83.6%
Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

Batman v Superman: Dawn of Justice

83.6%
-- %
Extérní hodnocení

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Obsah

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Grayson
Offline

Nesedne to každému, mě to ovšem ohromilo. Zack Snyder jako jeden z mála tvůrců pochopil, že superhrdinský žánr je více než cokoliv jiného především současným ekvivalentem mytologie, tudíž svůj snímek natočil přesně tak, jak jsme ho my DCčkáři chtěli vidět, jako velkolepou epopej o polobozích. Právě skrze všudypřítomnou velkolepost jsem Úsvitu spravedlnosti schopný odpustit jak nemalý počet logických chyb, tak i místy přespříliš násilné tlačení na budování provázaného světa. Jediný výraznější problém mám tedy s absencí morálního kodexu temného rytíře, která mi bohužel brání v tom, abych nazval zdejší metamorfózu netopýřího muže na filmové plátno dokonalou. Celkově jsou však postavy skvělé. Snyder zde jen potvrdil svůj neomylný čich na herce. Soundtrack neurazí...z nových skladeb vypíchnu především Luthorův motiv. Za mně obrovská spokojenost.

(26. března 2016)
47
Offline
47

V prvom rade...hodnotím ultimátnu edíciu...v druhom rade preto,že si o pol hoďku kratší film z kina už dosť dobre nepametám....Som rád,že sa Snyder držal toho,čo sa mi páčilo už v Man of Steel.Najrealistickejšie možné podanie bez infantilností....Tento film mohol totiž veľmi jednoducho skĺznuť do akciou nabitého bezduchého popcorňáku.Za mňa naštastie na toto nedošlo.Aspoň nie úplne,pretože omračujúcej nonstop akcie som sa dočkal až v závere filmu....teda závere ako závere,keďže tu hovorím o poslednej zhruba hodine filmu.Snyder starostlivo vybudoval behom dvoch hodín zápletku ktorá je takmer nepobrateľná prvým pozretím...Opakovaným pozretím všetko zapadlo tam kam malo.Cavill do Supermana sedel už v MoS,Gal Gadot je pastva pre chlapské oči a čuduj sa svete vie aj hrať.Alfréd v podaní Ironsa je zas trochú iný Alfréd,ktorý chlastá spolu so svojím pánom.Affleck bol u mňa vždy sráč bez talentu...o to viac som rád že tu toto tvrdenie nepotvrdil.Eisenbergov Luthor v nikoho tieni neostal.Amy Adams viac-menej len prihráva.Teda čo sa týka hercov nemám moc čo vytknúť.Čo sa týka technického spracovania,,..nemám ani štipku výtky...Vlastne som bol spokojný,tak načo sa tu rozkecávam?...5z5

(17. července 2016)
nightwing
Offline

Tohle byla naprostá bomba. Film jsem si užil vážně vážně moc. Začátek byl sice trošičku pomalý a zdlouhavý, ale brzy se to rozjelo tak jak jsem to chtěl. Úžasné byly také odkazy na komiksová díla jak už zde bylo jednou řečeno. Vyzdvyhnout bych zde mohl camea Aquamana, Flashe a Cyborga. Toto dílo na které museli všichni fandové DC čekat o rok déle se podle mne velice podařilo a myslím, že se to povedlo lépe než Muž z oceli. Batman je podle mne v Aflleckově podání zahraný přímo skvěle. Tento film vřele doporučuji. A myslím že se to bude líbit většině fandů DC a samozřejmě těch dvou. Nemůžu dát nic jiného než 5z5.

(27. března 2016)
jardoom
Offline

Proč ne? Monumentální bitva mezi Supíkem a Batíkem je konečně na filmovém plátně a já myslím, že co se téhle bitky týče, můžeme být spokojení. Film rozhodně pár chyb má a mezi mini je třeba strašně zdlouhavý začátek, který míchá jednotlivé části DC světa do sebe. Může to působit zmatečně ale fanoušek nebo znalec se prostě neztratí. Film dobře stojí na základech Snydera. Bohužel asi působí trochu jinak, než působit měl. Snyder hodně hraje na city a to ať sympatizujete s Batmanem či Supermanem. Muž z Oceli si sáhl na dno a Gothamský rytíř prozřel. Myslím, že o to tady prostě šlo. Po vizuální stránce naprostá paráda a vypíchnout musím také odkazy na komiksové předlohy, kterých tu bylo strašně moc a vidím v tom poctu tomuto kultu. K drobnostem (pro někoho to drobnosti nejsou :D) Hodně se mi líbí camea ostatních hrdinů a kurva moc se mi líbil hlavně Flash v Batmanově snu. Sakra to byla pecka! Tenhle film se mi líbil víc než Man of Steel a fanoušek prostě plný počet bodů dát musí, protože se mu to muselo líbit.. Pseudokritik ať si nachčije do sklenice a říká tomu Babiččin čaj, protože tenhle film není pro kritiky a lidi, kteří nejsou s tímto tématem obeznámeni. Tento film vychází z toho, že na to hledí divák, který tyto dva (tři) pilíře zná. Takový divák ten film dokáže docenit.

(26. března 2016)
S4TW
Offline

Super film pro fanoušky superhrdinského komiksu, pro lidi nepolíbené se možná bude jednat o takový zmatek, ale i tak si myslím, že -odborná- kritika své recenze dost přehání. Přijde mi to, jako kdyby šli na romantickou komedii a stěžovali si, že to byla moc velká slaďárna. Pořád si můžete užít pořádnou akční jízdu s úžasnými efekty a silným zážitkem. Postavy šlapou parádně, soundtrack frčí, filmový DC svět získává svou tvář, máme tu spoustu odkazů na komiks. Daleko lepší než Man of Steel a já ze sálu odcházel více než spokojený. Možná proto, že Superman konečně... Jinak Luthor byl boží, nejlepší postava film ;-).

(28. března 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Batman v Superman: Dawn of Justice
Kategorie Film
Svět DC Comics
Premiéra v ČR 24/03/2016
Premiéra v zahraničí 24/03/2016

Systémové informace

Má na starosti jardoom
Morzael
Vloženo 6. srpna 2014
Naposledy editováno 26. března 2016

Najdete nás na Facebooku