88.9%
300: Bitva u Thermopyl

Tato položka je zatím v databazi bez textu.

Obsah

Film vychází ze stejnojmenného komiksu, který je dravým převyprávěním příběhu bitvy u Thermopyl, kde se spartský král Leonidas a jeho 300 věrných bojovníků utká s mnohonásobnou přesilou Peršanů pod vedením krále Xerxa. Odvážní Sparťané bojují až do poslední kapky krve, jejich odvaha a sebeoběť způsobí sjednocení Řeků, motivuje k porážce Peršanů a přispěje rozvoji demokracie na Peloponéském poloostrově. Slavný komiks ožívá za přispění nejmodernějších technologií, kombinujících živé herce a metodu modrého plátna, čímž dávný příběh odvahy opět povstává v celé své síle...

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Komentáře uživatelů

gumidekmedvidek
Offline

Dechberoucí komiksové zpracovní, které v sobě obsahuje tak nezapomenutelné scény, že se z toho stáva kult stejně jako z komiksu

(13. října 2012)
Morzael
Offline

Taky máte rádi, když na Vás stříká krev z obrazovky? Jestli ano, a máte k tomu rádi originální vizualizaci, která se stala trendem posledních let, a známý příběh s novým rozměrem, tak je 300 film přesně pro Vás! Doporučuji ale předlohu jako první :-).

(13. listopadu 2012)
S4TW
Offline

Toto je excelentní zpracování perfektního scénáře, který psala v podstatě sama historie. Herci také super výkony, hlavně představitelé Peršanů se velice povedli. Dále bych vyzdvihnul hudbu a především barvy, ty tenhle film posouvají ještě výše.

(23. dubna 2013)
Cap 12
Offline

Tímhle se Snyder vyznamenal, epická podívaná. Prostě epic. 5z5.

(25. června 2013)
The First Robin
Offline

Skvělá hra barev, silný příběh i postavy. Snyderovi prostě tenhle styl sedí a dokáže ho prodat na 100%. Do výrazu „epické“ mu tenkrát ještě něco chybělo ( tohoto vyznamenání dosáhl až letos s MoS), ale i přesto vytvořil skvělé dílo, které ani z přibývajícím časem určitě nezapadne.

(14. července 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název 300
Kategorie Film
Svět Dark Horse Comics
Premiéra v ČR 22/03/2007
Premiéra v zahraničí 09/12/2006
Následující
300: Vzestup říše

Systémové informace

Má na starosti gumidekmedvidek
Vloženo 2. srpna 2012
Naposledy editováno 25. února 2016

Najdete nás na Facebooku