82.5%
Transformers 1

Transformers 1

82.5%

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden...

Obsah

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta.

Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dousd se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace…

Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

Grayson
Offline

Zřejmě Bayův nejlepší film(a dost možná i poslední kvalitní).Výborné efekty,heroická hudba Steva Jablonského a hromada akce.Blockbuster jak se patří!

(1. července 2014)
Cap 12
Offline

Geniální představení Autobotů, epická bitva na konci.

(30. června 2013)
nightwing
Offline

Příchod autobotů na scénu byl super ale nelíbilo se mi nazývání autobotů jako Čmelák nebo Železnák nebo Šroubek ale jinak fajn.

(2. prosince 2012)
Batman
Offline

Parádní film plný akce.První díl je podle mě nejlepší z celé trilogie důvod?2 díl trpí nedodělky v příběhu.Zato 3 díl se v tomto bodě zlepšil ale nenabídl nic nového.A tak zůstava 1 díl nepřekonán.

(3. prosince 2012)
Morzael
Offline

Dobrá hudba, skvělé bitvy nádherně udělaných robotů. Něco takového těží své sympatie z úplně jiných věcí než příběh nebo myšlenka, a přesto mu to bohatě stačí. Parádička!

(16. listopadu 2012)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Transformers 1
Kategorie Film
Svět Hasbro
Premiéra v ČR 17/08/2007
Premiéra v zahraničí 03/07/2007

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 8. srpna 2011
Naposledy editováno 25. ledna 2016

Najdete nás na Facebooku