77.8%
X-Men

X-Men

77.8%

Nedaleká budoucnost. Po celé planetě se rodí děti s X-faktorem v genech, který jim dává zvláštní sílu - třeba ničivý laserový pohled nebo schopnost létat, či přesunovat předměty nebo ovládat počasí. Profesor X, Wolverine, Storm, Jean Grey, Rogue, Cyclops, Magneto, Toad, Mystique, Sabretooth jsou mutanti s mimořádnými schopnostmi. Ale pro lidi, kteří takovéto schopnosti nemají, je velice těžké mutanty akceptovat a neubránit se strachu. Nejcitelněji potřebu naučit mutanty, jak pracovat se svou zvláštní silou a mít nad ní kontrolu má profesor Charles Xavier - světově uznávaný telepat - mutant. Zřídí speciální školu a jeho záměrem je, aby se žáci chovali tak, aby se svět odnaučil strachu před nimi. Xavier přijímá dva nové žáky....

Obsah

Nedaleká budoucnost. Po celé planetě se rodí děti s X-faktorem v genech, který jim dává zvláštní sílu - třeba ničivý laserový pohled nebo schopnost létat, či přesunovat předměty nebo ovládat počasí. Profesor X, Wolverine, Storm, Jean Grey, Rogue, Cyclops, Magneto, Toad, Mystique, Sabretooth jsou mutanti s mimořádnými schopnostmi. Ale pro lidi, kteří takovéto schopnosti nemají, je velice těžké mutanty akceptovat a neubránit se strachu. Nejcitelněji potřebu naučit mutanty, jak pracovat se svou zvláštní silou a mít nad ní kontrolu má profesor Charles Xavier - světově uznávaný telepat - mutant. Zřídí speciální školu a jeho záměrem je, aby se žáci chovali tak, aby se svět odnaučil strachu před nimi. Xavier přijímá dva nové žáky. Je to Logan - osamělý silák a Rogue, která může přijmout jakoukoliv sílu i paměť ze všeho, čeho se dotkne. Proti filosofii profesora Xaviera stojí senátor Kelly, který by mutanty nejradši zlikvidoval.

Akční sci-fi film podle veleúspěšného comicsového příběhu o tom, jak je těžké najít hranici tolerance v soužití a pochopení svých zvláštností.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Creature999
Offline

Film byl dobrej

(6. února 2013)
Batman
Offline

Velmi dobré.Scéna v koncentračním táboře na začátku je geniální.Příběh taky skvělý.Jediné co vadilo bylo předabování některých přezdívek ale to nemůžu filmu vyčítat jelikož tohle vyčítám tomu kdo to daboval :D.

(29. dubna 2013)
Morzael
Offline

Začátek klasické superhrdinské ságy a první předtsavení Wolverina širší veřejnosti. Pro mě celkem nostalgie, sakra to už je doba, co to vyšlo.

(16. listopadu 2012)
S4TW
Offline

Já nevím. Nebylo to ani super, ani špatný. Ale ve srovnání s ostatními komiksovými adaptacemi od Marvelu je to slušný nadprůměr. Ale i tak to pro mě bylo málo :-)

(14. února 2013)
47
Offline
47

Možno prvý film podľa komiksu o superhrdinoch,ktorý ukázal že civilné spracovanie bude týmto filmom sedieť viac ako sa snažiť z filmu urobiť farebný,či už akokoľvek komiksovo štylizovaný film.Može za to Singer.Veľmi schopný režisér a scenárista,ktorý hned pri svojom prvom filmovo-komiksovom strete zadaptoval suprhrdinov po svojom.Nevybral sa cestou štylizácie,ale postáv a zcivilňovania superhrdinov.Tento pohľad na superhrdinský film potom dotiahol k dokonalosti Nolan,ale Singer bol prvá lastovička ktorá nakoniec urobila leto....5z5

(23. ledna 2016)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název X-Men
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 05/10/2000
Premiéra v zahraničí 05/10/2000
Následující
X-Men 2

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo 27. června 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku