96.0%
Muži, kteří nenávidí ženy

The Girl with the Dragon Tattoo

96.0%

Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem (na Oscara nominovaný Christopher Plummer), je povolán, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře Harriet – kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny. Novinář se vydává na odlehlý ostrov u promrzlého švédského pobřeží, aniž by tušil, co tu na něj čeká. V téže době je Lisbeth Salanderová (Rooney Mara), výstřední, ale velmi efektivní detektiv společnosti Milton Security, pověřena úkolem Blomkvista prověřit. Tento úkol má nakonec za následek to, že s Mikaelem spojí síly při...

Obsah

Mikael Blomkvist (Daniel Craig) je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem (na Oscara nominovaný Christopher Plummer), je povolán, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře Harriet – kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny. Novinář se vydává na odlehlý ostrov u promrzlého švédského pobřeží, aniž by tušil, co tu na něj čeká. V téže době je Lisbeth Salanderová (Rooney Mara), výstřední, ale velmi efektivní detektiv společnosti Milton Security, pověřena úkolem Blomkvista prověřit. Tento úkol má nakonec za následek to, že s Mikaelem spojí síly při vyšetřování vraždy Harriet Vangerové. Ačkoliv se Lisbeth distancuje od světa, který ji opakovaně zradil, její hackerské schopnosti a dokonalé soustředění se ukáží jako zcela klíčové. Když se Mikael postaví tváří v tvář zachmuřené rodině Vangerů, odkrývá Lisbeth tajemství, zametená pod koberec. Dvojice začíná rozkrývat řetěz vražd, táhnoucí se z minulosti až do současnosti, který oba detektivy křehkým poutem sbližuje, ale současně je vtahuje do nejdivočejších proudů řeky moderního zločinu.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Komentáře uživatelů

Memphis
Offline

Americká adaptace. Fincher to pojal seversky - chladně, mrazivě a minimalisticky. Pochmurná atmosféra. Silný příběh, skvěle natočeno.

(21. června 2013)
Erik Lehnsherr
Offline

Perfektní film s perfektními herci. Obzvlášť Craig se ukázal po Bondovi, Archandělovi a vedlejší roli ve filmu Mnichov jako špičkový herec.

(14. února 2013)
The First Robin
Offline

Vskutku mrazivá podívaná. Temný propletenec rodiných vztahů rozplétá vytečný Daniel Craig a nebezpečně šílená Rooney Mara. Zatajený dech od začátku do konce a nepříjemný pocit, že to všechno je až realisticky pravdivé ještě několik chvil po poslední scéně. Fincher naplno boduje!

(18. srpna 2013)
S4TW
Offline

Sice jsem neviděl původní verzi, ale toto je opravdu skvělý film. Craig exceluje a jen dokazuje, jak výborný herec to je (a Rooney Mara hraje snad ještě o kousek lépe!). Je to dosti depresivní, pochmurné a násilné. Je to takové dosti tvrdé kriminální drama a to hodně syrové. Od začátku do konce jste v napětí, sedíte jak na trní a čekáte, co se stane v další scéně. Film jede od začátku do konce. Moc se mi líbí, že režisér pojal kriminálku po svém a dosti netradičně (což je způsobenou již knižní předlohou, ale i tak...). Výborný je i soundtrack (který dobře podtrhuje tu pochmurnou a depresivní atmosféru) a kamera. V tomto filmu není důležité kdo je vrah, ale důležité je to, jak se k tomuto zjištění dostaneme (není důležitý cíl, ale cesta k němu). Fincher je prostě borec a určitě se jedná o jednoho z nejlepších současných režisérů.

(8. února 2015)
gumidekmedvidek
Offline

Pokud svíráte pevně v ruce opěradlo vašeho sedadla v kině téměř po celou dobu stopáže filmu, tak si říkáte že asi tu není něco normální. Ano je to pravda, snímek Muži, kteří nenávidí ženy vás nutí z každou sekundou sledovat víc a víc... až z toho bolí ta ruka kterou neustále svírate své sedadlo... jenomže této skutečnosti si všimnete až v té chvíli kdy vás personál kina žádá aby jse již opustil sál. Vevnitř totiž pořád cítíte to napětí u srdce. Ano Fincher je konečně zpátky a to hnedka s rukávem z hodně pestrým a citově silným kouskem. Žanr Thriller by si mohl rovnou natetovat na tělo jako Rooney Mara the Dragon Tattoo. Právě ona dodáva svým excelentním syrovým hereckým výkonem tu pravou tvář. Davide Davide, kdypak máš v diáři napsanou dívku která si hraje s ohněm?

(13. listopadu 2012)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Girl with the Dragon Tattoo
Kategorie Film
Svět DC Comics
Premiéra v ČR 12/01/2012
Premiéra v zahraničí 12/12/2011

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 13. listopadu 2012
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku