83.6%
Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

Batman v Superman: Dawn of Justice

83.6%
-- %
Extérní hodnocení

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Obsah

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

arrow
Offline

Dopadlo to, jak jsem čekal a jsem docela spokojený. Hudba velmi dobrá (až na tu při závěrečné scéně). Herci skvělí hlavně Jesse Eisenberg, který působil chvílemi spíše jako Joker než Luthor, a Ben Affleck nakonec nebyl tak špatný, jediná postava která mi nesedla, byl Alfred. Velká pocta patří scénáristům, protože scénář byl stoprocentní. Film byl místy trochu překombinovaný a temný tak že jste téměř nic neviděly a nerozeznali, a chybělo mi tam více aquamena a flashe na které jsem se vážně těšil.

(4. dubna 2016)
Morzael
Offline

Já odcházel z kina ve výsledku spokojený. Ne, nadšený, ale spokojený. Dlouho očekávaný souboj dvou ikon se vyvedl na jedničku, hudba byla výborná, Batman byl parádní, Wonder Woman nádherná a drsňácká, Lex Luthor originální. Přefanouškovaný scénář a režie Snyderovi uškodí u kritiků, ale komiksáky spíše potěší. Pokud bychom to brali jako film, jedná se o nepřehledný, předigitalizovaný a nelogický blockbuster. Pokud to ale budeme brát jako film pro fanoušky a komikskáky, jedná se o jeden z nejlepších filmů inspirovaných komiksem od první fáze MCU.

(28. března 2016)
jardoom
Offline

Proč ne? Monumentální bitva mezi Supíkem a Batíkem je konečně na filmovém plátně a já myslím, že co se téhle bitky týče, můžeme být spokojení. Film rozhodně pár chyb má a mezi mini je třeba strašně zdlouhavý začátek, který míchá jednotlivé části DC světa do sebe. Může to působit zmatečně ale fanoušek nebo znalec se prostě neztratí. Film dobře stojí na základech Snydera. Bohužel asi působí trochu jinak, než působit měl. Snyder hodně hraje na city a to ať sympatizujete s Batmanem či Supermanem. Muž z Oceli si sáhl na dno a Gothamský rytíř prozřel. Myslím, že o to tady prostě šlo. Po vizuální stránce naprostá paráda a vypíchnout musím také odkazy na komiksové předlohy, kterých tu bylo strašně moc a vidím v tom poctu tomuto kultu. K drobnostem (pro někoho to drobnosti nejsou :D) Hodně se mi líbí camea ostatních hrdinů a kurva moc se mi líbil hlavně Flash v Batmanově snu. Sakra to byla pecka! Tenhle film se mi líbil víc než Man of Steel a fanoušek prostě plný počet bodů dát musí, protože se mu to muselo líbit.. Pseudokritik ať si nachčije do sklenice a říká tomu Babiččin čaj, protože tenhle film není pro kritiky a lidi, kteří nejsou s tímto tématem obeznámeni. Tento film vychází z toho, že na to hledí divák, který tyto dva (tři) pilíře zná. Takový divák ten film dokáže docenit.

(26. března 2016)
nightwing
Offline

Tohle byla naprostá bomba. Film jsem si užil vážně vážně moc. Začátek byl sice trošičku pomalý a zdlouhavý, ale brzy se to rozjelo tak jak jsem to chtěl. Úžasné byly také odkazy na komiksová díla jak už zde bylo jednou řečeno. Vyzdvyhnout bych zde mohl camea Aquamana, Flashe a Cyborga. Toto dílo na které museli všichni fandové DC čekat o rok déle se podle mne velice podařilo a myslím, že se to povedlo lépe než Muž z oceli. Batman je podle mne v Aflleckově podání zahraný přímo skvěle. Tento film vřele doporučuji. A myslím že se to bude líbit většině fandů DC a samozřejmě těch dvou. Nemůžu dát nic jiného než 5z5.

(27. března 2016)
jh666
Offline

Pozor na drobné spoilery. BvS je asi první film, který je zároveň příliš dlouhý i zkratkovitý, tedy alespoň první část. Jsou zde naprosto zbytečné části, ale člověku přesto přijde, jakoby něco chybělo. Začínám mít trochu problém se Supermanem, v jedinčce mi seděl, byl na začátku kariéry, tak jsem ho docela chápal, bohužel tahle postava oproti Muži z oceli nezaznamenala vůbec žádný vývoj. Což víceméně platí o vše postavách, které se vrátili. Ale pořád to není taková tragédie jako Lex Luthor. Mylel jsem, že karikatury už skončili. Proč musí být tak teatrální. Spousta lidí nemá ráda Smallville, ale stojím si zatím, že tam byl stále nejlepší živě zahraný Lex. A ještě jsem moc nepochopil ty vize. Proč je má mít zrovna Batman? Pochopil bych to ještě u postavy jako je Flash, která dokáže cestovat časem, ale u Batmana to prostě nechápu. Ona víceméně celá tak postapokalyptická vize, byť efektivní na pohled, byl zbytečná. Na navnazení na Darkseida bohatě stači Lexův obraz a jeho šílená řeč za mřížemi. Ale teď k tomu pozitivnímu. Na filmu jsou rozhodně nejlepší Batman, Wonder Woman a Alfred. Ben Affelck se role chopil dobře. Nebudu tvrdit, že je nejlepší Batman, co kdy byl, to si nemyslím, ale roźhodně je to dobrý Batman i Bruce Wayne. Alfred Jeremyho Ironse je pak bezchybný. Jeho jízlivé poznámky jsou skvělým oživením a jeho rozhovory s Brusem jsou také skvělé. Perfektní je Wonder Woman. Její deus ex machina (doslova) je sice možná trochu na sílu, ale právě ona svým odlišným stylem boje (pěsti se přece jen omrzí, meč je lepší) oživí finální boj. Povedl se i samotný souboj, který slibuje název. Superman dostal solidně napráskáno (teď už snad i ti, kdo nikdy neotevřeli komiks, budou držet hubu o tom, že Batman nemá proti Supermanovi šanci). Jen byl ten boj docela krátký. Akce tedy byla fajn, ale kazily ji všudy přítomné poznámky o vylidnění bojiště (\\\"-Dopadl na ostrov XY. -Ten je neobydlený.\\\"). Na druhou stranu mi tohle vynahradila všudypřítomná povedená hudba (nejlepší je asi úvodní skladba a nástup WW). Celkově 75 %

(26. března 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman v Superman: Dawn of Justice
Kategorie Film
Svět DC Comics
Premiéra v ČR 24/03/2016
Premiéra v zahraničí 24/03/2016

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Morzael
Vloženo 6. srpna 2014
Naposledy editováno 26. března 2016

Najdete nás na Facebooku