62.9%
Hellboy 2: Zlatá armáda

Hellboy 2: The Golden Army

62.9%

O tři Oscary bohatší (za fantastický Faunův labyrint) režisér Guillermo del Toro se po čtyřech letech vrátil k tomu nejďábelštějšímu ze všech komiksových hrdinů. Pekelnou výhní doruda rozpálený Hellboy (Ron Perlman) zbožňující dobré doutníky a ohnivou krásku Liz, bude znovu drtit záporáky a k tomu trousit jednu drsnou hlášku za druhou.

Obsah

O tři Oscary bohatší (za fantastický Faunův labyrint) režisér Guillermo del Toro se po čtyřech letech vrátil k tomu nejďábelštějšímu ze všech komiksových hrdinů. Pekelnou výhní doruda rozpálený Hellboy (Ron Perlman) zbožňující dobré doutníky a ohnivou krásku Liz, bude znovu drtit záporáky a k tomu trousit jednu drsnou hlášku za druhou.

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli.

Přestože první Hellboy celosvětově vydělal přes sto miliónů dolarů, del Toro se nespokojil s prostým pokračováním tam, kde jednička skončila. „Samozřejmě jsme měli výhodu v tom, že jsme nemuseli znovu vysvětlovat kdo je kdo a stačilo prostě skočit do děje. O to víc jsme chtěli propracovat samotný příběh,“ odmítl del Toro hned v počátku tradiční neduh dvojek, které spíš než na novou invenci spoléhají na setrvačnost. Film tak opustil šílené vědce a ještě šílenější nacisty toužící po nesmrtelnosti a otevřel úplně nový, fantastický svět podzemní říše, obydlené kreaturami s velmi originálním designem, jejíž korunnímu princi se zachtělo vlády nad světem. Mezi nimi všemi ale vyniká titulní hrdina, i když… „Hellboy je v podstatě úplně normální chlap, který by se nejradši jenom válel na gauči u telky a chlastal u toho pivo. Shodou náhod ale má schopnosti, které ho nutí se z toho gauče občas zvednout,“ popisuje svého hrdinu poměrně nehrdinsky jeho představitel Ron Perlman.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

nightwing
Offline

dvojka suveréně převálcovala jedničku hlavně zlatá armáda překonala moje představy.

(13. ledna 2013)
Morzael
Offline

Pokračování čím dál víc uvádí del Torovu vizi a mě se líbí. Tento režisér má úžasné nápady a představivost je dobře, že si v Hollywoodu vysloužil privilegium stylizovat své filmy podle sebe. Jinak příběh je opět celkem poutavý a netradiční.

(16. listopadu 2012)
47
Offline
47

Bohužial Del Torro nepokračuje tam kde skončil.....Nechal sa uniesť,film preštylizoval,príbeh je až moc rozprávka...takže jediné pozitívum ostáva Ron Perlman...škoda,ale asi bol toto posledný film s Hellboyom..2,6z5

(24. ledna 2016)
The First Robin
Offline

Komiksová jízda od jednoho z nejoriginálněších režisérů své generace na několika místech zakolísá, ale nakonec zdárně dojede do cíle. Dobrý film, který ale měl potenciál stát se něčím větším, lepším než jaký byl konečný výsledek. Jednička je ale jednička...

(13. září 2013)
Saint of Killers
Offline

Tohle byl pro mě odpad v té nejčistší podobě. Absence jakéhokoliv scénáře byla nahrazena ujetějšími souboji, ubohými efekty, bizarnějšími potvorami a trapnými, rádoby vtipnými momenty, kterým se muže smát snad jen malé dítě nebo člověk po lobotomii. Navíc Memphis má naprostou pravdu, tak debilní dialogy hned tak někde nenajdete. Každý, kdo tomuhle dokáže dát dobré hodnocení by se měl vážně zamyslet nad absencí vkusu ve svém životě.

(17. prosince 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Hellboy 2: The Golden Army
Kategorie Film
Svět Dark Horse Comics
Premiéra v ČR 20/09/2004
Premiéra v zahraničí 20/08/2004
Předchozí
Hellboy

Systémové informace

Má na starosti Pain
Vloženo 21. října 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku