58.2%
Thor

Thor

58.2%

Thorovu (Chris Hemsworth) otci, vládci bohů Odinovi (Anthony Hopkins), trvalo spoustu let, než ve své říši nastolil křehký mír. Jeho arogantní a domýšlivý syn ale dělá všechno proto, aby tuhle rovnováhu narušil. Když pohár trpělivosti jeho otce přeteče, Odin Thora exemplárně potrestá. Odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Svržený a zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Foster (Natalie Portman). Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Jeho bratr Loki (Tom Hiddleston) chce využít Thorova aktuálního oslabení a pošle na něj armádu všehoschopných pochopů, která v duchu přísloví „Když se...

Obsah

Thorovu (Chris Hemsworth) otci, vládci bohů Odinovi (Anthony Hopkins), trvalo spoustu let, než ve své říši nastolil křehký mír. Jeho arogantní a domýšlivý syn ale dělá všechno proto, aby tuhle rovnováhu narušil. Když pohár trpělivosti jeho otce přeteče, Odin Thora exemplárně potrestá. Odebere mu jeho božské schopnosti a svrhne ho mezi obyčejné smrtelníky na planetu Zemi. Svržený a zavržený Thor lidmi zpočátku opovrhuje, postupně se mu ale začnou dostávat pod kůži, zejména sličná vědkyně Jane Foster (Natalie Portman). Thorovi ale není dopřáno užívat si pozemského klidu. Jeho bratr Loki (Tom Hiddleston) chce využít Thorova aktuálního oslabení a pošle na něj armádu všehoschopných pochopů, která v duchu přísloví „Když se kácí les, létají třísky", rozpoutá peklo na Zemi. Boží synek se bude muset rychle rozhodnout, jestli nechá lidi za sebe krvácet, nebo se vzchopí, zvedne kladivo a vyrazí na zteč.

Poznáte ho podle kladiva. Bez něj nedá ani ránu. Je to bůh a také rebel. A možná se stane legendou. Pokud zkrotí vlastní pýchu. Thor se zrodil v severské mytologii a je zároveň členem elitní líhně superhrdinů komiksového gigantu Marvel, který už přivedl na plátna kin jeho sourozence Spidermana, Ironmana nebo mutanty X-Men. Thor je ale výjimečný. Mimo jiné i tím, že se jeho filmového příběhu ujal slavný specialista na Shakespeara Kenneth Branagh.

Zdroj: Oficiální text distributora

Najdete nás na Facebooku

Režie

Hrají

Zobrazit více

Postavy

Komentáře uživatelů

Grayson
Offline

Čekal jsem všelicos,ale tohle to předčilo.Něco tak hloupého jsem totiž vážně nečekal.Ocením Lokiho,toť vše.Na můj vkus až moc utahaný a nedomyšlený děj.Na chuť jsem nepřišel ani teatrálnímu Asgardu a jeho papundeklovým kulisám,které v takto vysoko-rozpočtovém filmu působí vyloženě jako pěst na oko.Spojení Branagh a letní blockbuster?Víckrát už prosím ne.Nejhorší marvelovka fáze 1.

(24. července 2014)
Elessar
Offline

Jak mohl Thor vůbec něco vydělat a ostatní jeho kolegové v minulosti dostat košem (Daredevil,..). Avengers tady jako lákadlo muselo hrát velmi velkou roli. Samotná týmovka je důvod proč se tento snímek natočil, ale pokud se podíváte opakovaně na tento film, tak si uvědomíte že koukáte na blbost několika rozměrů. Jedinou věc, kterou můžete ocenit je samotný počátek tohoto projektu značky Marvel. Hned na to, kdy se hrdina ocitne na zemi, tak tak hodnocení klesá a klesá

(22. dubna 2014)
Morzael
Offline

Dobrá oddechovka o dobrém superhrdinovi, na Thorovi není moc co rozebírat.

(15. listopadu 2012)
The First Robin
Offline

Povedený, poctivý origin, který ale bohužel víc funguje a slouží jako povinný schod k Avengers. Shakespearovský rejža Kenneth Branagh dokázal Thora sesadit na zem až na hranici uvěřitelnosti. Víc než tuctový příběh zaujme nádherné prostředí Asgardu a úvodní bitva s ledovými obry. Speciálně u tohoto filmu se ovšem vyvarujte českému dabingu!

(16. června 2013)
S4TW
Offline

Skvělá volba herce v případě Thora. Thor je vůbec senzační postava s mnoha tajemstvími. Tvůrci pěkně zpracovali Asgard, Loky se také povedl. V podstatě nemám nic moc co vytknout, ale chybí mi něco víc, z toho důvodu nemůžu dát max.

(9. dubna 2013)
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Informace

Originální název Thor
Kategorie Film
Svět Marvel
Premiéra v ČR 28/04/2011
Premiéra v zahraničí 02/04/2011
Následující
Thor: Temný svět

Systémové informace

Má na starosti Voyager
Vloženo --
Naposledy editováno --

Najdete nás na Facebooku