75.6%
Neuvěřitelný Hulk

The Incredible Hulk

75.6%

Když se naštve, nebudete ho mít rádi. V občanském životě je Bruce Banner sympatický vědec s křehkou duší, ve stavu zuřivosti šílené monstrum, které bezmyšlenkovitě ničí vše kolem sebe. Komiksový svět ho zná pod přezdívkou Hulk. Po pěti letech se vrací na filmové plátno a fakt, že půjde o mimořádný zážitek, potvrzuje jeho přívlastek NEUVĚŘITELNÝ.

Obsah

Když se naštve, nebudete ho mít rádi. V občanském životě je Bruce Banner sympatický vědec s křehkou duší, ve stavu zuřivosti šílené monstrum, které bezmyšlenkovitě ničí vše kolem sebe. Komiksový svět ho zná pod přezdívkou Hulk. Po pěti letech se vrací na filmové plátno a fakt, že půjde o mimořádný zážitek, potvrzuje jeho přívlastek NEUVĚŘITELNÝ.
Zničit ďábla v sobě samém je hlavní vědecký cíl Bruce Bannera (Edward Norton), jehož impozantní proměny nálad způsobilo mimořádně silné ozáření. Bruce se ve svých výjimečných schopnostech nevyžívá, naopak jimi trpí, protože přežívá mimo civilizaci, dobrovolně izolovaný od své životní lásky Betty Rossové (Liv Tyler) a jejího otce, armádního generála Thaddeuse Rosse (William Hurt), který by rád využil Bruceovy schopnosti ve prospěch amerických ozbrojených sil. Zatímco Bruce se snaží co nejvíc zůstat v klidu, na obzoru se objeví nepřítel s podobnými schopnostmi, který naopak nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se z chlapa z masa a kostí (Tim Roth) přeměnil v destruktivní kreaturu zvanou Abomination. Proti jejímu řádění nepomáhají žádné konvenční zbraně, a tak musí Bruce čelit zásadní výzvě - dobrovolně se zříct vlastního slušného já, vzteky zezelenat a rozdat si to s Abomination jako chlap s chlapem, respektive jako monstrum s monstrem.
Zatímco předchozí Hulk Anga Leeho pojednával spíš o psychologickém souboji uvnitř samotného Bruce, volba Louise Leterriera, režiséra obou dílů akčního Kurýra, coby jeho nástupce, by měla být dobrou zprávou pro všechny, kdo od Hulka žádají pořádnou akci. Naopak obsazení Edwarda Nortona, jednoho z nejlepších herců současnosti, do role Bruce Bannera, nasvědčuje tomu, že nudit se diváci nebudou ani ve scénách "Bruce s lidskou tváří". Pro samotného Nortona byla role trpícího vědce velkou výzvou, protože Hulk patří mezi jeho nejoblíbenější komiksové hrdiny. "Asi každý kluk by chtěl být aspoň chvíli v jeho kůži. Dobrovolným vyvrhelem, který v sobě skrývá obrovskou sílu a ta vyplave na povrch, když ho někdo naštve," říká Edward Norton.
Producentka filmu Gale Anne Hurd tvrdí, že za svou popularitu vděčí Hulk především tomu, že na rozdíl od ostatních komiksových reků je vlastně hrdinou proti své vůli. "Svůj potenciál sice naplno využívá, ale na druhou stranu ho každá proměna v Hulka neskutečně trápí. Není to hrdina, který by si oblékl kostým a vyrazil zachraňovat svět. On vlastně nemá příliš na vybranou, jestli bude nebo nebude Neuvěřitelným Hulkem," uzavírá producentka.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Postavy

Komentáře uživatelů

The First Robin
Offline

Ale jo. Proč ne. Norton je rozhodně lepší Hulk než Bana. Veselé barvičky se přeměnily na temnou realitu a najednou to jde. Incredible Hulk rozhodně není špatný film a stojí za vidění. Tim Roth je důstojným protivníkem a závěrečný fight stojí za to.

(16. července 2013)
Grayson
Offline

Poměrně nedoceněný snímek.Oproti předešlému filmu scénář značně potemněl,což se odráží i v celkovém pojetí-zběsilé,až \\\\bourneovské\\\\ tempo,děj zasazený především do ponurých lokací(špinavé ulice,deštivá města) a nebo dokonce samotný Hulk,který vyměnil klasickou světle zelenou barvu za reálnější tmavou.Jestli však něco stojí za zmínku,tak je to výborný Tim Roth,jehož Emil Blonsky místy zastiňuje i samotného Bannera.Jedna z těch lepších marvelovek.

(28. září 2014)
Batman
Offline

Prostě Bomba.Nevím co říct asi jen to že na film by jste se měly určitě podívat.A na konci vás čeká překvapení jménem Tony Stark.A doporučuji se pozorně dívat na plánky armádních vozidel jelikož je vidět že jde o Starkovi zbraně a Nick Fury s tím má něco společného.

(6. ledna 2013)
bane
Offline

Tento film se opravdu povedl. Dobrá zápletka, skvělá akce a parádní záporák. Nakonci se můžete dočkat i Tonyho Starka. Tento film podle mě má na 4/5.

(1. února 2013)
Saint of Killers
Offline

Na jednu stranu nic, co by vybočovalo z průměru MCU, na druhou stranu kvalitní a poctivá komiksová podívaná. Mark Ruffalo mi v roli Bruce Bannera sedí víc, ale i Ed Norton si s ní poradil velmi dobře. A hodně se mi líbil i Tim Roth. Příjemně zabitých 100 minut.

(17. prosince 2015)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název The Incredible Hulk
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 17/07/2008
Premiéra v zahraničí 13/06/2008

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 7. srpna 2011
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku