30.0%
Batman navždy

Batman Forever

30.0%

Můžete se schovávat kamkoli, ale netopýří křídla vás neminou. I tentokrát se musí Batman utkat se dvěma nepřáteli: tentokrát jsou to padouši se jmény Dvě tváře a Hádankář. Dvě tváře byl původně prokurátor Harvey Dent, jemuž polovinu obličeje postříkala kyselina. Hádankář, (Edward Nygma, pracoval původně pro Bruce Waynea v jeho společnosti, ale je to spíš šílenec než vědec.

Obsah

Můžete se schovávat kamkoli, ale netopýří křídla vás neminou. I tentokrát se musí Batman utkat se dvěma nepřáteli: tentokrát jsou to padouši se jmény Dvě tváře a Hádankář. Dvě tváře byl původně prokurátor Harvey Dent, jemuž polovinu obličeje postříkala kyselina. Hádankář, (Edward Nygma, pracoval původně pro Bruce Waynea v jeho společnosti, ale je to spíš šílenec než vědec. Vymyslí 3D televizi, pomocí níž se může dostat lidem do jejich mozků a myšlenek.

Tak zjistí i totožnost Batmana. Při jedné z akcí padoucha Dvě tváře jsou při útoku na cirkus, kde se odehrává produkce pro smetánku Gotham City, zabiti akrobaté Graysonovi, přežije pouze syn Dick. Přes Batmanovo odmítnutí se sám postaví na stranu práva, aby pomstil své rodiče. Mezitím se Bruce seznámí s krásnou psycholožkou Chase Meridian a navážou spolu vztah. Schyluje se k rozhodujícímu boji.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

Memphis
Offline

Né tak zlé jako Schumacherův epilog, ale pořád až moc barevné. A barevnost Batman nesnáší. Scénář plytký. Jako dítě jsem to měl rád, dnes to nudí.

(21. června 2013)
Batman
Offline

Hrozné.Celý film byl špatný.Uděluju mu jen jednu hvězdu a to za Jima Careyho sice to nebyl Hádankář ale Carey sem tam pobavil narozdíl od zbytku filmu.

(17. února 2013)
47
Offline
47

Burton už len v úlohe producenta zrejme nemal potrebné páky ktorými by rozmlátil Schumacherovy hlavu za to že sa ktovie prečo inšpiroval farebne rozjuchaným seriálom so šesdesiatych rokov...drastická zmena vizuálneho štýlu ako rovnako drastická zmena štýlu pojatia príbehu pochovali Batmana takmer dokonale.Jediný svetlý bod filmu,Tommy Lee Jones a jeho Two Face,je zahádzaný vajglami v podobe otravného Carreyho príliš skoro takže sa v podstate nie je načo dívať.Jedna hviezda za Two Facea a druhá za hudbu Goldenthala...inak strata času...

(21. dubna 2015)
Cap 12
Offline

Proč? Proč? Proč je to tak hrozné? Herec co hrál Batmana byl příšerný, Robinův oblek je děs běs. A tím se dostáváme k záporákům. Two-face? Co to jako bylo? Vždyť to byl nějak divně nalíčenej Joker. A Riddler? Co to jako mělo bejt. Jedinej kdo tam byl dobrej byl Alfred jako vždy. Už se k tomuto filmu nemám sílu vyjadřovat.

(27. května 2013)
The First Robin
Offline

Převzít po Burtonovi Batmana a obsadit do jedné z hlavních rolí Jima Carreyho může jenom šílenec nebo sebevrah. Navzdory tomu, že právě zde Schumacher započal batmanovskou cestu do skázy ( kterou dokonal o dva roky později), nejde zas o takový průser jak by se na první pohled mohlo zdát. Podle mě v celku koukatelný film, který sice neobsahuje nějaké hlubší poselství, postavy nemají se svými komiksovými předlohami prakticky nic společného, Tommy - Lee Jones vypadá jak puberťák s ekzémem, Jim Carrey si zopakoval Masku, Val Kilmer... Sakra, ono to vlastně opravdu moc koukatelné není! :-D

(26. dubna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman Forever
Kategorie Film
Svět DC Comics
Premiéra v ČR 21/09/1995
Premiéra v zahraničí 09/06/1995
Předchozí
Batman se vrací
Následující
Batman a Robin

Systémové informace

Má na starosti Pavouk
Vloženo 23. září 2011
Naposledy editováno 22. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku