82.0%
X-Men 2

X2

82.0%

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a...

Obsah

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě.

Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Morzael
Offline

Tak druhý díl byl podle mě o něco slabší, ale i tak dobrá nenáročná oddechovka.

(16. listopadu 2012)
jh666
Offline

Nejlepší díl nejen původní trilogie, ale celé ságy. Nemám co dodat.

(1. srpna 2013)
47
Offline
47

Singer pokračuje kde skončil a upgraduje svojich X-Menov...nijak originálnou ale skvele vyťaženou...myšlienkou spojenia sa znepriatelených mutantov proti spoločnému nepriateľovy...povinnosť pre fanúškou nielen X-Menov....5z5

(23. ledna 2016)
Creature999
Offline

X men 2 je velice povedl 5/5

(6. února 2013)
Saint of Killers
Offline

Původně jsem si myslel, že dokoukám sérii X-Menů a dám si na nějaký čas od komiksových filmů pauzu, ale tenhle kousek mně přesvědčil, abych nad tímto žánrem definitivně zlomil hůl. Debilní scénář, nesympatická sebranka hrdinů a přestřelená super cool akce, to zkrátka není nic pro mně. Protože jestli má být tenhle blábol jedním z nejlepších zástupců žánru, znamená to, že už mi opravdu nemají komiksové filmy co nabídnout. Během celkem krátké doby jsem jich viděl 17, z toho pouze Watchmeny považuji za opravdu dobrý film a to pouze pro to, že se věrně držely geniální předlohy, dalších 5 za jak takž koukatelné záležitosti a zbylých 11 za hloupý a zbytečný škvár. Aspoň už vám tady nikdo nebude kazit průměry vaších oblíbených pohádek.

(20. prosince 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název X2
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 01/05/2003
Premiéra v zahraničí 28/04/2003
Předchozí
X-Men
Následující
X-Men: Poslední Vzdor

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 27. července 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku