85.7%
Batman: Rok jedna

Batman: Year One

85.7%

Když Gotham City zoufale potřebuje hrdiny, dva muži se ujmou spravedlnosti... ovšem na opačných stranách. Bruce Wayne se po letech v zahraničí vrací domů a stává se bojovníkem proti zločinu, zároveň se do Gothamu stěhuje stejně čestný policista, poručík James Gordon, aby zjistil, že zde bují všudypřítomná korupce. Když se Bruce stane maskovaným mstitelem Batmanem, město exploduje! Kolem se stahují jeho nová nemesis Catwoman, gangsteři i Gordon! Nenechte si ujít tento strhující originální animovaný film DC Universe, který vznikl podle průkopnického příběhu Franka Millera a jemuž své hlasy propůjčili trojnásobný vítěz Emmy ® Bryan Cranston, Ben McKenzie, Katee Sackhoff, Eliza Dushku a Alex Rocco. Užijte si odvážnou a dynamickou vizi...

Obsah

Když Gotham City zoufale potřebuje hrdiny, dva muži se ujmou spravedlnosti... ovšem na opačných stranách. Bruce Wayne se po letech v zahraničí vrací domů a stává se bojovníkem proti zločinu, zároveň se do Gothamu stěhuje stejně čestný policista, poručík James Gordon, aby zjistil, že zde bují všudypřítomná korupce. Když se Bruce stane maskovaným mstitelem Batmanem, město exploduje! Kolem se stahují jeho nová nemesis Catwoman, gangsteři i Gordon! Nenechte si ujít tento strhující originální animovaný film DC Universe, který vznikl podle průkopnického příběhu Franka Millera a jemuž své hlasy propůjčili trojnásobný vítěz Emmy ® Bryan Cranston, Ben McKenzie, Katee Sackhoff, Eliza Dushku a Alex Rocco. Užijte si odvážnou a dynamickou vizi prvního roku Temného rytíře a začátku jeho trvalého přátelství s Jimem Gordonem.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

Grayson
Offline

Jeden z nejlepších počinů Warner Premiere a dokonalá adaptace Millerovi úžasné předlohy.

(18. června 2015)
bane
Offline

Parádní animák. Vize Batmana mě vážně dostala, celkově tento animák je velmi realistický a nabízí skvělou vizi všeho co v něm vidíte. Taková díla dělají Batmana tím, čím je. Za mě 4 a půl hvězdy, ale jelikož se tady nedá půlit nedá, nemám to srdce tomu dát horší hodnocení než 5/5.

(1. května 2013)
S4TW
Offline

Tady to je především o detektivu Gordonovi a v tomto případě to rozhodně není na škodu. Gordon je velice zajímavá postava a tady byla úžasně podána. Jeho boj s větrnými mlýny je velice krutý, ale je vidět, že když se člověk nevzdává, tak to někdy má smysl. Batman tento film dobře doplňuje, tento pohled na jeho začátek se povedl. Je to celé dost temné, depresivní, syrové a kruté, ale přesně takhle si představuji Gotham a příběhy s Batmanem. Tentokrát mi sedla i animace, což bývá někdy u animáků problém, ale tady byla vážně super, skvěle dolaďovala tu temnou atmosféru. Autor se držel věrně předlohy a tentokrát určitě nešlápl vedle, jeden z nejlepších animáku, co jsem doposud viděl a možná by si toto dílo zasloužilo o něco delší stopáž...

(9. února 2015)
Morzael
Offline

Celkem věrná adaptace dobrého komiksu. Není tu moc co hodnotit pro lidi, kteří četli předlohu, protože tento animák je pouze rozpohybovaný komiks, což je dobře :-).

(16. listopadu 2012)
Memphis
Offline

Rozpohybovaný komiks. Depresivní a temné. Batman začíná + Gordon má depku a trable... Dobré.

(21. června 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman: Year One
Kategorie Film
Svět DC Comics
Premiéra v ČR 19/10/2011
Premiéra v zahraničí 18/10/2011

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 20. října 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku