86.7%
Captain America: První Avenger

Captain America: The First Avenger

86.7%

Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý a jediným jeho předpokladem je zarputilost, s jakou se nechává opakovaně vyhazovat od odvodových komisí. Ta ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky.

Obsah

Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý a jediným jeho předpokladem je zarputilost, s jakou se nechává opakovaně vyhazovat od odvodových komisí.

Ta ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky. Jeho premiéra se vydaří a ze Stevea se díky vědeckému týmu vedeném Dr. Erskinem (Stanley Tucci) stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde, protože se zjeví mnohem nebezpečnější nepřítel.

Tajná organizace HYDRA, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem (Hugo Weaving), totiž začala spřádat vlastní plány na ovládnutí světa. Jejich nedílnou součástí má být i tajná formule Dr. Erskina na výrobu Supervojáků. Steve Rogers dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, skupinku schopných parťáků a vyrazí do mise, která mu může zajistit nesmrtelnost. Nebo přinést smrt.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

Cap 12
Offline

Skvělí film! Bavil jsem se od začátku až do konce. Jediné co mi troch vadilo byly Skullovi zbraně na druhou světovou válku trochu moc moderní. A závěrečný boj se Skullem v tom tryskáči byl fantastický. A taky výběr herce Chris Evans který si taky zahrál Humana Torche s Fantastic Four. Rozhodně dávám 5z5.

(26. března 2013)
TommyEmko
Offline

I přes přehnané vyobrazení Steva ještě, když neměl v sobě sérům a pro mě nevzhledný kostým (ten co měl na těch vystoupeních, ten klasický miluju a ten nemyslím), tak i přes to dávám 4/5ti. Jedna za to, že je to film o mé oblíbené postavě a za to, že mě to prostě bavilo :-).

(23. října 2012)
S4TW
Offline

Tohle mě hodně bavilo! Skvělé zvolený scénář (Kapitán mi prostě do druhé světové sedí nejvíc a nejvíc mě tam baví), herci vybráni také dobře, kostým se moc povedl, záporák se vyvedl také zdárně. Vtip se prolíná s akcí, což od komiksových adaptací žádám asi nejvíce, navíc příběhově to mělo také úroveň. Hrozně se těším na dvojku i když tentokrát už v současnosti. Kapitána jsem dřív dost podceňoval, ale tímto filmem si u mě vybojoval jednu z předních pozic. Vážně skvělý kousek.

(9. dubna 2013)
47
Offline
47

Slušná adaptácia Capa Ameriky pritiahla dokonca Tommy Lee Jonesa čo bolo asi to jediné čo ma na filme prekvapilo...že Hugo Weaving bude perfektný Red skull som si bol istý....trochu trvalo než sa film rozbehol,no slušné remeselné umenie Joe Johnstona celkom túto pasáž a celý film zachraňuje....4z5

(24. ledna 2016)
Grayson
Offline

Zdařilý origin jedné z nejikoničtějších komiksových postav.Povedený scénář,sympatický hlavní hrdina a notná dávka akce.Já byl spokojený.

(26. května 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Captain America: The First Avenger
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 04/08/2011
Premiéra v zahraničí 19/07/2011

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 27. července 2011
Naposledy editováno 11. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku