86.7%
Captain America: První Avenger

Captain America: The First Avenger

86.7%

Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý a jediným jeho předpokladem je zarputilost, s jakou se nechává opakovaně vyhazovat od odvodových komisí. Ta ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky.

Obsah

Steve Rogers (Chris Evans) je idealistický mladík, který stejně jako drtivá většina jeho vrstevníků touží vstoupit do armády, aby mohl Americe pomoci zdolat nacisty, až se jeho země zapojí do Druhé světové války. Jenže nemá sebemenší šanci, protože je podměrečný a neduživý a jediným jeho předpokladem je zarputilost, s jakou se nechává opakovaně vyhazovat od odvodových komisí.

Ta ve finále rozhodne o tom, že ho vyberou jako vhodného kandidáta pro unikátní vědecký experiment, který má Americe produkovat Supervojáky. Jeho premiéra se vydaří a ze Stevea se díky vědeckému týmu vedeném Dr. Erskinem (Stanley Tucci) stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde, protože se zjeví mnohem nebezpečnější nepřítel.

Tajná organizace HYDRA, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem (Hugo Weaving), totiž začala spřádat vlastní plány na ovládnutí světa. Jejich nedílnou součástí má být i tajná formule Dr. Erskina na výrobu Supervojáků. Steve Rogers dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, skupinku schopných parťáků a vyrazí do mise, která mu může zajistit nesmrtelnost. Nebo přinést smrt.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

TommyEmko
Offline

I přes přehnané vyobrazení Steva ještě, když neměl v sobě sérům a pro mě nevzhledný kostým (ten co měl na těch vystoupeních, ten klasický miluju a ten nemyslím), tak i přes to dávám 4/5ti. Jedna za to, že je to film o mé oblíbené postavě a za to, že mě to prostě bavilo :-).

(23. října 2012)
Saint of Killers
Offline

Bylo to naivní a hloupoučké, ale takovým příjemným zpusobem. Film, který mě nezklamal, ani nenadchnul, ale obstojně dokázal vyplnit 2 hodinky. Akorát při záběrech na nejrůznější techniku jsem měl občas silný dojem, že někdo zfilmoval Wolfensteina. Za mně 3 hvězdičky jakožto čistý průměr.

(14. prosince 2015)
jh666
Offline

Jeden ze dvou filmů z MCU, který je na CSFD v modrých, ale na rozdíl od Neuvěřitelného Hulka si to opravdu nezaslouží. První Capovo dobrodružství sice není dokonalé, ale pořád je dost dobré. A navíc má Hayley Atwell. Největší chybou filmu je asi přílišná uspěchanost, protože se tvůrci rozhodli vměstnat celou etapu Capa za druhé světové do jednoho filmu. S ohledem na to, že následující film už byli Avengers, se to dá pochopit, ale je to škoda. Chris Evans je ve své roli dobrý, stejně jako Hugo Weaving, který z nějakého mně neznámému důvodu dost lidem vadí. Z vedlejších postav jsou pak jednoznačně nejlepší Tommy Lee Jones a hlavně Dominic Cooper AKA Stark sr. Celkově film hodnotím 86 %

(3. srpna 2014)
Morzael
Offline

No tak na tomhle filmu nebylo kromě důstojného uvedení Kapitána Ameriky, což je taky umění, vůbec nic zvláštního. Pouze průměr mezi komiksovými filmy.

(16. listopadu 2012)
47
Offline
47

Slušná adaptácia Capa Ameriky pritiahla dokonca Tommy Lee Jonesa čo bolo asi to jediné čo ma na filme prekvapilo...že Hugo Weaving bude perfektný Red skull som si bol istý....trochu trvalo než sa film rozbehol,no slušné remeselné umenie Joe Johnstona celkom túto pasáž a celý film zachraňuje....4z5

(24. ledna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Captain America: The First Avenger
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 04/08/2011
Premiéra v zahraničí 19/07/2011

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 27. července 2011
Naposledy editováno 11. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku