96.4%
X-Men: První třída

X-Men: First Class

96.4%

X-Men: První třída se dějově se vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lensherr (Michael Fassbender) byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. V době studené války, kdy společně s dalšími mutanty museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se ale z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Co předcházelo okamžiku, kdy se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná!

Obsah

X-Men: První třída se dějově se vrací ještě před film X-Men Origins: Wolverine a odehrává se v polovině minulého století. V době, kdy mladý Charles Xavier (James McAvoy) a Erik Lensherr (Michael Fassbender) byli velmi blízcí přátelé a teprve odkrývali své jedinečné schopnosti. V době studené války, kdy společně s dalšími mutanty museli čelit největší hrozbě, jakou kdy zatím lidstvo poznalo. Proč se ale z nejlepších přátel stali nepřátelé na život a na smrt? Co předcházelo okamžiku, kdy se z Charlese stal Profesor X a z Erika Magneto? Válka mezi X-Meny a Bratrstvem začíná!

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

nightwing
Offline

Byl jsem velmi rád když jsem poprvé viděl tento film aspon jsem zistil jak to bylo Raiwen a Ericem a taky jsem se dozvěděl jak to bylo s Charlesem určitě nejlepší díl z celé ságy ale těším se jak bude the wolwerine.

(4. prosince 2012)
Creature999
Offline

Byl to vážně skvělí film, jen je škoda že tam Wolverine hrál tak 8 sekung(víc ne). Dávám 5/5

(6. února 2013)
zuza
Offline

X-men: First Class je absolutně lahůdkovej film. Sice na jednu stranu některý místa podobně jako celej třetí díl vyšly dost tupě, na druhé straně tu ale máme super scény "začátků" x-menů v nacistickym Německu (Bacon jako hlavní záporák byl super!!), nebo scéna v argentinskym (?) baru, scéna s ponorkou.. navíc Michael Fassbender mě totálně odrovnal-mluví snad všemi jazyky a navíc je tak charismatickej až se na to nedá koukat. A jsem moc ráda za aspoň tu mini Wolverinovu scénu, kdy jednou větou smázne Magneta i profesora. :D Super popkorňák na který se určitě znovu ráda kouknu.

(1. března 2013)
Morzael
Offline

Tak toto byla pecka, rozhodně nejlepší z X-menů. Konečně se vybarvuje Magnetova motivace a upřímně za sebe nevidím důvod, proč bych se nepřidal na jeho stranu mít genom X :-).

(16. listopadu 2012)
S4TW
Offline

Trochu mi chyběl Wolverine (i když jedna scénka s ním tam stejně je), ale to bylo jen minimální mínus. Skvělý "úvod" do světa X-Menů. Zase se mi líbila Magnetova pasáž. Zajímavý konec (kdyby člověk neznal starší díly, které se odehrávají po tomto).

(14. února 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název X-Men: First Class
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 02/06/2011
Premiéra v zahraničí 02/06/2011

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 2. srpna 2011
Naposledy editováno 1. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku