90.0%
X-Men: Budoucí minulost

X-Men: Days of Future Past

90.0%

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly.

Obsah

Zmutovaným hrdinům X-Men hrozí definitivní zánik. Jejich rasa byla vždy na pokraji vyhynutí, ale teď je ta hrozba ještě reálnější než kdy jindy. Jediná cesta ke spasení vede přes minulost, na samý začátek řetězce událostí, které stávající nebezpečí vyvolaly. K bytostem s výjimečnými schopnostmi se vrací režisér Bryan Singer, strůjce jejich mimořádného úspěchu. Spolu s ním ve filmu X-Men: Budoucí minulost přichází i nejvíc mutantů v historii této ságy.

Díky tomu, že se film odehrává ve dvou časových rovinách, objeví se v něm hned dvě podoby vůdce „hodných" X-Men, profesora Xaviera (Patrick Stewart, James MacAvoy) a jeho protivníka Magneta (Ian McKellen, Michael Fassbender).

Pouze Wolverine (Hugh Jackman) zůstává stále stejný díky schopnosti nestárnout a bleskurychle se uzdravovat. Právě on proto dostane zdánlivě šílený úkol, vrátit se v čase a zabránit tomu, aby se z bývalých přátel stali soupeři na život a na smrt. Jedině spolu totiž mohou v budoucnosti čelit síle, která předčí i jejich unikátní schopnosti.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Zobrazit více

Komentáře uživatelů

Grayson
Offline

Vynikající protipól k marveláckému filmovému vesmíru. Dvě hodiny plné akce, napětí a nostalgie uběhnou jako vysunutí Wolverineových drápů, prostě perfektní.

(8. srpna 2015)
kicva
Offline

SUPER!

(29. května 2014)
S4TW
Offline

X-Meni jsou už delší dobu pecka a tento film rozhodně není jiný. Člověk se baví od začátku až do konce. Film má spád, skvělé herecké výkony, zajímavou zápletku. Mile mě překvapila i spousta nových postav jako Bishop, Collossus, Kity Pride, Quicksilver (ta zpomalená scénka? no prostě mega dobrý!). X-Meni opět sázejí především na Wolverina, což je taková sázka na jistotu, která zatím pořád vychází, ale jsem zvědavý, co budou dělat až to Hugh skutečně vzdá. Konec je opět otevřenější a hlavně potitulková scéna nám napovídá, co bude dále (rozhodně se tentokrát vyplatí si počkat). Dle mého se jedná snad o nejlepší film s X-Meny a rozhodně o nejlepší letošní komiksový film.

(24. května 2014)
Elessar
Offline

Slušnej film, ale recenze jsou na můj vkus trošku přehnané. Na můj vkus tomuto snímku chybí určité finále, na která jsme si poslední léta zvykli. Přesto akce není důležitá, že ji není dostatek nebo bych se spíše opravil. Akce je dost, ale scénář nemá určité rozuzlení. Boje v budoucnosti jste mohli vidět z Trailerů a to je to nejlepší, co tam asi uvidíte. Maximálně vás nadchne společná spolupráce jedinců s různorodými schopnostmi. Nakonec vám vystačí herecké výkony všech protagonistů Magneta a Profesora X + jim vypomáhají ostatní postavy a najednou začínáte cítit mnoho nostalgickým momentů. Toto je hlavní vlastnost X-Men: Budoucí minulost a tak se ji snaží prodat. Vy s tím nemáte žádný problém až do konce filmu. Z tohoto filmu si budete pamatovat především Quicksilvera a mnoho lidí co jsem tak slyšel, že by mohl mít i svůj snímek. Taktéž jako fanoušek DC Comics si uvědomíte, že pokud by takto prodali Flashe, tak by mohla být sranda a ještě k tomu on je ještě rychlejší čili věší arsenál schopností. Netuším ale jak se na to bude tvářit váš rozpočet, protože poslední dobou zpomalovačky jsou asi velmi drahé. Né vše na vás působí kladně, protože když si začnete srovnávat historii a jejich oficiálně vydanou stránku, tak najednou nic zas tak nedává smysl. Tyto černé tečky musíte ignorovat a zavřít oči. Jediné co vás naštve, že jste byli naposledy na Spider-Manovi a uvědomíte si, že takto má vypadat komiksový film. Pavouk jak jsem tvrdil kulhá radikálně za svojí konkurencí a zasloužil by si pohlavek.

(22. května 2014)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název X-Men: Days of Future Past
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 22/05/2014
Premiéra v zahraničí 21/05/2014
Předchozí
X-Men: První třída
Následující
X-Men: Apokalypsa

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 11. srpna 2013
Naposledy editováno 1. dubna 2016

Najdete nás na Facebooku