88.9%
300: Bitva u Thermopyl

Tato položka je zatím v databazi bez textu.

Obsah

Film vychází ze stejnojmenného komiksu, který je dravým převyprávěním příběhu bitvy u Thermopyl, kde se spartský král Leonidas a jeho 300 věrných bojovníků utká s mnohonásobnou přesilou Peršanů pod vedením krále Xerxa. Odvážní Sparťané bojují až do poslední kapky krve, jejich odvaha a sebeoběť způsobí sjednocení Řeků, motivuje k porážce Peršanů a přispěje rozvoji demokracie na Peloponéském poloostrově. Slavný komiks ožívá za přispění nejmodernějších technologií, kombinujících živé herce a metodu modrého plátna, čímž dávný příběh odvahy opět povstává v celé své síle...

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Komentáře uživatelů

Batman
Offline

Parádní vizuální zpracování.Zack Snyder prostě vizuální scénky dělat umí.Bohužel i 300 má své chyby a to třeba velmi jednoduchý příběh.Ale díky epické bitvě na konci filmu nemohu jinak než 5/5.

(2. března 2013)
Saint of Killers
Offline

Asi jsem se díval na jiný film než vy ostatní, protože pro mě je film 300 absolutním odpadem. Jednak kvůli mizerným dialogům, které byly slabé a plné patosu už v komiksové předloze, ale z úst mizerně hrajících herců dostávaly na frak dvojnásob. Jednak kvůli ubohému digitálnímu vzhledu plnému slaboduchých cákanců krve a zbytečným zpomalovačkám. Ale hlavně kvůli naprosto stupidním scénám, které ani v předloze nebyly. Už za jezdce na nosorožci si tenhle blábol nic lepšího nezaslouží.

(24. listopadu 2015)
Cap 12
Offline

Tímhle se Snyder vyznamenal, epická podívaná. Prostě epic. 5z5.

(25. června 2013)
S4TW
Offline

Toto je excelentní zpracování perfektního scénáře, který psala v podstatě sama historie. Herci také super výkony, hlavně představitelé Peršanů se velice povedli. Dále bych vyzdvihnul hudbu a především barvy, ty tenhle film posouvají ještě výše.

(23. dubna 2013)
bane
Offline

Epic! Snyder hold umí. Skvělé herecké výkony a nezapomenutelné akční scény toto je 300!

(9. července 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název 300
Kategorie Film
Svět Dark Horse Comics
Premiéra v ČR 22/03/2007
Premiéra v zahraničí 09/12/2006
Následující
300: Vzestup říše

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 2. srpna 2012
Naposledy editováno 25. února 2016

Najdete nás na Facebooku