58.2%
Thor

Thor

58.2%

Thorovu (Chris Hemsworth) otci, vládci bohů Odinovi (Anthony Hopkins), trvalo spoustu let, než ve své říši nastolil křehký mír. Jeho arogantní a domýšlivý syn ale dělá všechno proto, aby tuhle rovnováhu narušil. Když pohár trpělivosti jeho otce přeteče, Odin Thora exemplárně potrestá. Odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Svržený a zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Foster (Natalie Portman). Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Jeho bratr Loki (Tom Hiddleston) chce využít Thorova aktuálního oslabení a pošle na něj armádu všehoschopných pochopů, která v duchu přísloví „Když se...

Obsah

Thorovu (Chris Hemsworth) otci, vládci bohů Odinovi (Anthony Hopkins), trvalo spoustu let, než ve své říši nastolil křehký mír. Jeho arogantní a domýšlivý syn ale dělá všechno proto, aby tuhle rovnováhu narušil. Když pohár trpělivosti jeho otce přeteče, Odin Thora exemplárně potrestá. Odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Svržený a zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Foster (Natalie Portman). Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Jeho bratr Loki (Tom Hiddleston) chce využít Thorova aktuálního oslabení a pošle na něj armádu všehoschopných pochopů, která v duchu přísloví „Když se kácí les, létají třísky", rozpoutá peklo na Zemi. Boží synek se bude muset rychle rozhodnout, jestli nechá lidi za sebe krvácet, nebo se vzchopí, zvedne kladivo a vyrazí na zteč.

Poznáte ho podle kladiva. Bez něj nedá ani ránu. Je to bůh a také rebel. A možná se stane legendou. Pokud zkrotí vlastní pýchu. Thor se zrodil v severské mytologii a je zároveň členem elitní líhně superhrdinů komiksového gigantu Marvel, který už přivedl na plátna kin jeho sourozence Spidermana, Ironmana nebo mutanty X-Men. Thor je ale výjimečný. Mimo jiné i tím, že se jeho filmového příběhu ujal slavný specialista na Shakespeara Kenneth Branagh.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

Saint of Killers
Offline

Slabota. Pro mě to byl jeden z nejhorších marveláckých filmů. Nezajímavý děj, hloupé dialogy a lacině vypadající efekty. A co bylo ze všeho nejhorší, byla snaha o to, zalíbit se co největšímu množství diváků. Jak jinak si asi mám vysvětlit, že v severské mytologii se vyskytuje ženská bojovnice, Číňan a strážce brány je černoch. To je zkrátka směšný. Jediný trochu zajímavý prvek celého filmu se jmenuje Loki, zbytek si strčte za klobouk.

(17. prosince 2015)
S4TW
Offline

Skvělá volba herce v případě Thora. Thor je vůbec senzační postava s mnoha tajemstvími. Tvůrci pěkně zpracovali Asgard, Loky se také povedl. V podstatě nemám nic moc co vytknout, ale chybí mi něco víc, z toho důvodu nemůžu dát max.

(9. dubna 2013)
bane
Offline

Toto je jeden z nejlepších filmů od Marvel studios. Líbí se mi na něm spousta věcí. Například mě velice zaujali obleky asgarďanů. V Thorovi je ještě spousta dalších věcí které si zaslouží pochvalu, ale nebudu zde všechny prozrazovat. Jestli jste tento film ještě neviděli, tak to co nejrychleji napravte. UPDATE Dobrá film je to dobrý, ale postupem času se jeho kouzlo vytrácí a stává se pouze dobrým filmem ( a ty obleky jsem možná také poněkud přechválil ).

(21. prosince 2012)
jh666
Offline

Nerad bych se pletl, ale Thor je první komiksový film, který je spíš Fantasy než sci-fi, za což jsem rád, Jako fanda Marvelu a severské mytologie jsem se na film neskutečně těšil a pak hi nedávali v mým kině (taky jsem si pak našel jiný). Jinak k filmu. Pominu-li Avengers, je to pro mě nejlepší film Phase I. Nejlepší záporák, až takhle dobrýho jsem Lokiho fakt nečekal, nádherný Asgard a největší vtip v cellým MCU je Heimdall. Bílýho Áse hraje černoch. Chápu, že ty kdo neznají severskou mytologii to nedocení, ale mě to fakt pobavilo. 5*

(1. srpna 2013)
Batman
Offline

Tak tohle by nešlo, poprvé jsem byl nadšen ale napodruhé film kouzlo ztrácí.Děj je neuvěřitelně nudný a předvídatelný,akce se bůhví kam vytratila,na efektech se šetřilo kde to šlo a celý film se odehrává jen na dvou místech(Asgard a Nové Mexiko).Nemluvně o tom že Asgard se mi vůbec nelíbí, kam se poděla příroda?Zkrátka hrůza.Nejhorší film fáze 1.

(2. prosince 2012)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Thor
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 28/04/2011
Premiéra v zahraničí 02/04/2011
Následující
Thor: Temný svět

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo --
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku