96.4%
X-Men: První třída

X-Men: First Class

96.4%

X-Men: První třída se dějově se vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lensherr (Michael Fassbender) byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. V době studené války, kdy společně s dalšími mutanty museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se ale z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Co předcházelo okamžiku, kdy se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná!

Obsah

X-Men: První třída se dějově se vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lensherr (Michael Fassbender) byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. V době studené války, kdy společně s dalšími mutanty museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se ale z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Co předcházelo okamžiku, kdy se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná!

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

bane
Offline

Tak tohle mě opravdu dostalo. X-Men: První třída je bezpochyby nejlepší díl ze všech. Aby ne, když nabízí odpovědi na tolik otázek, které jistě každého napadly u předchozích dílů. Takže vřele doporučuji.

(4. prosince 2012)
nightwing
Offline

Byl jsem velmi rád když jsem poprvé viděl tento film aspon jsem zistil jak to bylo Raiwen a Ericem a taky jsem se dozvěděl jak to bylo s Charlesem určitě nejlepší díl z celé ságy ale těším se jak bude the wolwerine.

(4. prosince 2012)
Cap 12
Offline

Jeden z těch lepších X-men filmů.

(12. května 2013)
Creature999
Offline

Byl to vážně skvělí film, jen je škoda že tam Wolverine hrál tak 8 sekung(víc ne). Dávám 5/5

(6. února 2013)
jh666
Offline

Sice tento díl, na rozdíl od většiny lidí, nepovažuji za nejlepší část X-menské série, ale rozhodně nepopírám, že to není perfektní film. Přenesení děje do šedesátých let funguje naprosto dokonale. Ta doba přece jenom měla něco do sebe. Ve filmu skvěle funguje akce (finální bitva) i humor (výcvik a hlavně dvě minuty, které si pro sebe urval Wolverine). Ale co funguje nejlépe, to je psychologie postav Magneta a Charlese. Herecky odvedli výbornou práci všichni zúčastnení, ale James McAvoy a hlavně Michael Fassbender předvedli doslova herecký koncert. 96%

(19. června 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název X-Men: First Class
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 02/06/2011
Premiéra v zahraničí 02/06/2011

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 2. srpna 2011
Naposledy editováno 1. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku