96.7%
Temný rytíř povstal

The Dark Knight Rises

96.7%
-- %
Domácí hodnocení
78.3%
Extérní hodnocení

Další díl Temného rytíře navazuje na jeho předchozí díl, kde se Bruce Wayne zotavuje už bezmála osm let po událostech, které vypukli v Gotham City. Nyní na tom fyzicky a psychicky tak dobře, jako kdysi. Joker a ostatní jeho nepřátelé napáchali spoustu škod, ale v Gothamu už je zase mír a klid. Batman na sebe vzal veškeré hřichy za Harveyho Denta a adále zůstává v ústraní ode všech obyvatel města. Na Gotham se řítí další hrozby, které Batmanovi nedají spát a bude muset zase vzít vše do svých rukou.

Obsah

Je tomu již osm let, co se Batman vytratil do noci, čímž se tak z hrdiny změnil v uprchlíka. Tím, že za něj padla vina za smrt Harveyho Denta, obětoval temný rytíř všechno pro to, co společně s komisařem Gordonem považoval za vyšší dobro. A na čas tato lež skutečně zabírala, když byla kriminální aktivita v Gothamu rozdrcena silou Dentova odkazu.

Všechno se ale mění s příchodem prohnané zlodějky a jejích tajemných zájmů. Avšak ještě daleko nebezpečnější je nástup Banea, maskovaného teroristy, jehož nelítostný plán proti Gothamu vyžene Bruce z jeho dobrovolného exilu. Avšak ani pokud si znovu nasadí svou masku a temnou kápi, nemusí jeho síly proti Baneovi stačit.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

The First Robin
Offline

Nolan s lehkým škobrtnutím překonal laťku, kterou si sám vysoko nastavil předchozím dílem. Opravdu epické zakončení trilogie o temném rytíři, která smazala rozdíly mezi komiksem a realitou. Tom Hardy jako Bane kraluje a v hereckém souboji poráží i Christiana Balea. Poutavý příběh ( s jedním či dvěma lehkými WTF momenty), který vám rozhodně ani na vteřinu nedá příležitost se nudit. Temný rytíř povstal je důstojné rozloučení se s netopýří legendou...

(17. června 2013)
Arrow Boys
Offline

Další díl Temného rytíře navazuje na jeho předchozí díl, kde se Bruce Wayne zotavuje už bezmála osm let po událostech, které vypukli v Gotham City. Nyní na tom fyzicky a psychicky tak dobře, jako kdysi. Joker a ostatní jeho nepřátelé napáchali spoustu škod, ale v Gothamu už je zase mír a klid. Batman na sebe vzal veškeré hřichy za Harveyho Denta a adále zůstává v ústraní ode všech obyvatel města. Na Gotham se řítí další hrozby, které Batmanovi nedají spát a bude muset zase vzít vše do svých rukou!

(16. května 2015)
--
--

Musím říct, že Christopher Nolan si dal opravdu záležet. Temný rytíř povstal je rozhodně nejlepší díl celé ságy a já osobně ho považuji za svůj nejoblíbenější film. Tohle si zkrátka nezaslouží nic jiného než 5/5.

(3. prosince 2012)
Saint of Killers
Offline

Tohle bylo typické pokračování komiksového filmu. Důležité je pouze to, aby nepřítel působil silnějším dojmem než v předchozím dile, hlavní hrdina naopak byl v zoufalejší situaci než kdy dřív a destrukce a ohrožení města/země/světa bylo pokud možno co největší. Ale to, jestli má Bane aspoň špetku Jokerova charismatu, už asi nikoho netrápí. Tenhle díl se mi napoprvé vůbec nelíbil a ani napodruhé mě nijak zvlášť neoslnil.

(24. listopadu 2015)
Grayson
Offline

Monumentální! Tématem prvního dílu byl strach, druhého pak chaos, ten třetí se nese ve znamení bolesti. A bolet to bude nejen Batmana, ale i jeho město. Nolan se s ničím nepáře a temného rytíře nechává sáhnout si na úplné dno. Každá rána, kterou Bruceovi jeho soupeři uštědří, každý pád, který následuje po marném pokusu o útěk z vězení, to vše díky Nolanovým vypravěčským schopnostem, výborné kameře Wallyho Pfistera a syrovému soundtracku Hanse Zimmera tvoří velkolepou epopej o hrdinově pádu a zrození legendy...

(10. července 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Dark Knight Rises
Kategorie Film
Svět DC Comics
Premiéra v ČR 26/07/2012
Premiéra v zahraničí 17/07/2012
Předchozí
Temný rytíř

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 1. srpna 2011
Naposledy editováno 25. března 2016

Najdete nás na Facebooku