85.0%
Wolverine

The Wolverine

85.0%
-- %
Extérní hodnocení

Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval.

Obsah

Wolverine (Hugh Jackman), nejslavnější hrdina ze ságy X-Men, se v novém, výpravném akčním dobrodružství podívá do současného Japonska. V pro něj zcela neznámém a nesrozumitelném světě se střetne se svou největší nemesis. Z nelítostné bitvy na život a na smrt odejde navždy poznamenaný. Prvně v životě se cítí zranitelný, ocitá se na samé hraně svých fyzických a psychických možností. Zdaleka nebojuje jen se smrtícími samurajskými meči, ale i s vlastní smrtelností. Z těchto vnitřních a vnějších bojů pak vyjde mnohem silnější, než kdy býval.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

gumidekmedvidek
Offline

Výborný film s pomalejším rozjezdem, který opravdu místy nudil. Nemusela tam být akce, ale nic se nedělo a dialoggy taky neměli bůhví jakou myšlenku. Přehoupli jsme se přes půlku a hnedka obrat o 180.

(23. listopadu 2013)
The First Robin
Offline

No, mohlo to být horší..Logan tady dostal zabrat snad nejvíc ze všech dílu X-Men. Dostává se až na pokraj (možná i za) smrti, přesto ale dokáže v závěru nakopat jednomu staříkovi v adamantiovém obleku zadek. Upřímně jsem se ale chvilkami trochu nudil. Vadil mi hlavně pomalý rytmus a někdy i táhlé dialogy. Taky akce mohlo být víc. Nebýt té poslední scény, bylo by to za tři, s ní ale za čtyři...Ale, sakra - where was Stan Lee??

(30. července 2013)
S4TW
Offline

Začnu neobvykle odzadu. Po titulková scéna s Magnetem a Xavierem byla skvělá, takže doporučuji vydržet do konce. Příběh je velice silný a zajímavý, prostředí Japonska je zase něco trochu jiného než jsme zvyklý z klasických superhrdinských filmů, takže to je velké plus. Hugh hraje opět famózně, podle mě se jedná o nejlépe zvoleného herce na superhrdinu a je vidět, že ho role Wolverina hodně baví. Příběh nám trochu připomíná nedávno vydaný díl UKK, ale jen lehce. Filmu nechybí akce, ale není to to hlavní, akční scény jsou skromnější než obvykle, ale ne méně zábavné. Mínus bych viděl v hlavním záporákovy, který není tak cool, jak by mohl být. Celkově se jedná o velice povedený film, kterému něco málo k dokonalosti ještě chybí.

(10. srpna 2013)
jh666
Offline

Wolverine opět nezklamal. Úvodní část z Aljašky byla skvělá, ale to pokračovalo i dál. Bylo zajímaví vidět Logana poprvé opravdu zraněného a vyčerpaného. Je pravda, že útěk z pohřbu byl trochu akčnější než finále, ale to nevadí, protže to finále vynahradilo souboji 1 na 1. Za mě 100%

(1. srpna 2013)
bane
Offline

Wolvie se po delší době opět vrátil na filmová plátna. A výsledek? Po průměrném třetím Iron Manovi a epickém Muži z Oceli přichází Wolverine se svým komorním příběhem o muži unaveném svou nesmrtelností. Zní to velice dobře a také to dobře vypadá navíc v exotickém japonském prostředí. Teď ovšem přichází to ALE v podobě nudnějších částí, kterou převážně tvořili ty s Mariko. Navíc finální část filmu se úplně vymyká všemu co se ve filmu do té doby dělo, což trochu naštve obzvlášť, když jde jasně vidět že by šli scény podobného rázu vyměnit za ony nuděnjší scény a ty omezit na minimum ( místo nich bych si dokázal představit třeba bližší pohled na výrobu zbroje Silver Samurai ). I přes pár nedostatků se mi film moc líbil a radím počkat si na skvělou podtitulkovou scénu.

(9. listopadu 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Wolverine
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 25/07/2013
Premiéra v zahraničí 24/07/2013

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 8. února 2012
Naposledy editováno 7. listopadu 2013

Najdete nás na Facebooku