96.4%
X-Men: První třída

X-Men: First Class

96.4%

X-Men: První třída se dějově se vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lensherr (Michael Fassbender) byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. V době studené války, kdy společně s dalšími mutanty museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se ale z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Co předcházelo okamžiku, kdy se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná!

Obsah

X-Men: První třída se dějově se vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lensherr (Michael Fassbender) byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. V době studené války, kdy společně s dalšími mutanty museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se ale z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Co předcházelo okamžiku, kdy se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná!

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

bane
Offline

Tak tohle mě opravdu dostalo. X-Men: První třída je bezpochyby nejlepší díl ze všech. Aby ne, když nabízí odpovědi na tolik otázek, které jistě každého napadly u předchozích dílů. Takže vřele doporučuji.

(4. prosince 2012)
zuza
Offline

X-men: First Class je absolutně lahůdkovej film. Sice na jednu stranu některý místa podobně jako celej třetí díl vyšly dost tupě, na druhé straně tu ale máme super scény "začátků" x-menů v nacistickym Německu (Bacon jako hlavní záporák byl super!!), nebo scéna v argentinskym (?) baru, scéna s ponorkou.. navíc Michael Fassbender mě totálně odrovnal-mluví snad všemi jazyky a navíc je tak charismatickej až se na to nedá koukat. A jsem moc ráda za aspoň tu mini Wolverinovu scénu, kdy jednou větou smázne Magneta i profesora. :D Super popkorňák na který se určitě znovu ráda kouknu.

(1. března 2013)
Cap 12
Offline

Jeden z těch lepších X-men filmů.

(12. května 2013)
nightwing
Offline

Byl jsem velmi rád když jsem poprvé viděl tento film aspon jsem zistil jak to bylo Raiwen a Ericem a taky jsem se dozvěděl jak to bylo s Charlesem určitě nejlepší díl z celé ságy ale těším se jak bude the wolwerine.

(4. prosince 2012)
The First Robin
Offline

Výborný prequel ( nebo reboot?) k původním X-Menům. Za geniálné považuji obsazení mladého Magneta Michaelem Fassbenderem (který tady překvapivě chybí ve výčtu obsazení. ??) Příběh o přátelství a odlišných životních ideálech, za které stojí za to bojovat. Bacon neurazil a celý film otevřel cestu ke trochu jinému pojetí ( náhledu) na X-Meny.

(18. července 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název X-Men: First Class
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 02/06/2011
Premiéra v zahraničí 02/06/2011

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 2. srpna 2011
Naposledy editováno 1. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku