80.0%
300: Vzestup říše

300: Rise Of An Empire

80.0%

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série 300, se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Ve filmu 300: Vzestup říše čelí Themistokles masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva.Společnost Warner Bros. Picture a Legendary Pictures uvádějí film 300: Vzestup říše v produkci společnosti Cruel and Unusual Films, Marka Cantona a Gianni Nunnariho. Hlavní role v tomto akčním dobrodružném filmu ztvárnili Sullivan Stapleton (Gangster Squad – Lovci mafie) jako...

Obsah

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série 300, se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Ve filmu 300: Vzestup říše čelí Themistokles masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva.

Společnost Warner Bros. Picture a Legendary Pictures uvádějí film 300: Vzestup říše v produkci společnosti Cruel and Unusual Films, Marka Cantona a Gianni Nunnariho. Hlavní role v tomto akčním dobrodružném filmu ztvárnili Sullivan Stapleton (Gangster Squad – Lovci mafie) jako Themistokles a Eva Green (Temné stíny, Casino Royale) jako Artemesia. Lena Headey si zopakovala svou hlavní roli z filmu 300 jako spartská královna Gorgo. Roli Aeskyla si zahrál Hans Matheson (Souboj Titánů) a Rodrigo Santoro opět hraje perského krále Xerxea.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Hrají

Komentáře uživatelů

Batman
Offline

Krvavá řež podruhé.Jak to dopadlo?No, velmi dobře.Výměna režiséra jde znát,a Murro zkrátka není Snyder,proto z toho nejde cítit takové nadšení pro věc,jako v jedničce.Themistokles zase silně zaostává za Leonidasem,ale kdo čekal něco jiného?Jenže i přes tyto neduhy je druhá 300 velmi dobrým filmem.Skvělé akční sekvence,skvělá hudba,skvělé postavy(hlavně tedy Artemis) a opět skvělý vizuál Zacka Snydera.I když Vzestup říše nedosahuje kvalit jedničky,i tak jde o skvělý film na který byste se měli kouknout(a nejen jednou).83%.

(6. dubna 2014)
S4TW
Offline

Pořád se jedná o solidní řež plnou akce, krve a velkolepých bitev. Hlavní hrdina již nemá takové charisma, jako měl Leonidas. Hudba si drží svůj standart a díky ní se skvělé vizuální představení mění v pořádnou adrenalinovou jízdu. Film je především o vizuálních efektech, kdy si filmaři hrají s barvami, rozmanitými exteriéry, zpomalenými a detailními záběry a potoky krve. Xerxes tu bohužel nepůsobí tak krutopřísně jako v jednotce. Na druhou stranu tu mámě perfektní Evu Green, kterou nejde nežrat a přitom pořádně neslintat. Příběh je povedený a ovšem dialogy jsou nic moc a většinou při nich čekáte na to, kdy už konečně přijde zase akce. Ve finále ovšem nemůžu pominout dojem, že jednička byla lepší, hold se nám už nedostane takového wow efektu a něco mi tu nesedí úplně na 100%. Jednoduše Snyder nasadil takovou laťku, které se již Murro nevyrovnal, ale může odejít se vztyčenou hlavou.

(23. září 2014)
Morzael
Offline

Pokračování třístovky je asi o trochu slabší než díl první, ale i tak zabaví a předvede přesně to, co má - parádní souboje, hektolitry krve, ňadra Evy Green a testosteronovou bromance v té nejryzejší podobě. Musím ušákovi Millerovi pochválit, jak pěkně propletl události z doby před první 300, během ní a po ní. Všechno do sebe pěkně zapadlo a dávalo smysl, to je dnes v Hollywoodu pomalu vzácnost. Nicméně takový boom, jako při prvním dílu, se nekonal, soundtrack byl také slabší, a vůbec filmu chyběly momenty, kdy člověku běhá husina po těle. Příběhově je druhý díl zručnější, ale atmosfericky bohužel slabší.

(26. srpna 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název 300: Rise Of An Empire
Kategorie Film
Svět Dark Horse Comics
Premiéra v ČR 06/03/2014
Premiéra v zahraničí 07/03/2014

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 21. dubna 2013
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku