého gusta. Film mě opravdu bavil se vším všudy, snad jen kromě naprosto podivného záporáka.

(16. listopadu 2012)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Amazing Spider-Man
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 12/07/2012
Premiéra v zahraničí 03/07/2012
Následující
Amazing Spider-Man 2

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 6. srpna 2011
Naposledy editováno 6. března 2016

Najdete nás na Facebooku