96.0%
Smallville

Smallville

96.0%

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety. Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou.

Obsah

Jednoho dne postihne zapadlé městečko Smallville neštěstí, déšť meteoritů změní život spoustě lidí. Syn bohatého a bezohledného Lionella Luthora, Lex, je ozářen a přijde o vlasy, malá Lana Langová ztratí oba rodiče a bezdětní a po dítěti marně toužící manželé Kentovi naleznou uprostřed kukuřičného pole malého chlapečka. Adoptují ho, přičemž už tuší, že malý Clark nepochází z této planety.

Střihem se dostáváme o 12 let později, kde dospívající Clark překvapuje své okolí i sám sebe svými neobvyklými schopnostmi - svou rychlostí a silou. Začíná si uvědomovat, že je jiný, a rodiče mu odhalí tajemství jeho příchodu. Při autonehodě se seznámí s Lexem Luthorem, zachrání mu život a mezi oběma muži vzniká přátelství.

Mezitím se v místní nemocnici probouzí z komatu Jeremy, hoch, který byl rovněž postižen ozářením v kukuřičném poli, když jej předtím jeho spolužáci připoutali ke kůlu jako tzv. strašáka roku. Mstí se svým bývalým kamarádům, dostává je do komatu elektrickými výboji. Jeho běsnění dokáže zastavit jen superman Kent Clark.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Zobrazit více

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

jh666
Offline

První série jsou možná slabší, ale někdy od 4. řady se to začíná s příchodem Lois Laneové rozjíždět. Ale seriál je poté kepší s každou sérií. Na konci sedmé se sice musíme rozloučit s Michaelem Roseanbaume, pro mě nejlepším Lexem Luthorem, ale vynahradí to příchod Tess Mercerové, nejzajímavější postavy seriálu. Na rozdíl od filmů se záporáci neomezují jen na Lexe a Zoda (i když oba jsou tu perfektní), ale objevují se další, jimž kraluje Darkseid a Brainiac. Skvělé je i množství dalších superhrdinů, v jejichž čele stojí Green Arrow. Jenom je škoda, že si Clark nenechal černý kostým z deváté série. Vypadá to mnohem líp. Oblíbené postavy: Lois, Tess, Lex, Zod

(1. srpna 2013)
Morzael
Offline

Seriál mého dětství a dospívání. Do teď ho mám rád a působí na mě nostalgicky. Byl pro mě prakticky bránou do světa komiksů. Právě díky němu jsem začal poznávat postavy a příběhy světa DC. Je to sice neadekvátní, ale nemůžu jinak. Za to jakou hodnotu pro mě seriál má, za SKVĚLÉ obsazení herců (obzlášť Lex Luthor, Clark, Oliver a Lois), za dobrou hudbu a poctu tomuto žánru, nemluvě o tom, že nic podobné kvality zatím nevyšlo, musím dát 4*.

(16. listopadu 2012)
bane
Offline

Skvělý seriál. Škoda, že takových není víc. Byl by to obrovský přínos pro komiksové postavy. Ani zdaleka jsem neviděl všechny díly, ale to co jsem viděl mi stačilo na to, abych tomuto vynikajícímu seriálu dal 5/5.

(11. března 2013)
nightwing
Offline

tento velmi vydařený seriál se mi hodně líbil a proto a nejen kvůli tomu mu dávám 5z5

(21. ledna 2013)
The First Robin
Offline

Průkopník v oblasti pořádně udělaných komiksových seriálů. Zajímavý pohled na životní příběh nejznámějšího a nejklasičtějšího superhrdiny na světě. Skvělé obsazení v kombinaci se skvělým vyprávěním a tu a tam i nějakou tou další postavou ze světa, DC vytváří skvělý seriál, který by měl mít každý správný geek alespoň jednou zkouknutý :-)

(16. července 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Smallville
Kategorie TV Seriál
Svět DC Comics
Premiéra v ČR 17/02/2003
Premiéra v zahraničí 16/10/2001

Systémové informace

Má na starosti Morzael
Vloženo 23. září 2011
Naposledy editováno 24. března 2016

Najdete nás na Facebooku