83.6%
Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

Batman v Superman: Dawn of Justice

83.6%
-- %
Extérní hodnocení

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Obsah

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

mstitel
Offline

Takže dobrá hudba. Herci supr, ale moc postav, kdyby nechali boj zuřit mezi Batmanem a Supermanem. Tak podle mě to dopadne líp určitě bych přídal hvězdu, ale jinak z kina jsem také odcházel vcelku spokojen, Ale taky jsem čekal víc.

(2. dubna 2016)
nightwing
Offline

Tohle byla naprostá bomba. Film jsem si užil vážně vážně moc. Začátek byl sice trošičku pomalý a zdlouhavý, ale brzy se to rozjelo tak jak jsem to chtěl. Úžasné byly také odkazy na komiksová díla jak už zde bylo jednou řečeno. Vyzdvyhnout bych zde mohl camea Aquamana, Flashe a Cyborga. Toto dílo na které museli všichni fandové DC čekat o rok déle se podle mne velice podařilo a myslím, že se to povedlo lépe než Muž z oceli. Batman je podle mne v Aflleckově podání zahraný přímo skvěle. Tento film vřele doporučuji. A myslím že se to bude líbit většině fandů DC a samozřejmě těch dvou. Nemůžu dát nic jiného než 5z5.

(27. března 2016)
Elhonzo
Offline

Film na který se čekalo jako na druhý návrat Krista. Hype byl obrovský a bohužel musím říct že jsem zklamaný. Určitě to není tak špatný film jak se z reakcí na internetu dá usuzovat (hodnocení kolem 30% a přirovnávání ke Catwoman apod.), ale rozhodně to není ta vytoužená pecka kterou jsem čekal. Co na filmu fungovalo... rozhodně Batman. Affleck byl v té roli parádní, kostým, pohyby všechno OK. Vadilo mi že jeho Batman zabíjí jak na běžícím páse, ale v porovnání s ostatníma věcma ve filmu to nestojí za řeč. Co nefunguje... prakticky všechno ostatní. Film je splácaný z několika scén které mají dávat smysl, ale jsou tak divně sestříhané že finální produkt je hodně divný. Motivace postav jsou scestné a kolikrát jsem se při sledování přistihl jak nevěřícně kroutím hlavou. Film má také fungovat jako představovačka širšího DC filmového světa, a to je jedna z věcí která filmu nejvíce podkopává nohy. Kupříkladu při scéně kdy jsou na videu ukázáni ostatní členové JL, měl fanoušek pravděpodobně být v geekovském nebi. Pro mě to byla jedna z nejhorších scén ve filmu, tím jak byla nucená a a bez nápadu. Další věc co schytává rozporuplné reakce je Jesse Eisenberg, osobně nevím co hrál, ale Lex Luthor to nebyl. Byl to nějaký mix Marka Zuckerberga a Jokera, tím neříkám že se mi jeho herecký výkon nelíbil (právě naopak některé scény s ním jsou velmi super), ale rozhodně nehrál Luthora. Wonder Woman byla ok... I guess. Ve filmu měla jen prodloužené cameo a neudělala nic čím by jsi mě získala. Cavill a jeho nesupermanovský Superman nestojí ani za řeč. Lois Lane, kterou se MoS snažil prezentovat jako soběstačnou ženu, která si dovede sama poradit, je zde degradována na blbku, která se musí věčně zachraňovat a dělá jednu divnou věc za druhou. A pak to nejdůležitější ve filmu \\\"Batman v Superman\\\", souboj samotný. Scéna která trvala necelých 8 minut, byla tak hrozně vystavěná a blbě ukončená. A takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Vážně mě ten film mrzí. Čekalo se na něj takovou dobu a očekávání asi byla moc vysoká. Jako zarytý fanboy bych mohl dát maximálně 7/10, s trochu čistší hlavu se to ale pohybuje okolo 5-6/10.

(27. března 2016)
Grayson
Offline

Nesedne to každému, mě to ovšem ohromilo. Zack Snyder jako jeden z mála tvůrců pochopil, že superhrdinský žánr je více než cokoliv jiného především současným ekvivalentem mytologie, tudíž svůj snímek natočil přesně tak, jak jsme ho my DCčkáři chtěli vidět, jako velkolepou epopej o polobozích. Právě skrze všudypřítomnou velkolepost jsem Úsvitu spravedlnosti schopný odpustit jak nemalý počet logických chyb, tak i místy přespříliš násilné tlačení na budování provázaného světa. Jediný výraznější problém mám tedy s absencí morálního kodexu temného rytíře, která mi bohužel brání v tom, abych nazval zdejší metamorfózu netopýřího muže na filmové plátno dokonalou. Celkově jsou však postavy skvělé. Snyder zde jen potvrdil svůj neomylný čich na herce. Soundtrack neurazí...z nových skladeb vypíchnu především Luthorův motiv. Za mně obrovská spokojenost.

(26. března 2016)
arrow
Offline

Dopadlo to, jak jsem čekal a jsem docela spokojený. Hudba velmi dobrá (až na tu při závěrečné scéně). Herci skvělí hlavně Jesse Eisenberg, který působil chvílemi spíše jako Joker než Luthor, a Ben Affleck nakonec nebyl tak špatný, jediná postava která mi nesedla, byl Alfred. Velká pocta patří scénáristům, protože scénář byl stoprocentní. Film byl místy trochu překombinovaný a temný tak že jste téměř nic neviděly a nerozeznali, a chybělo mi tam více aquamena a flashe na které jsem se vážně těšil.

(4. dubna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman v Superman: Dawn of Justice
Kategorie Film
Svět DC Comics
Premiéra v ČR 24/03/2016
Premiéra v zahraničí 24/03/2016

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Morzael
Vloženo 6. srpna 2014
Naposledy editováno 26. března 2016

Najdete nás na Facebooku