85.7%
Captain America: Občanská válka

Captain America: Civil War

85.7%
-- %
Extérní hodnocení

Odehrává se v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti.

Obsah

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho.

Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách.

Zdroj: Oficiální text distributora

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

mstitel
Offline

Výborný film od začátku do konce jsem se bavil. Super akce, na marvel velice važné Vtipů tam bylo akorát. Všchny postavi davali smysl a skvěle předtavené další dvě nové (Spider-man a Black panther). Nevidím důvod proč nedat 5z5.

(11. května 2016)
S4TW
Offline

Parádní, všechno šlape, jak má... Řekl bych, že takhle nějak si představuji ideální marvelovský film, neustálá akce nás nenechá ani chvilku vydechnout, vše je doplněno o hlášky, vtípky a vývoj mezi jednotlivými charaktery. Práce s postavami je zde opravdu skvělá, což podtrhávají opravdu výborní herci. Líbí se mi, že postavy nejsou násilně hozeni do děje, ale každá má nějakou úlohu a důvod své účasti. Je zde i spousta překvapivých situací, takové ty klasické wow efekty, ovšem ty by vyzněly mnohem lépe, kdyby spousta z nich nebyla již v trailerech... Jediné, co mi na filmu trochu vadí je, *BACHA TROCHU SPOILER* že to neskončilo nějakou jakože jo fakt hodně šokující událostí, nejlépe smrtí nějaké hlavní postavy, pořád jsem totiž věřil, že se tomu tak stane a ono nic :(. Ale i tak je to parádní a neskutečná jízda, určitě to je ještě o něco lepší film než BvS, ale je to prostě dost jiné.

(15. května 2016)
Saint of Killers
Offline

Na jednu stranu si myslím, že se z toho dalo vytřískat mnohem víc, na druhou stranu to nebyla až taková kravina, jaké jsem se obával. Solidní marvelácká jednohubka.

(25. září 2016)
Grayson
Offline

Zklamání. Film o schizmatu mezi superhrdiny beze špetky dramatu. Dokonce ani ta akce tentokrát za moc nestála. Viděl sem už horší filmy, ale tohle šlo udělat mnohem lépe.

(8. července 2016)
jh666
Offline

Bratři Russoovi to opět dokázali. Občanská válka rozhodně patří mezi nejlepší komiksové filmy vůbec. Film znovu přináší to, co skvěle fungovalo už ve Winter Soldierovi, jen s větším množstvím postav. Právě práce s postavami je jedna z největších deviz filmu, protože i u postav, co mají opravdu málo prostoru, je jejich motivace daná a pochopitelná. Opravdu dobře zde funguje i hlavní záporák. Sice se od svého komiksového protějšku zatraceně hodně liší, ale jeho plán se mu alespoň částečně povedl. Film je také o dost temnější než většina Marvelovek, což tady rozhodně není na škodu, ale přesto vtip ve filmu nechybí a nepůsobí rušivě. Od hlášek tu tentokrát není Stark, ale trojice Hawkeye, Ant-Man a nováček Spider-Man. Spider-Man je další věc, která funguje perfektně. Patřím sice mezi ty, co mají rádi Webbovu dilogii, ale věřím, že toho nejlepšího Spider-Mana dostávám až teď. Spider-Man ale nejí jediný nováček, který funguje skutečně dokonale. Perfektní je i Black Panther, který se od ostatních postav velmi liší, ale je znázorněný naprosto bravurně. Opravdu se mi nedaří nalézt žádné chyby a když už ano, jedná se o drobnosti (občas trhaný pohyb kamery, hlavně při bitce na schodech, nebo to, že nevíme, co se stalo s Black Widow). To mi ale rozhodně nezkazilo zážitek z filmu. 100 %

(7. května 2016)

Informace

Originální název Captain America: Civil War
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 05/05/2016
Premiéra v zahraničí 06/05/2016

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 28. října 2014
Naposledy editováno 1. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku