85.7%
Captain America: Občanská válka

Captain America: Civil War

85.7%
-- %
Extérní hodnocení

Odehrává se v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti.

Obsah

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho.

Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Elhonzo
Offline

Předem varuji že si neodpustím pár SPOILERŮ. Civil War splnila všechno co nám bylo slíbeno. Parádní akci, uvěřitelné činy postav a hlavně Spider-Man !!! Ve filmu je zúročeno prakticky vše co Marvel v předešlých filmech budoval. Hrdinové něco tentokrát pos**** tak moc, že se svět rozhodne je mít pod dozorem. Co se velmi povedlo je to že i když je ve filmu X postav, tak žádná tam není přebytečná a každá plní určitou roli. Navíc u každého je i jasné proč se přidal ke Capovi nebo Tonymu. Hrdinové už mají zkrátka nějakou minulost a charakter díky předešlým filmům a tady se to zatraceně vyplácí. I když je to film Captain America, tak jeho film je to tak ze 60%, zbytek jsou další Avengers. I tak se to ale opět povedlo všechno narvat dohromady. Tohle je prostě občanská válka v MCU a ten konflikt tu funguje. Často kritizovaná bitka na letišti z trailerů se ukázala být tím absolutně nejlepším ve filmu a vlastně i tou nejlepší akční scénu v superhrdinském filmu vůbec.Povedlo se parádně představit dvě nové postavy (Panther, Spidey) a já se osobně nemůžu dočkat jejich samostatných filmů. Nenapadá mě ani moc věcí co bych filmu vytknul. Možná jen to, že nám v předešlém dílu nemuseli říkat (nebo naznačovat) že Bucky zabil Tonyho rodiče. Hned jak film začal jsem totiž věděl kdo jsou Buckyho oběti. Není to nejlepší Capovo film (pořád je to Winter Soldier), ale je to nejlepší Marvelovka.

(6. května 2016)
S4TW
Offline

Parádní, všechno šlape, jak má... Řekl bych, že takhle nějak si představuji ideální marvelovský film, neustálá akce nás nenechá ani chvilku vydechnout, vše je doplněno o hlášky, vtípky a vývoj mezi jednotlivými charaktery. Práce s postavami je zde opravdu skvělá, což podtrhávají opravdu výborní herci. Líbí se mi, že postavy nejsou násilně hozeni do děje, ale každá má nějakou úlohu a důvod své účasti. Je zde i spousta překvapivých situací, takové ty klasické wow efekty, ovšem ty by vyzněly mnohem lépe, kdyby spousta z nich nebyla již v trailerech... Jediné, co mi na filmu trochu vadí je, *BACHA TROCHU SPOILER* že to neskončilo nějakou jakože jo fakt hodně šokující událostí, nejlépe smrtí nějaké hlavní postavy, pořád jsem totiž věřil, že se tomu tak stane a ono nic :(. Ale i tak je to parádní a neskutečná jízda, určitě to je ještě o něco lepší film než BvS, ale je to prostě dost jiné.

(15. května 2016)
Grayson
Offline

Zklamání. Film o schizmatu mezi superhrdiny beze špetky dramatu. Dokonce ani ta akce tentokrát za moc nestála. Viděl sem už horší filmy, ale tohle šlo udělat mnohem lépe.

(8. července 2016)
Saint of Killers
Offline

Na jednu stranu si myslím, že se z toho dalo vytřískat mnohem víc, na druhou stranu to nebyla až taková kravina, jaké jsem se obával. Solidní marvelácká jednohubka.

(25. září 2016)
mstitel
Offline

Výborný film od začátku do konce jsem se bavil. Super akce, na marvel velice važné Vtipů tam bylo akorát. Všchny postavi davali smysl a skvěle předtavené další dvě nové (Spider-man a Black panther). Nevidím důvod proč nedat 5z5.

(11. května 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Captain America: Civil War
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 05/05/2016
Premiéra v zahraničí 06/05/2016

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Vloženo 28. října 2014
Naposledy editováno 1. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku