72.5%
Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

72.5%
-- %
Extérní hodnocení

Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse, bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

Obsah

The Amazing Spider-Man je příběhem Petera Parkera (Garfield), mezi svými vrstevníky nepříliš oblíbeného středoškoláka, kterého v dětství opustili rodiče a jeho výchovy se ujali strýček Ben (Sheen) a tetička May (Field). Jako většina dospívajících se Peter snaží zjistit, kým vlastně je a proč se z něj stal člověk, kterým je. Současně má plnou hlavu starostí se svou první středoškolskou láskou Gwen Stacyovou (Stone) a společně proplouvají úskalími lásky, závazků a tajemství.

Když Peter objeví tajemný kufřík, který náležel jeho otci, pustí se do pátrání po důvodech zmizení svých rodičů – které ho zavede přímo do společnosti Oscorp a do laboratoře dr. Curta Connorse (Ifans), bývalého otcova kolegy. Zatímco je Spider-Manovi předurčeno, aby se střetl s Connorsovým alter-egem Lizardem, je Peter nucen učinit zásadní rozhodnutí o způsobu využití svých schopností, která navždy změní jeho život a definují povahu jeho cesty k hrdinství.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

nightwing
Offline

Musím říct že Andrew Garfield nemohl stvárnit Spider mana lépe prostě drsnej, drzej skejták který trestá zločin Lizard byl taky super nic jiného nemohu říct skrátka super.

(4. prosince 2012)
gumidekmedvidek
Offline

Konečně zde máme film o Peter Parkerovi a ne o Spider-manovi. Marc Webb uchopil žezlo parádně a opět jde vidět, že přivedl především drama než akční bluckbuster. A to je ode mě palec nahoru. Jsem strašně rád, že se postará i o druhý díl, protože tak vím, že to nemůže dopadnout špatně.

(9. listopadu 2013)
S4TW
Offline

Hrůza hrůz, takhle pohnojit Spideyho! Špatný herec, který vůbec nesedí k Parkerovy, náhrada Mary Jane také nic moc... záporáka snad ani komentovat nebudu, toho Lizarda jsem jim prostě nesežral a pan Písek taky nic moc... Z tohohle zpracování mi stály chlupy na ruce, ale ne úžasem... Hodně velké zklamání... Celé mi to prostě přišlo trapné asi jako film Hulk!

(9. dubna 2013)
bane
Offline

Parádní film. Když jsem se na něj dodíval, řekl jsem si, že toto je ten správný Spider-Man. A taky že ano. Záporák se mi líbil. A příběh byl též super. Mimochodem musím pochválit akci, jelikož, když začíná nějaká taková sága, tak skoro vždy se dočkáme pořádné bitky s hlavním záporákem až na konci. Ale tady tomu tak nebylo. S Lizardem se Spidey popral hned několikrát takže akce bylo požehnaně.

(27. ledna 2013)
Saint of Killers
Offline

Ani po druhém shlédnutí nemůžu hodnotit výš. Je mi celkem jedno, že tahle verze se víc podobá komiksům, protože jsem nikdy nic se Spideym nečetl. Ale když to porovnám s Reimiho trilogií, příjde mi, že tenhle film je ještě o chlup slabší než chabá trojka. Nemá to šťávu, vizualizace Lizarda je mizerná a především Andrew Garfield mi je vrcholně nesympatický. A navíc si myslím, že má film přemrštěnou stopáž. Zkrátit to o 20 minut a zbavit to zbytečné vaty, dal bych tomu možná i 3 hvězdičky, takhle zůstanu u dvou.

(18. prosince 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Amazing Spider-Man
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 12/07/2012
Premiéra v zahraničí 03/07/2012
Následující
Amazing Spider-Man 2

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 6. srpna 2011
Naposledy editováno 6. března 2016

Najdete nás na Facebooku