80.0%
Hellboy

Hellboy

80.0%

Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své...

Obsah

Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit..

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

The First Robin
Offline

Parádní jízda syna pekel, k tomu Karel Roden, humor i akce. Určitě stojí za shlédnutí! A ne jednou..

(29. července 2013)
Takata
Offline

Síce som Hellboya objavila iba nedávno, ale v mojich očiach ďaleko predbehol mnohé iné filmy. Nenútenosť, humor, aj príbeh. No a ešte keď je hlavný hrdina taký ťažký sympaťák :) Zbožňujem keď sa chlap s ničím nepára! :D Určite stojí za pozretie, aj keď to nie je žiadna ťažká filozofia, ale ten spôsob akým režísér zoznámil diváka s postavami je nazabudnuteľný :) Škoda že sa dnes už filmy točia skôr z ohľadu na peniaze, nie z ohľadu na diváka...

(24. června 2013)
Grayson
Offline

Neobvyklá komiksovka od Guillerma del Tora.Především musím vypíchnout nápaditý vizuál a výborného Rona Perlmana v hlavní roli.Paráda!

(5. července 2014)
Saint of Killers
Offline

První Hellboy je kvalitní komiksová podívaná se správně ponurou atmosférou, charismatickým hlavním hrdinou i záporákem a pár dobrými hláškami. Přesně takhle si představuji komiksový film. Nenáročná zabava, která ovšem neuráží vkus diváka. Což se vůbec nedá říct o jeho pokračování.

(17. prosince 2015)
Morzael
Offline

Čím dál víc mám rád fantasy/mystery/horrory a Hellboy je poctou tomuto pletenci žánrů, proto si horší hodnocení ode mě nezaslouží.

(16. listopadu 2012)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Hellboy
Kategorie Film
Svět Dark Horse Comics
Premiéra v ČR 09/09/2004
Premiéra v zahraničí 30/03/2004
Následující
Hellboy 2: Zlatá armáda

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 18. října 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku